Into The Badlands

Başlatan Ahmet Oktay, 31 Ekim, 2015, 13:49:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

into The BadLands 2. Sezon beklediğimizden daha erken gelebilir. AMC dizileri arasında dikkat çeken yapımın ilk sezonunda 6 bölüm yer alması oldukça üzücü oldu. 20 Aralık 2015 tarihinde sezon finali yapmış olan yapımın bittiğinden birçok kişi habersizdir ve into The BadLands 1. sezon 7. bölüm ne zaman soruları gelecektir. Üzülerek dizinin 7. bölümü olmayacağını belirtelim ve yapım kısmen deneme amacıyla AMC popüler dizilerinin sezon arası verdiği dönemde izleyecilere sunularak kısa bir hikayeye sahip oldu.

Ne kadar seride az bölüm yer alsa da kısa sürede popüler olmayı başaran yapım ilk sezonu başarı ile geçti ve 2. sezon onayı tam sezon olarak onaylandı. Yani dizi yeniden başladığında 16-20 bölüm ile karşılaşma olasılığımız oldukça yüksek finalde Sunny ve çaylağın farklı bölgelere uzaklaşarak yeni olayların başlangıcına neden olacağını düşünüyoruz ve baronlar da ölmüşken çorak arazilerin yönetimi büyük bir savaşıda beraberinde getirecektir.

AMC'nin into The BadLands dizinin 2. Sezon başlama tarihi ise henüz netleşmedi. Yeni final yapmış olan yapım 2016 yılının 2. çeyreğinden önce gelmeyecektir.

dean

Aslında Into The Badlands için heyecan seviyem yüksekti. Dizinin özellikle pilot bölümünden keyif aldığımı da söylemeliyim. Lakin taşlar yerine oturup dizi esas kalitesini ortaya çıkardığında beklentilerimi yüksek tuttuğumu fark ettim. Son iki bölümü ise sezon yarı kalmasın diye zoraki bir şekilde izledim.

Dizide dövüş sahneleri dışında ilgi çekici hemen hemen hiçbir şey yok. Dövüş sahneleri çok umurunuzda değilse zaten sizin için tamamen sıfır dizi. Karakterlerin hepsi, ama istisnasız hepsi son derece arketip. İlk etapta ilgi çekici olabilecek bir hikayeye sahip. Lakin lise son sınıf olup, Sinema tv bölümüne girmeye çalışan öğrencilerin tek gecede yazdığı filmlerden hallice olan senaryo, hikayenin ilgi çekici taraflarını da maalesef silip süpürmüş. Hikayenin tahmin edilebilirliği çok yüksek. Bu tip dizileri belli bir miktar izleyen herkes rahatlıkla diziyi izlerken sürekli bir şekilde 10-15 dakika sonra neler olacağını tahmin edebilir. Dizi bize yeni olan hiçbir şey sunmuyor. Yeni bir şey sunmanın ötesinde klişeleri bile olabilecek en zayıf halinde kullanmaktan çekinmiyor. Dizinin hikaye tercihleri her zaman en kolay ve en tahmin edilebilir seçenekler. Dövüş sahnelerine gelene kadar neyi, nasıl anlattığı belli ki dizinin arkasındaki isimler için hiçbir şey ifade etmiyor.

Zaten arkasında  Alfred Gough ve Miles Millar'ı görünce en yakın acil çıkıştan kaçmak gerekiyordu. Ama beni AMC kandırdı. AMC benim Netflix ile birlikte en güvendiğim iki kanaldan biri. Lakin AMC bu tip dizileri yayınlamaya devam ederse marka değerini düşürecektir. Into The Badlands'in, Fear The Walking Dead ile birlikte AMC'nin aktif olarak yayınladığı en kötü iki diziden biri olduğunu düşünüyorum.

doktor1881

2
Bölüm:2/1 (GünceL) Sunny ve M.K nin hikayeleri kaldığı yerden 6 ay sonraki  bir zamanda devam ediyor
Dizi yine güzel ve kanlı dövüş sahneleri ile başladı

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

1
Bölüm:2/2 (GünceL) Dizinin genel havasını beğeniyorum.İlginç sahneler olabiliyor
Gerçi bu bölüm biraz tempo sorunu olmuş Ama bütün içinde hoşgörülebilir

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

6
Bölüm:2/3 (GünceL) Sunny Bandlans'a dönmek için yol ararken Baron'lar arasında savaş yaklaşmaktadır

doktor1881

1
Bölüm:2/4 (GünceL) Ve Quinn sahnede.Baronlar arası sahne hoşuma gitti

doktor1881

2
Bölüm:2/5 (GünceL) Quinn kartı değerli hale geldi.Herkes ya o kartı eline geçirmeye çalışıyor ya da yok etmeye
M.K ile ilgili sahneler çok az Dizinin en ilginç karekteri ama fazla yer almıyor
Sunny'in Çorak topraklara dönüşü çok zor bir yolculuk olarak sürüyor

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

2
Bölüm:2/6 (GünceL) M.K ya geniş süre ayrılan bölüm hakkını vermiş M.K cephesinde çok sürpriz meydana geliyor
Sunny'in işe yaramaz arkadaşı Bajae sizi çokkkk şasırtacak
Veil'in Quinn'den kaçısının sonu büyük sürprizle son buluyor

Bölüm Notu:9/10

dean

Üçüncü sezon onayı geldi.

doktor1881

1
Bölüm:2/7 (GünceL) Araf'lı bir bölüm. Sunny Araf'ta kaldı.Bölüm olarak Araf'ı çok güzel işlemişler
Bajae siz şasırtmaya devam edecek

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

1
Bölüm:2/8 (GünceL) Baronlar arası kurulan ittifaklar ufak bir rüzgarda dağılıyor
Bölümde aksiyon olmasına rağmen beni pek tatmin etmedi Eksik olan bir şey var ama pek çıkaramadım
Dizinin aynı ritimde devam etmesi üzerine bir şey koyamaması olabilir belki

doktor1881

2
Bölüm:2/9 (GünceL) Bajae bu bölümde saşırtmaya devam etti Yakında tüm toprakların sahibi çıkarsa şasırmam
Dul da Quinn gibi paranoyak olmaya başladı

doktor1881

1
Bölüm:2/10 (GünceL) (Sezon FinaLi) Kışlık diziler yaz dizilerine yer açmak için birer birer sezon finali yapıyor.Onlardan biri de olan bu dizinin ne yazık ki 2. sezonu ilk sezonunun altında bir tempo gösterdi Final bölümünde Sunny; Quinn  ile hesaplaşıyor Spoiler vermemek adına fazla yazamıyorum
Final bölümü % 99 oranında beğenilmemiş ben de o görüşteyim Bol kan var ama bu durum bayağı baydı Sahnenin gidişatında çocuk mu kandırıyorsunuz düşüncesine kapılıyorsunuz

Bölüm Notu:6/10