Çocukluğun Sonu - Arthur C. Clarke

Başlatan hanac, 09 Kasım, 2015, 13:29:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Vakti Zamanında Anarşist ve 24. Yüzyılda Cinayet adıyla da yayımlanan en son 6.45 'in bastığı Alfred Bester şaheseri Yıkıma Giden Adam şimdi İthaki BK klasiklerinden çıkıyor. Bu seri bir harika.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Harun Ça

Öncelikle İthaki bilimkurgu klasikleri dizisiyle çok iyi bir işe girişti arada okuduğum kitaplar çıksada bütün kitapları alıyorum. Kitabın dizisinden haberdardım ama okumadan izlememeye karar vermiştim ki dizi için yorumlarda pek olumlu değildi. Çoğu zaman bir kitap okurken filmi çekilse güzel olur diye geçiririm aklımdan lakin bu kitap için uyarlanırken kurgunun bozulacağı hissini uyandırdı bende. Belki de okuduğum olumsuz yorumlar bu kanıya itti.

Kitabı okurken çok zevk aldım, her bölüm ayrı güzeldi. Konusuna daha önce değinildi, benim için kısaca uzaylı istilasıyla başlayan öykü bir ütopya/distopyaya evrildi ve tahmin etmediğim bir şekilde sonlandı. Öykü sürekli gizemini korumayı başarıyor ve bu sayede sıkılmadan merak içinde sayfaları çeviriyorsunuz. Özellikle izafiyet teorisi içindeki zaman genişlemesi olayı benim çok hoşuma gidiyor, kitap bunun gibi bilimsel anlatımlarla sizi derin düşüncelere sürüklüyor.

seastar1000

Başladım bakalım nasıl çıkacak ben bilimkurgu fantastik türden pek haz edemiyorum