Karabala

Başlatan yalcinerol345, 11 Kasım, 2015, 18:11:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KenParker

Karabala'yı beğendim. Çizimi güzel, renklendirmesi güzel, hikayesi nasıl bilmiyorum ama bu yiğide değer dedim. Topluca almaya kalkıştım. Tahmin ettiğim gibi maalesef bulunmuyor. Ciltlisi var, ciltsizi var, 4. cildi bulamama ihtimali var, astronomik fiyat var...

Çizgi roman seven herkese ulaşması gereken bir yiğit birkaç yıl sonra kaybolup gidecek. ''Kitaplıkta güzel duruyor, kolleksiyonumun nadide bir parçası'' tayfası mutlu olabilir ama ben değilim. Azz sayıda, sınırlı baskı, limited edition, sipeyşıl edişın anlayışının geldiği nokta budur diyorum.

mrt

Kesinlikle katılıyorum, çok haklısınız. Seriyi alıp okumak istiyorum. İlk cildi bile bir şekilde internetten edinebilirken diğerleri asla bulunmuyor. Ben eseri okumak istiyorum. Sert kapak olarak koleksiyona katmak değil. Keşke 5 cildin hepsi bir kez daha karton kapaklı olarak uyguna basılsa.

Nightrain

Karabala Box Set çıkmış. Sadece 99 adet basılmış. 5 albüm var içinde. Almak isteyen varsa; hikmet.hym@yandex.com adresine mail atabilir. Islak imza ile gönderilecekmiş:

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

Alıntı yapılan: Nightrain - 05 Kasım, 2022, 14:46:11
Karabala Box Set çıkmış. Sadece 99 adet basılmış. 5 albüm var içinde. Almak isteyen varsa; hikmet.hym@yandex.com adresine mail atabilir. Islak imza ile gönderilecekmiş:

Fiyatı da 1200 TL idi yanlış hatırlamıyorsam.

Kutulu ve karton kapaklı albümler.

Kutunun üzerinde Special Edition yazmayaymış iyiymiş....
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Aynen, fiyatı yazmayı unutmuşum. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kharon

cizimler ve renklendirme harika olmasina ragmen oldunca vasat bir hikayesi var Karabala'nin.
beni saran orjinal bir hikaye degil de tum anlati Cantek hocanin deyimi ile "Kilicbaz" kahramanlar donemine dair buyuk bir nostalji - selam gonderme

buna ragmen butun albumleri hem cizim/renklendirmeler yuzunden hem de desdek mahiyetinde cikar cikmaz aldim.

kitaplikta yanyana kotu duruyor zira her biri baska boyutlarda baska turlu baskilar
yayin doneminde bir suru zorluk ciktigindan yayinevleri degisiminden ve en sonunda kisisel baski-dagitimdan haberdarim lakin en azindan ayni boyda olmasina dikkat edilebilirdi

boyle kutulu-mutulu ayni boyut daha bi albenili durmus, keske bekleseydim o zaman diyor insan...
neyse saglik olsun

darbove

Edisyon olarak güzel gözüküyor fakat fiyat biraz fazla geldi.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Abysmal

Fiyatı çok pahalı geldi dikkatimi cezbetsede maalesef pas diyeceğim.

labirent

Nacizane sanki  500 TL 'lik fiyat daha uygun olurdu. Sürümden kazanılırdı. Yine de 99 adeti bu fiyatla arkadaş, eş, dost, herşeyi alan maddi sıkıntısı olmayan çr koleksiyoncuları kısa sürede bitirebilir.

Vassago007

Sadece destek olmak için okumayacağım ve gereğinden pahalı çizgi roman almıyorum.

nocardia

Ben de çıktığında destek için aldım bütün kitapları, bu edisyon güzel olsa da bütçem için uygun değil maalesef.

Mrtekin

Hikmet Bey'i "Karabala" çalışması için tebrik ediyorum. Yıllar yıllar sonra bu çalışma ile sahalara döndü. Serinin bitmesi için çok çalıştı, çok ter döktü. Dilerim üretmeye hep devam eder...
They drew first blood...

pizagor

Forumun eski üyelerinden sevgili Gambit Karabala'nın Flamanca baskısının bilgisini vermiş, Breda Strip Festival'inde bu kitabını imzalayan Hikmet Yamansavaşçılar'dan müthiş de bir çizim almış.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 25 Eylül, 2023, 22:14:37Forumun eski üyelerinden sevgili Gambit Karabala'nın Flamanca baskısının bilgisini vermiş, Breda Strip Festival'inde bu kitabını imzalayan Hikmet Yamansavaşçılar'dan müthiş de bir çizim almış.

Tesadüf, bu albümden haberdar olduğum sıralarda eşim de iş gezisi nedeniyle Hollanda'daydı. Hemen sipariş verdim ancak pek çok kitapçı gezmesine rağmen albümü bulamadı. Cumartesi sabahı gambit dostumuzun başka bir mesajına denk geldim ki yazdıklarından anladığım kadarıyla çarşamba ya da perşembe akşamı Hikmet Yamansavaşçılar'la Lahey'de yine bir buluşma olmuştu, albümlerinin imzalatıldığını öğrendim bu görüşmede de. Ve işin kötüsü eşim Lahey'deydi tüm o hafta boyunca. Derler ya 'Kısmet değilmiş'  :)