Karabala

Başlatan yalcinerol345, 11 Kasım, 2015, 18:11:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hym

Alıntı yapılan: guneseral - 18 Ocak, 2018, 17:22:56
Merhaba

Beni de listeye eklermisiniz.

2. guneseral

Teşekürler
Güneş Eral
BEN TEŞEKKÜR EDERİM  242

hym

Alıntı yapılan: nicholaihel - 18 Ocak, 2018, 17:33:23
Beni de listeye eklerseniz özel mesaj üzerinden iletişimi, ücret naklini vs sağlarız. Şimdiden teşekkürler.

3. nicholaihel
tEŞEKKÜRLER 243

HacıGeraltEmmi

Özelden mesaj atmıştım, buradan da yazmış olayım. Beni de ekleyiniz lütfen.

hym

Alıntı yapılan: hennessy - 18 Ocak, 2018, 19:15:03
Sayın Hikmet Bey

Sizin yaptığınızda sitemiz için güzel bir jest oldu. Tekrar bir üye olarak size teşekkür ederim.... Alacaklara hayırlı olsun... Sizi aramızda daha çok görmek isteriz..

Saygılarımla,

Çok teşekkür ederim sitenizde yazdıklarımı bir jest olarak gördüğünüz, ve güzel temennileriniz için.
Kısa bir şey daha söylemek istiyorum. 
KARABALA, 5 KİTAPTA BİTECEK.
YANİ BİR MİNİ DİZİ.
Tabii ben böyle düşünüyorum.
Tamamlayabilirsem eğer...
Sanırım sizlerden büyüğüm.
60 yaşında bir abiniz olarak, çabalarımın gençlere örnek olması için yazıyorum..
Yaşıtlarım kahve köşelerinde otururken ben oturdum yıllar sonra  KARABALA'YI çizdim.
Delisin dediler. 40 sene sonra.
Çizmeyi bıraktığımda askere bile gitmemiştim. 'BUNUN ÖRNEĞİ VAR MIDIR DÜNYADA BİLEMİYORUM.'
İyi veya kötü.
Ama 3. kitabı hazırlarken elektriklerim bile kesildi borcundan dolayı.
Ve söylemek istemediğim daha bir sürü şey. 2. kitabın 10. sayfasını okuyun lütfen.
'EN BÜYÜK CEZA, İNSANIN SEVDİĞİNE KARŞI DUYDUĞU MAHCUBİYETTİR.''
Daha açık yazmak istemiyorum. Sevdiklerimiz kimler olabilir? Ya da kime bir ayakkabı parası bile veremediğimizden Bu sizi,
'CEHENNEM ATEŞİNDEN DAHA ÇOK YAKAR!
Ve siz çizgi romanınıza böyle bir cümle yazabilirsiniz gözyaşları içinde?
Hele 3. kitap!
Çok geceler duygulandım ve gözyaşları içinde tamamlayabildim sayfaları.
Belki de 'UNUTAMADIĞIM ANNE ÖZLEMİNDEN DOLAYI' bu kadar duygusallaştım.
Ama KARABALA kılıçlı tarihi bir çizgi roman değil!
Zaman içinde göreceksiniz.
O sadece 'SEVGİYİ anlatıyor.
Çok az şey yazabildim sizlere sevgili  dostlar.
Sadece bilin.
KARABALA Yalnız.
Onun süper güçleri yok!
Kimsesi de yok!
Uçamıyor da!
Gökyüzüne doğru yumruk ta sallamıyor!
Hatta yanında bir çırağı bile yok bilesiniz. 
Sizler, içinizden sevgiyi hiç eksiltmeyin.
SEVGİ İLE KALIN!

nocardia

Hikmet bey ben de kitabı almak isterim, size facebook tan da mesaj atmıştım...

4. nocardia

hym

Alıntı yapılan: nocardia - 18 Ocak, 2018, 21:49:41
Hikmet bey ben de kitabı almak isterim, size facebook tan da mesaj atmıştım...

4. nocardia
mail adresim bu
hikmet.hym@yandex.com
lütfen bana ulaşmak isteyenler  not alsınlar. Teşekkürler

haysat

Karabala 3 nihayet çıkıyor.

Hikmet Yamansavaşcılar  seneler sonra Türk çizgi romanına yeni bir soluk getirdi.

Karabala efsanesi belki biraz sancılı başladı. İnsanlar ne oluyor,kimdir,nedir derken  1. sayı güme gitti.
Gereken ilgiyi gördü görmedi tartışılır.

Yayınevi politikaları bellidir.
Yayıncı ve üretici arasında belli bir yüzde üzerinden anlaşma yapılır.
Bu yüzde olayı Hikmet abiyi memnun etmemiş olacak ki 2. sayıyı kendi cabaları ile çıkarmak istedi.
Bir çok kişi ile konuştu yapmak istediklerini anlattı.
Sağolsun bana da sorma nezaketini gösterdi.
Kendisine söylediğim, Abi sen  yazarsın çizersin daha fazlası olma,olamazsın dedim (Olamazsın da ki kastım küçümsemek için değil, piyasayı biraz biliyor olmamdan dolayı)

Günümüz dünyasında comics'ler manga'lar almış başını giderken,kılıçlı bir kahramanla böyle bir evrenle mücadele etmek çok zor.

Sonuç itibari ile Hikmet abi 2 kitabı yazdı,çizdi,bastırdı ve kitap haline getirdi.İşte sorun bundan sonra başlıyor, kitabı dağıtacak kişileri bulmak sorun. Tamam İstanbul piyasasında olan kitap satıcılarına verirsin, (topu  topu 400 tane falan) kalanlar ne olacak.
Araya işi bilen abilerin girmesi ile dağıtım yapılacak firma da bulundu ama para gelmiyor, anında nakit yok.
Çünkü dağıtım firmaları en az 6 ay sonra sana para olarak dönüyor bazen daha uzun zaman sonra.

Hikmet abi 2. kitabı çıkarmak için çok fedakarlıklar yapmıştır,borçlanmıştır zor zamanlar yaşamıştır sözler tutulmamıştır, ama hayat devam ediyor.

Verilmiş sözlerden birisi de Karabala'nın devam edeceği ve okuyucunun 3,4,5 sayıları bekliyor olması.

Her şeye rağmen yine masasının başına oturarak elleri ile büyüttüğü çocuğunun maceralarına kaldığı yerden devam etti.

3. kitap hazırdı ama,bir sorun vardı. Kitabı bastıracak yayınevi yoktu,kendisinin bastıracak parası da.

Ne yapabilirimi düşünürken kendisine sunulan bir kaç örneklerden  limitli HC, imzalı ama pahalı satış şeklini seçti.

Bu olaya belki de ilk tepki verenlerden birisi de bendim.bu olayın Türk çizgi romanına sekte vuracağını ,diğer kişilerin de benzer  şekilde yapacağını ve bunun kimseyi memnun etmeyeceğini düşündüm.

Sevdiğim çok güzel bir laf vardır:

"İmkansızlık yeni fikirler üretir"

Hikmet abinin İmkansızlığı bu fikri doğurmuştur.

Bunu yaparken yine tek başınadır,nerede, nasıl, kiminle yapacağını bilemez.

Face üzerinden ve bir kaç sitede duyuru yapar,1 kaç gün ses çıkmaz sonrası pamuk ipliği gibi gelir ve 300 limitli sayıya ulaşmasına çok az kalır.

300 adet limitli  sadece HC alanlar ve koleksiyonerler içindir.

Daha sonra soft baskısı da yapılacaktır.

"Sözün özü günümüz HC baskılarına göre belki biraz daha pahalı ama devamını sağlamak için imkansızı zorlamak bu olsa gerek."

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

nicholaihel

Hikmet Bey ilgilendiniz, isimlerimizi aldınız. Teşekkürler. Süreç bundan sonra nasıl işliyor? Kitap ne zaman çıkacak, ödemeyi ne zaman uygun görürsünüz?

Bu ara ancak mobilden bağlanabiliyorum. Kaçırmayayım diye tekrar yazmak istedim. Forumdan arkadaşlar da mesajla uyarırsa memnun olurum :)

hanac

@ nicholaihel

Sana özel mesaj attım dostum.  :)

hym

Alıntı yapılan: nicholaihel - 21 Ocak, 2018, 01:58:41
Hikmet Bey ilgilendiniz, isimlerimizi aldınız. Teşekkürler. Süreç bundan sonra nasıl işliyor? Kitap ne zaman çıkacak, ödemeyi ne zaman uygun görürsünüz?

Bu ara ancak mobilden bağlanabiliyorum. Kaçırmayayım diye tekrar yazmak istedim. Forumdan arkadaşlar da mesajla uyarırsa memnun olurum :)
Merhaba bana Mail adresimden ulaşabilirsiniz. Bandrol işlemler bitmek üzere. Bir kaç güne kadar baskıya geçeriz. Baskıya girdiğimizde ödeme bilgileri vereceğim. Sevgiler.

yidar

Hikmet abi kendine ayırmış olduğu ciltlerden son iki tane kalmış almak isteyen varsa haber etmek istedim.Arkadaşlar

hym

KARABALA 3 BASKIDA!

BANKA HESAP BİLGİLERİM AŞAĞIDADIR.
ÖN SİPARİŞ LİSTESİNE İSMİNİ YAZDIRANLAR ÖDEMELERİNİ YAPABİLİRLER.
ÖDEME YAPANLAR KARGO  ADRES VE TELEFON BİLGİLERİNİ LÜTFEN MAİL ADRESİMDEN YA DA FACEBOOK ÖZELDEN YAZABİLİRLER.
TEŞEKKÜRLER
MAİL: hikmet.hym@yandex.com

HİKMET YAMANSAVAŞÇILAR
İBAN: TR39 0006 7010 0000 0050 8092 57  HESAP NO:50809257 ŞUBE KODU: EYÜP ŞUBESİ 041 YAPI KREDİ

nocardia

Ben işlemleri gerçekleştirdim, şimdiden elinize sağlık.

haysat

Çizgi Roman Okurları Derneği'nin organize ettiği imza gününe tüm dostları bekliyoruz...

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

nicholaihel

Alıntı yapılan: hym - 26 Ocak, 2018, 15:31:36
KARABALA 3 BASKIDA!

BANKA HESAP BİLGİLERİM AŞAĞIDADIR.
ÖN SİPARİŞ LİSTESİNE İSMİNİ YAZDIRANLAR ÖDEMELERİNİ YAPABİLİRLER.
ÖDEME YAPANLAR KARGO  ADRES VE TELEFON BİLGİLERİNİ LÜTFEN MAİL ADRESİMDEN YA DA FACEBOOK ÖZELDEN YAZABİLİRLER.
TEŞEKKÜRLER
MAİL: hikmet.hym@yandex.com

HİKMET YAMANSAVAŞÇILAR
İBAN: TR39 0006 7010 0000 0050 8092 57  HESAP NO:50809257 ŞUBE KODU: EYÜP ŞUBESİ 041 YAPI KREDİ

Bende ödemeyi yaptım. Kargo ve iletişim bilgileri için de e-posta attım. Merakla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.