Batman Yeni 52 Cilt 4: Yıl Sıfır-Gizli Şehir - JBC Yayıncılık

Başlatan Jedmau, 17 Kasım, 2015, 02:46:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Batman 4. cildi bugün aldım, okuması artık hafta sonu tatilinde olacak gibi görünüyor.
Darkwood Sakinleri..

Jedmau

Alıntı yapılan: noir - 03 Aralık, 2015, 23:12:29
Gerekirse iki katı bile öderim  :P  ;D

Bence jbc alternatif kapaklada satışa sunmayı düşünmeli, güzel olmaz mı ertan abi  ;D

Ahahaha bakarız :)

Jedmau

Alıntı yapılan: hennessy - 03 Aralık, 2015, 22:04:10
Sevgili Ertan'dan bir ricam olacak 40.sayının olduğu cilt 2 kapak ile çıkar ise hatta (birde V.I.P.) kapak olur ise çok sevinirim......

V.I.P.(Sadece bana özel olacak :) )

1.Kapak

2.Kapak

:) bakarız

Jedmau

Alıntı yapılan: baba alsana - 04 Aralık, 2015, 00:03:01
4. Cilldi bitirdim. Cok begendim, bence 3. Ciltten cok daha iyiydi.
9/10

Cok Mutlu oldum :)

Jedmau

Alıntı yapılan: darkwood - 04 Aralık, 2015, 00:58:20
Batman 4. cildi bugün aldım, okuması artık hafta sonu tatilinde olacak gibi görünüyor.

Keyifli okumalar :)

rumar80

Scott Snyder imzalı farklı bir "orijin" öyküsü okumaktayiz. Anne ve babasının ölümünün ardından Bruce Gotham ' dan ayrılmış ve yıllar sonra dönmüştür. Ama planını nasıl gerçekleştireceği konusunda soruları vardır. 
   Gotham kimliği bilinmeyen red hood ce çetesinin terörü altındadır  Wayne şirketleri ise Bruce'un dayısı tarafından yönetiliyor gözükse de arkasında Edward Nygma vardır. Bruce ise kendisini herkesin olduğunu sarmasını istemektedir.
   Yarasa kostümüne giden yol acı ile doludur.
    Başta da dediğim gibi farklı bir orijin öyküsü.  Snyder güzel yazmış Capullo dinamik bir şekilde çizmiş.
   Batman evreni içinde güzel bir öykü. Gittikçe daha da güzelleşmeye devam edecek.
   Zamanında orjinal okuduğum macerayi sevgili Cenk Könül'un tercümesi ve JBC kalitesi ile okumak güzeldi.
    Siz de okuyun.
    Ben de bir Nathan açayım.  :)

Ralph

Etkileyici bir öyküydü. Her şeyden önce başlangıç noktasını çok iyi ele alıp, Bruce Wayne'in Batman oluşunu, ilk mücaadelesini, bu süreçteki psikolojisini çok iyi incelemiş. Hala favorim Ailenin Ölümü olsa da üzerine koyarak devam eden bir seri bu üstelik serinin en "derin" parçası diyebilirim şu an için. Okuyabildiğimiz için çok şanslıyız...

Onun dışında şunu da eklemek isterim; Bazı sayfalar bütünden farklı mıydı? Özellikle bir sayfa hatırlıyorum resmen yarı-saman kağıttı tamamen kuşe değildi... Bunun gibi 2 sayfa daha vardı. Pek önemli değil ancak merak ettim matbaa, baskı hatası falan mı, benimkisi nir istisna mı olmuş yoksa başka fark eden arkadaşlar var mı

hennessy

Scott Snyder imzalı farklı bir hikaye ile karşı karşıyayız. Bruce ve Batman'in yollarının çakışmasına neden olan olayların başına, mağaranın kuruluşuna  ve Alfred'in nasıl bir dost olduğuna kadar alışa geldiğimiz başlangıçlara zıt bir hikaye ile karşımızdalar.

Red hood gibi acımasız bir çete lideri ve karşısında Bruce var. Batman karakteri olmadan savaşmak istemekte. Belkide ailesine özellikle babasına kendini göstermek için.

Capullo'nun karanlık atmosfer sahnelerini harika çizdiği hele koltukta oturan Bruce camdan giren yarasa sahnesi ile resmettiği kareler harika idi.

Cenk Könül'un güzel tercümesi ve JBC kalitesi ile altını çizerek orjinal kalitesinde TÜRKÇE BATMAN OKUMAK başka bir duygu.....................

İki kız kardeş varmış, bunlar birbirlerini doğururlarmış  kim bunlar? RIDDLER..................
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Jedmau

Kağıt olayını ilk defa duydum :) bir araştırayım

Beğendiğinize çok sevindim arkadaşlar Ma söyleyeyim 5. Cilt bir başka güzel :)

Mrtekin

They drew first blood...

Jedmau

Mrtekin

They drew first blood...

Barmen Minik

Alıntı yapılan: hennessy - 03 Aralık, 2015, 22:04:10
1.Kapak

endgame i haftalık takip ederken o zamanlar demiştim ki JBC basarken bunu kapak yapar ve ailenin ölümü sonrası 2. beyaz aykırı cildimiz olur :D beyaz kapağı pek çok kişi sevmedi ancak bu açıdan bakınca olay güzel de duruyor. hikayede aslen bu ciltte bitiyor zaten ondan uyumlu olmaları da gerek bence, ki JBCde de aynı dusunce vardır diye tahmin ediyorum

mask kapagı ise cilde gitmez o posterlik bir iş tam ;)

Jedmau

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları