Cimcime - Marsık

Başlatan Tuco Ramirez, 22 Kasım, 2015, 01:05:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuco Ramirez

Cimcime 1. Cilt Marsık Kitap tarafından 14,50 TL etiket fiyatı ile yayınlandı.

Kitapyurdu.com sitesindeki tanıtım şu şekilde:

"Cimcime Türkçede ilk olarak, 1980'li yıllarda Milliyet Çocuk Dergisi'nde yayımlanmaya başlamıştı. O dönemde çocuk olanlar Cimcime'nin kahkaha dolu maceralarını hatırlayacaklardır.
Sevimli bir kız çocuğu olan Cimcime, beş kişilik bir ailenin en küçük üyesi. Çoğu zaman anlaşamasa da çok sevdiği iki kardeşi var; bir abisi, bir de ablası. Cimcime'nin ailesiyle köpeği Kuçu'yla ve kardeşleriyle olan maceralarını okurken çok eğleneceğinize eminim."

Çevirmen:  Burcu Oral Kopan 
Yayın Tarihi 2015-11-12
ISBN 6055674953 
Baskı Sayısı 1. Baskı 
Dil TÜRKÇE (Orijinal Dil İtalyanca) 
Sayfa Sayısı 64 
Cilt Tipi Karton Kapak 
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı 
Boyut 19.5 x 27 cm 

Mister NO

Mister NO

Tuco Ramirez

Anladığım kadarı ile Cimcime'nin orijinal adı Stefi; yazar ve çizeri ise Grazia Nidasio...

haziran00

Mister NO

aa

Çocuklar içim tam ideal bir hediyelik olur.
Esse Gesse Hayranı...

nicholaihel

Bugün okudum. Sevimli çizimlere bayıldım! Avrupa ekolünün gözünü seveyim. Hem erişkinlerin, hem de çocukların keyifle okuyacağı bir çalışma. İsim, mekan Türkçeleştirmesi itici değil, çocuklar düşünülmüş. Dahası çıksın alırım :) aa'nın dediği gibi çok iyi bir hediye çocuklar için.

V

Harikaydı. Milliyet Çocuk aldığım çocukluk günlerine götürdü tekrardan..
"İstemem,eksik olsun.."

yunusmeyra

Alıntı yapılan: V - 04 Şubat, 2016, 23:08:27
Harikaydı. Milliyet Çocuk aldığım çocukluk günlerine götürdü tekrardan..

hem de nasıl  :)

11 yaşın içindeydik ..ilkokul son sınıfı okuyorduk..her hafta alınan çizgi romanlar (zagor,kızılmaske ve diğerleri..) kadar heyecanla beklediğimiz dergilerimizden milliyet çocuk sayfalarında, keyifle okuduğumuz köşelerden biri olmuştu..güncelliğinden ve anlatım şeklinin büyüsünden hiç bir şey kaybetmediğini düşünüyorum..
not:yukarıya aldığım görsel 1981 tarihinde,eylül ayında çıkan bir milliyet çocuk dergisinden "cimcime" sayfası..
o sayıda başka "çizgi" neler vardı bilin  ;) "bernard prince-demir yumruklu adam","yıldırım teğmen-blueberry","tarzan-hogarth yorumu","siyah kurt-bir western çizgi romanı","ecel yarışçısı-bir formula yarışçısının gerçek hayat öyküsü","mırnav","hafiye 99" ve tabi "cimcime"..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

V

"İstemem,eksik olsun.."

nicholaihel

Yeni sayının çıktığını bugün tesadüfen bir fotoğrafta fark ettim. "Yenisi çıkmış hiç haber vermiyorsunuz?" demeye geldim buraya ama V yazmış meğer :)

İlk siparişime eklerim artık. Cimcime 2016 aylık güncel yayınlar sayfasında (çıktıkça) duyurulmayı hak ediyor bence :)