Zagor Dev Albüm - LAL

Başlatan hanac, 15 Nisan, 2011, 18:05:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Dev Albüm olayı süper.

Düşünsenize her sayıyı ayrı bir sanatçı hazırlıyor.

Bu durumda başka çizerlerde Zagor çizeceklerdir.

Keşke bizde de hemen yayınlansa.

a5555

Bence Türkiyede pek tutmaz,örnek dev albüm Martin ve tex.. Renkli olursa bir şey diyemem ama siyah beyazı çıkacaksa normal boyutlarda daha uygun olur,çoğu kişiler yatarak okuyor ,dimagı dinlendirmek amacıyla,büyük boy ,bonelli yayınları pek tutmaz türkiyede,birde evde kütüphanede saklama biraz daha zor.
Satışlardanda anlıyabilirsiniz,ben dev albüm aldım okuyup elden çıkardım,7 ci sayıdan sonra almadım,çoğu kişi bana hak verecektir.

rumar80

1) Benim için Zagor olsun taştan olsun alırım
  2) Nathan Never'ın dev albümleri her şekilde mükemmel hikayelerdir.

Lami Tiryaki

Dostum akşam akşam ağzımızı sulandırdın, ellerine sağlık. Umarım Lal bu renkli baskıyı zamanı geldiğinde 400. sayı kalitesinde basar. Yoksa yazık olur. Zagor dev albümler konusunda Kagan'a sonuna kadar katılıyorum. Zagor sadece dev albüm olarak değil, başka ve çeşitli serilerde de çıkmayı hakediyor. Düşünün dört ana serisinden birisi Çiko'ya ait ve o da artık yayınlanmıyor. Renkli sayılarla popülaritesinin artacağı gibi bir his var içimde. Bu arada dev albümlerin fanatiklerinden biriyim ben de. Dev albümler için genellikle çok iyi senaryolar yazılıyor. Tablo gibi kareleri okumayı bırakın izlemesi bile bir zevk. Herhangi bir dev albüm okuyacağım zaman törene gider gibi kendimi hazırlayıp okumaya başlıyorum.

Haberler güzel, kötü olan beklemek :(

Selamlar
Lami

Lami Tiryaki

Düşündümde(kedinin ciğere baktığı gibi bakıp düşünüyoruz ancak) şu dev albümün ya da renkli sayının kapağını Aslan Şükür çizmiş olsaydı. Hani hayal bu ya...

Selamlar
Lami

rumar80

Sanırım oğlak'ın yayınlaması daha mantıklı olabilir. Normal seri ve almanak telifleri Lal'de ama diğer yayınlar da oğlak'ta.

darkwood

Türkiyede en çok sevilen çizgiromanlardan biri olan Zagor'un bu büyük albümleri ne zaman göreceğiz!!!
Mesela 2011 fuarı için Ferri nin gelişi ile birlikte; 1001 Roman bir el atıp şu işe bize bir süpriz hazırlasa, ne dersiniz.  :)
Darkwood Sakinleri..

ferzan

Dev albümü görmek bile bende başlı başına bir itki yaratıyor...İlk Tex'in dev albümlerine sarmıştım ve Lami Abi'nin dediği gibi,törenle okumaya başlıyordum...Aylık fasiküllerin çeşitli sebeplerden ötürü sıkı takipçisi değildim ne yazık ki...Buna rağmen dev albüm görür görmez vuruluyordum,hele ki yorumunu merak ettiğim ünlü bir ustanın elinden çıkıyorsa...
    Dev albümlerde en çok sevdiğim şeylerden biri de,mutfağa ilişkin bilgileri,söyleşileri barındırması,Bonelli'nin o albümdeki çizeri nasıl bulup ikna ettiğine ilişkin yazıları,çizerin özgeçmişi ve o öyküyü çizerkenki deneyim ve izlenimleri,macerada yapılan esinlenmeler,göndermeler ve dökümanter bilgiler...Özellikle fasikül Tex'i her zaman alamayan benim için düğüne gitmek gibi birşey... :)
    Benzer tadı Dylan ve Martin Dev albümlerde de aldım ve Zagor'u düşünemiyorum bile...Gerçi,ağabeyi Tex kadar bünyeme işlemese de,gördüğüm anda itkilenmeme yeter de artar...Öte yandan,Zagor'u Tex'ten kat be kat fazla okumuşluğum vardır...Bu da ayrı bir tezat benim için...
    Kısacası,merakla bekliyoruz...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

FerdiFon

rumar80

Çoook gecikmiş ama büyük beklentilerimin olduğu bir macera.
  Bu arada Bonelli neden Zagor'a dev albüm yapmayı bugüne kadar düşünmemiş bileniniz var mı? Belki bu kitapta yazmışlardır.

FerdiFon

İnşallah En Kısa Sürede Ülkemizde Yayınlanır Bu Albüm  , Gerçi Dev Albüme Gelene Kadar  Bir Sürü , Almanak,Maxi Ve Specıale  Albümleride Birikti  Bunlarda Yayınlanmıyor Epeydir  ...

Cantürk

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Eylül, 2011, 21:17:47
   Çoook gecikmiş ama büyük beklentilerimin olduğu bir macera.
  Bu arada Bonelli neden Zagor'a dev albüm yapmayı bugüne kadar düşünmemiş bileniniz var mı? Belki bu kitapta yazmışlardır.

Sevgili meslektaşım, Dev Albüm, Zagor'un 50. yılı şerefine çıktı.

Bonelli'nin vefatından sonra, arkası gelir mi bilmiyorum.

Benim duyduğum, albümün epey ilgi gördüğü ve yıllık olarak devam edebileceği yönündeydi.

s.b

Zagor'un dev albümünün en kısa sürede ülkemizde yayınlanmasını temenni ediyorum.
Bakalım kim yayınlayacak, Oğlak mı veya Lal mi?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

drfuhrer

Yav arkadaş yeni maceralar güzel de ... Almanak, maxi, speciale, dev albüm, yeni maceralar...sonu gelmeyecek mi bu kitapların..

50 yıl, 60 yıl her neyse... Mister No gibi sonlandırma dönemine girilse ne olur ?

Everest kadar oldu külliyat, okumaya ömür yeter mi ?

Dünya gözüyle, henüz vidalarımız gevşememişken külliyatın karşısına geçip keyiflensek fena mı olur ?

Çok mu şey istiyorum  ???

FerdiFon

Alıntı yapılan: drfuhrer - 28 Eylül, 2011, 22:50:16
yav arkadaş yeni maceralar güzel de...almanak,maxi,speciale,dev albüm,yeni maceralar...sonu gelmeyecek mi bu kitapların..50 yıl,60 yıl her neyse...mister no gibi sonlandırma dönemine girilse ne olur?everest kadar oldu külliyat,okumaya ömür yeter mi?dünya gözüyle,henüz vidalarımız gevşememişken külliyatın karşısına geçip keyiflensek fena mı olur?çok mu şey istiyorum  ???

Sende Biraz Hızlandır Okumanı , Hep Birikmelerinden Şikayetçisin  ;D  ;D  ;D