Zagor Dev Albüm - LAL

Başlatan hanac, 15 Nisan, 2011, 18:05:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

arkadaş herkes bağıra bağıra konuşuyordu zagor dev albüm ile ilgili.albüm piyasaya çıktı,kimsenin gıkı çıkmıyor!!!arkadaşlar,nasıl beğendiniz mi zagor dev albümü???illa soralım mı?

aa

Ben henüz alamadım. Alanlardan bilgi bekliyoruz.
Esse Gesse Hayranı...

darkwood

Ben dün bir sahaf arkadaştan Zagor dev albüm ile birlikte, Zagor Almanak sayısınında "Martin M. Almanak gibi 4 macera bir arada olarak" çıkacağını duydum ama henüz görmek kısmet olmadı.
Darkwood Sakinleri..

superzagor

11 Kasım itibari ile dağıtıma verilmiş...

aaciltan

Arkadaşlar;
Bugün fuarda sevgili İlyas'dan Zagor dev albümü aldım.
Daha okumadım ama iyice bir göz gezdirdim. Zagor'un güzel bir fantastik macerası. Toricelli çizimleri ile hayat bulmuş. Ben fanatik bir Ferri hayranı olmama rağmen pek yadırgamadım.
6 sayfalık detaylı bir Zagor geçmişi barındıran önsözünden sonra bu sayıya hayat verenler ile ilgili kısa bilgiler aktarılmış...
Zagor fanları için kaçırılmaması gereken bir çalışma...

yalcinerol345

haysat

Hayır değil.
Daha önce Oğlak yayınlarının yayınladığı,Tex,Nathan Never,Martin Mystere gibi dev albüm formatında ve lal yayınlarının diğer çizgi romanlar için kullandığı kağıt kalitesinde.
Kitap ismindende anlaşılacağı gibi (Gökyüzündeki Şato) fantastik bir Zagor Macerası.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

rumar80

Zagor dev albüm Bonelli'nin diğer dev albümleri gibi ön yazılarla başlıyor. Usta Sergio Bonelli biraz duygu dolu özürü, Burattini'nin ise güzel bir özeti olan bu yazıların ardından Baltalı ilahımızın eğlenceli bir fantastik macerasına giriyoruz.
   Fantastik öğelerle western temasını her daim başarı ile yoğurabilen kahramanımızın bu macerasında da rahatlıkla aynı başarıyı görebiliyoruz. Çizimler güzel, macera doyurucu. En önemlisi kahramanımızın 50. yaşını kutlamamız.
  Nice yıllara sevgili Patrick.

aa

Dün dev abümü okudum ve bitirdim. Girişteki yazılar ve çizmler mükemmel. Ancak senaryo ve konu çok fantastik olduğu için beğenmediim.
Esse Gesse Hayranı...

Gambit

zagor u bu boyutta okumak icin okunabilecek bir macera sadece.

Inanilmaz kotu bir senaryo, yuzuklerin efensinin cakma zagor versiyonundan ote degil macera. Ikinci kere okunmayacak maceralar arasinda. Buyuk boyutu ve klasik guzel cizimleri olmasa simdiye iade etmistim.

buyuk umutlarla almayin, ben oyle yapmistim, hayal kirikligi oldu

hanac

Şu anda Zagor Dev Albüm'e başladım.

Marco Torricelli iyi bir çizer.

Çevreyi, hayvanları, Çiko'yu, herşeyi iyi çiziyor.

Bir tek Zagor hariç, onu çok donuk çiziyor.

BAHADIR

Kocaman Zagor albümünü dün akşam okuma zevkine ben de eriştim...

Ferri aylık Zagor kapaklarında pek sık yer vermediği Çiko'ya, bu serinin ilk sayı kapağında bir ayrıcalık yapmış...Ayrıca Toriçelli'nin çizgileri de büyük albüme yakışmış...Kareler büyük olunca sanki biraz Buscema havası bile olmuş...

Hatta kötü karakter nedense bana biraz Mephisto'yu anımsattı...

[IMG]http://img196.imageshack.us/img196/1774/55203610.jpg[/img]

Toriçelli'nin çizgileri ile KOONTZ...

[IMG]http://img560.imageshack.us/img560/9274/mephisto042.jpg[/img]

John Buscema'nın çizgileri ile Mephisto

Birde Koontz'un dönüştürdüğü yaratıklar var tabi...

[IMG]http://img535.imageshack.us/img535/1018/93958166.jpg[/img]

Toriçelli'nin elinden çıkma yaratık

[IMG]http://img713.imageshack.us/img713/673/488367044346fd268bc3b.jpg[/img]

Sol alt köşedeki resimde Buscemanın kaleminden çıkan çizimler...(Bu arada Buscema'nın çizgileri ile Silver Surfer'ı da hatırlamış olduk)

[IMG]http://img689.imageshack.us/img689/7206/88210124.jpg[/img]

Toriçelli'nin elinden çıkma bu resme de Buscemanın saçsız hali desek ayıp etmiş olmayız değil mi?

Konu olarak Zagor'un Kandraks ve Rakosi tarzı gotik hikayelerini sevmeme rağmen bu tip boyutlar arası hikayelerine de pek ısınamadım açıkçası...Ve farkında mısınız bilmiyorum ama Zagor'un hard western diyebileceğimiz tek bir hikaye dışında macerasıda yok...

Dotti'nin ilk ve tek çizdiği Zagor macerası olan aylık serinin 22. sayısında başlayan "Kelso'ya Tek kurşun"

Zagor öykülerinin biraz daha naif olan 1830'lu yıllarda geçmesinin ve Western öykülerinin Zagor yerine Tex'de işlenilmek istenmesi buna bir etkisi olabilir tabi...

Bonelli sesimizi burdan duyar mı bilmiyorum ama Zagor'dan daha sert, kurşunların havada uçuştuğu hatta Ortiz'in, Victor De la Fuante'nin, Villa'nın, Civitelli'nin çizdiği Zagor maceraları istiyoruz...Aylık seri de olmasa bile hiç olmazsa bu Special ( Dev Albüm) serisinde olabilir...

Tüm yukarıda ki benzetmelerin yanında en büyük göndermede sanırım yeraltından çıkan büyük yaratıkların olduğu Tremors serisine ait...

[IMG]http://img88.imageshack.us/img88/9679/tremors.jpg[/img]

Tremors İlk film Afiş kapağı...

Tremors filminden bir sahne...

[IMG]http://img713.imageshack.us/img713/5333/41353769.jpg[/img]

Toriçelli'nin çizdiği yeraltından çıkan yaratıklar...

Arka kapakta da bu macera da kullanılan yarasagillere benzeyen tarih öncesi çağlardan kalma yada ortaçağ hikayelerinde kullanılan ejderha sürücülerine bir gönderme mahiyetinde bir enstante ile bitiriyoruz...

[IMG]http://img685.imageshack.us/img685/9991/22692936.jpg[/img]

Son söz olarak konu biraz naif olsa da okunabilirliliği olan klasik bir Zagor öyküsü...Üff ! denilebilecek artı bir şey yok tabi... ;)

Sevgiyle kalın...

alan ford

Alıntı yapılan: hanac - 30 Kasım, 2011, 15:38:02
Şu anda Zagor Dev Albüm'e başladım.

Marco Torricelli iyi bir çizer.

Çevreyi, hayvanları, Çiko'yu, herşeyi iyi çiziyor.

Bir tek Zagor hariç, onu çok donuk çiziyor.

Bu akşam okudum ve kesinlikle katılıyorum tespitine. Macera 50. yıl şerefine yakışır bir macera olmamış. Yine de fena değildi. Uzun zamandır Zagor okumuyordum.İyi geldi.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Conan vari bir hava sezinliyerek okuduğum bu fantastik macerayı oldukça başarılı buldum ve keyifle okudum.
Zagor'un en iyi senaryolarını yazanların başında gelen ve sıcak kanlı kişiliği ile geçen yıl fuarda kendisini tanıma fırsatı bulduğumuz Burattini yine iyi bir iş çıkarmış.
Marco Torricelli'nin çizgileri bu fantastik maceraya ve büyük karelere oturmuş, kendini sürekli yenileyip aşama kaydeden bu çizeride kutluyorum.
Kitabın giriş kısmında da yazıldığı gibi; umarım fazla ara vermeden bu serinin ikinci cildi hemen peşinden gelir, bir 50 yıl daha beklemeye sanırım hiç birimizin tahammülü yok. 
Darkwood Sakinleri..

Hayal Kahvem

Zagor! Tamam, itiraf ediyorum Zagor  bir çeşit bağımlılık benim için. Cuma günü yolum Kadıköy'e düşünce, hemen Büyülü Rüzgâr'a daldım. Bir de ne göreyim? Heyy!.. Zagor'un dev albüm boyutunda yeni macerası çıkmamış mı? Adı Gökyüzündeki Şato... Of! Zagor'u gördüğüm zaman var ya... Of aman aman aman... Kalbime bir şey oluyor... Neler olduğunu, kelimelerim yetersiz kalır, anlatamam. Ben o dergi boyutundaki Zagor macerasını hangi ara durduğu raftan kaptım? Hangi ara kasaya gidip ödemesini yaptım? Ne vakit çıkıp ilk bulduğum kafeye oturdum? İnan hatırlamıyorum. Diyeceğim odur ki   Zagor dev albümünü gördüğüm anda, kendimi Gökyüzündeki Şato'da,  siyah beyaz renkler arasında, fantastik bir dünyada  buldum. Kaç defa  "Kadın kısmı çizgi roman okur mu?" dediler. Ya da "Bu yaşta çocuk gibi Zagor okunur mu?" diyen çok oldu. Bir kulağımdan girdi. Diğer kulağımdan çıktı. Hiiç aldırmadım hiiçç.. Yoo, uzun zaman çocukluğumdaki gibi  gizli gizli okuduğumu söylemeliyim. Şimdi... Çekinmem filan kalmadı! Olursa çaparizlik eden hiiçç aldırmam!  Çizgi romanları illa erkekler ve çocuklar mı okuyacak? Evet, bu yaşta ve kadın halimle Zagor okuyorum. Ne var yani? Diyeceğim odur ki artık iyice eminim. Ben bir Zagor bağımlısıyım. Oturdum boş bulduğum bir masanın ucundaki koltuğa...  Çıkardım Zagor'u poşetinden... Uzun uzun kapağına baktım önce... Akabinde ve detayında kapak sayfasını çevirdim.  Okumaya tüm merakımla başlayacaktım ki çilli garsona seslendim: "Bir Türk  kahvesi lütfen, bu kez damla sakızlı olsun." dedim.  Neden biliyor musun? Etrafta hiç ağaç yoktu çünkü. Damla sakızlı kahve içince,  sakız ağaçları arasındaymışım da kendimi Darkwood ormanındaymışım gibi hayal edebilirdim.  ;)

Hemen okudum... Hemen... Zagor gene harikuladeydi ne yalan söyleyeyim.  Karamba karambitaaaa!  Zagor dev albümünü çok ama çook sevdim.  :D