Yeni Zagor Serisi - LAL

Başlatan hanac, 01 Aralık, 2009, 16:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Dün akşam 5 sayı süren "Kanli Piramit" macerasını bitirdim. (86-90 sayılari arası)

Ferri'nin çizdigi macera vasat idi, açıkçasi daha iyi bekliyordum.

Büyük üstad da bu çizimi yaparken 75-76 yaşında olduğu için çizimleri de eskisi gibi değil.

Ama bu hali ile bile çoğu yeni çizerden iyi.

Şimdi bu akşam 4 sayı sürecek DellaMonica'nin çizdigi maceraya başlıyorum.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 01 Aralık, 2009, 16:37:54
Simdi bu aksam 4 sayi sürecek DellaMonica'nin çizdigi maceraya basliyorum..

91., 92. ve 93. sayıları okudum.

Son yıllarda okuduğum en iyi Zagor macerası diyebilirim.

Senaryo cok akıcı ve çizimler inanılmaz guzel.

92. sayının başındaki Maelstrom'a İniş bölümü çizimleri beni çok etkiledi.

Okyanus sanki benim üzerime kapandı.  :)

Umarim 94. sayı ile hikayeyi iyi bitirirler.

Ramzy

Vay Hasan Abi, senden böyle iyi bir yorum gelince merak ettim, ben de kisa bi zamanda alirim umarim son maceralari. : )

darkwood

Gerçekten Oglak yayin Teks maceraperest i 15 günde bir çikariyor. Zagor da pek ala çikabilir. Bak Italya'nin ne kadar gerisindeyiz. Darkwood sakinleri olarak bunu istemek hakkimiz.
Lal yayinlarina ve diger çizgiroman yayinevlerine hep birden sesleniyoruz, hadi arkadaslar Zagor'un yeni maceralarinin Türkiye haklarini almak için harekete geçelim..  Bakin okuyucu kitlesi hazir kita bekliyor, dimi yaa! ;D
Darkwood Sakinleri..

BAHADIR

Yazmiyacam,yazmiyacam...Su çenemi yada parmaklarimi tutayim diyorum ama dayanamiyorum...Zagorun Ilk önce Periyodundan çok baski kalitesi tartisilmali...Nerde o ilk sayilardaki baski kaliteleri...Lami'de dile getirmisti...Eski Tay baskilari ile kiyaslanamiyor bile siyah baski diye bir sey görmek mümkün degil...Çözümü bulunamayacak bir denklemde degil bu... Sorun Matbaa'dan kaynaklaniyorsa matbaayi degistirirsin...Kagitdan kaynaklaniyorsa kagidi...Sorun Mürekkepse mürekkebi yada her ne naneyse....Ama artik tamamiyle kolleksiyonerler için üretilen bir ortamda bu kadar kalitesiz bir baski yapmak Ne Lal'e yakisiyor...Ne de böyle bir baski bizim hakkimiz diye düsünüyorum...

Ama artik kimse burunlarindan kil aldirmadigi ve kimseyi muhattap bulamadigimiz içinde sadece söylediklerimizle kaliyoruz...

Velakin ben vazgeçemesemde sirf Lal'in baskilarindan ötürü Lal almayi birakan 2 kisi taniyorum...Iradeli olmak lazim ama bende o irade yok ne yazik ki...

Birakan arkadaslari da takdir ediyorum...Magico'ya Mr No'ya Martin'e ve Zagor'a büyük haksizlik yapiliyor...Bonellinin en baba serilerini elinde bulunduracaksin...Nasil olsa satiyorum banko yayinlar diye Çamur gibi basacaksin...

Bak yine gerildim...Herkesden özürdilerim...

s.b

Bahadir Abim hakli. Bazen kapaklarin içleri bile solgun basiliyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Lal yayinlarinin degerli sahipleri, kitap baskisi konusunda gerekli mesajlari sanirim almislardir.
Nesilden nesile geçecek bu degerli kitaplarin yayin haklarini iyi degerlendirip, bugünle yetinmeden yarinlarini düsünerek hareket eden yayinevlerinin ömürleri her zaman uzun olmustur. Tarih örneklerle dolu.

Uzmanlar uyariyor: Yarinini göremeyen her yola sapar
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Dün Kadiköy sahaflarina ugrayip. Zagor lasik Maceralar 42 nolu cidini aldim, gerçekten LAL eski baski kalitesini mumla aratmaya basladi. Marsik yayinlarinin Mandrake ve Kizilmaske çizgiroman kitap baskilari gibi içimizi karartmaya basladi. Baskiyi iyice çamurlastirdilar. M.No yu zaten sigara  sansürü olayindan sonra birakmistim. Zagor'uda bu kötü baskidan dolayi birakacagiz sanirim.
Lami nin dedigi gibi yeni çikan güzel baskili yayinlar için cebimiz bir miktar hafiflemis olur en azindan.  :-\
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 06 Aralık, 2009, 10:37:00
Umarim 94. sayi ile hikayeyi iyi bitirirler.

94. sayıyı az önce okudum.

Evet macerayi iyi bitirdiler. Ellerine saglik.

Profesör Richter ile gene karşılaşacağımız kesin ve sanırım bu karşılaşma Afrika da olacak.  :)

Hellingen'den sonra deli bilim adamı kontenjanından sıkça karşımıza çıktı.

Ama aslında bu karşılaşmaların yıllara yayılmış tek bir macera oldugu anlaşıldı, esas hedef atlantisten kalan taşları bir araya getirmek.

Demek ki son taşın sahibi "Solomon Kane" çakması Cain ile Afrika da karşılaşılacak.

Zagor yazarları da böylece Atlantis olayına epey bir daldılar.

Bu Atlantis ve Mu dan çok ekmek yedi "Segio Bonelli Editore".  :)

Son sözüm: Çizimler süper, Ferri den sonra kapakları DellaMonica çizsin.

İlhan Yılmaz

Sesimizi duymazlar ama biz geyigimize yine de devam edelim. Bence Devescovi de fena degil.

Hatta bence artik Ferri usta hiç degilse kapak ressamligini yeni jenerasyondan birisine birakmali.

Alperen

Selam,
Hasan'dan odunc aldigim yeni Zagor serisinin 22. sayisini, "Kelsoya Tek Kursun" isimli macerayi okuyordum.
Zagorun 78. sayfasi Karaoglan macerasi cikti. Diger Zagor sahibi arkadaslarda da ayni hata var mi? Merak diyorum. Tersine baskilara falan alisigim ya da kotu baskilara ama ilk defa baska bir kitabin bir sayfasinin digerinin icinde basildigini gordum. Belki de Dunya da bir ilktir.

BAHADIR

22. sayiinin ilk yayinlandigi tarihte bu dialoglar yaplmisti sevgili Alperen...Hatta ilk defa br Türk karakteri Zagor'la Crossover yapti geyigide bir süre forumlari isgal etmisti...Daha sonra Lal bunlarin tekrar baskilarinda hatayi düzeltti ve isteyen elindeki hatali baskilari degistirdi...Ama eminim bu özel baskilarin elinde olmasini isteyen bir çok kiside vardir...Hasan beyde bunlardn biri herhalde...

Bu arada "Kelso'ya Tek Kursun" macerasinin benim gözümde Zagor maceralarinin içindeki yeri bir baskadir.Bir kere Dotti çiziyor ve sapina kadar western kokan bir macera...Zagor maceralarinda hard westerne çok nadir rastlariz...Hatta "Kelso'ya Tek Kursun" macerasi gibi olana da rastlamadim galiba...Bunun içindir ki "Kelso'ya Tek Kursun" özeldir ve özel kalmaya devam edecektir...Keyfini çikarmaya bak... ;)

Sevgiyle Kalin...

Ramzy

Güzel poster, almayi düsündüm ben de. Ve aklima bir soru geldi hemen, cevabini biliyor gibiyim gerçi: Zagor'un Türkiye'de geçen bir macerasi oldu mu hiç? Ben, Sami Pasa disinda Türk karakter hatirlamiyorum.

hanac

Su anda 102. sayisi yayinlanmis olan Yeni Zagor Dizisinde bundan sonraki 1 yilda neler var ona bakalim.

103. , 104. ve 105. sayida Boselli'nin yazdigi ve Piccinelli'nin çizdigi macera bitiyor.

Toplam 4 sayilik uzun bir macera olacak.

Sonra Rauch'un yazdigi ve Sedioli'nin çizdigi 2 sayilik macera gelecek.

Sonra Burattini'nin yazdigi ve Verni'nin çizdigi 4 sayilik uzun macera gelecek.

Sonra orijinal 500. sayiya geliyoruz, tek sayi ve tabii ki renkli.

Burattini yazmis, Ferri çizmis.

Sonra Capone'nin yazdigi ve yine Ferri'nin çizdigi 3 sayilik bir macera gelecek.

Ramzy

Raymond muydu bu adam... Iyi de, ölmemis miydi? Tay Yayinlarinin ikinci el olarak satin aldigim bir macerasinda ölüyordu sanki. Hatirlamiyor da olabilirim. Neyse, geri dönüsler sik yasanir zaten Zagor'da. :)