Yeni Zagor Serisi - LAL

Başlatan hanac, 01 Aralık, 2009, 16:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

labirent

Evet ölmüstü, galiba kafasi patlamisti.

aa

Evet bence de doğrusu bu ...Önceden iki seri birden yayınlanırken belki bir anlamı vardı.
Esse Gesse Hayranı...

darkwood

Zagor ve Martin Mystere'nin özel serileri ile birlikte yayınlanan ve yeni maceralardan oluşan diğer serileri için "yeni" ibareleri konmuştu. Özel seriler sona erdikten sonra, yeni maceralar serisi aynı şekilde devam ediyordu.
Ne hikmetse bu serilerdeki "yeni" ibaresini kaldırmak özel seriler bittikten 5-6 yıl sonra akıllarına geldi veya yeni sayılara koymayı unuttular, sonra bu şekilde devam ettiler.  :)
Zagorda 106 nolu ciltte kaldırılan bu ibare, Martin Mystere'de 107 nolu ciltten itibaren kaldırıldı.

Daha önce Martin Mystere'nin Tay 72 lik serisinde, aynı dönemlerde daha önce yayınlanan 31 lik seri ile karışmaması için buna benzer bir değişiklik olmuştu. 72 lik seri "Türkiyede yayınlanmamış maceralar serisi" olarak devam ederken,  önce "Süper Albüm" diye ibare eklendi. Sayfa sayılarında da değişiklikler oldu. Daha sonra bu ibare tekrar kaldırıldı ve seri yine başladığı gibi devam etmişti.   Sonuçta garip bir takım elimizde tamamlanmış oldu.

Sürekli serilerde, takım tamamlanmadan yapılan bu tip isim ve numara değişikliklerini koleksiyon bütünlüğü ve görselliği açısından pek doğru bulmuyorum.
Darkwood Sakinleri..

s.b

Dört sayı süren bu uzun macerayı az önce bitirdim. Özellikle 4. kitap olan Missisipi (105) harikaydı.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Zagor'un 106- Zırhlı Vagon ve 107- Soyguncular adlı iki sayılık macerasını kerkese tavsiye ediyorum.

Hikaye de güzel çizgilerde...

hanac

Zagor 112 renkli tek sayı - Ferri çizmiş, Burattini yazmış.

Tek sayılık maceraları oldum olası sevmem Zagor'da, bu da olmamış.

Renklendirme de vasat, forumda Dylan Dog'ları gördükçe farkı anlıyorsunuz.

Zagor 113 de yine Ferri le devam ediyoruz, bu sefer yazar Capone.

Capone bu senaryo ile Zagor'a 14 yıl aradan sonra geri dönüyor, iyi de oluyor.

Bu 3 sayılık hikaye iyi başladı, bakalım nasıl devam edecek.

hanac

Daha önce de belirtmiştim Ferri kapaklarda Çiko'yu pek çizmiyor.

43 kapağın sadece 1 tanesinde Çiko var.

Forumun Çiko'su olarak bu durumu beğenmediğimi belirtmeliyim.  :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 01 Ekim, 2011, 19:57:52
Daha önce de belirtmiştim Ferri kapaklarda Çiko'yu pek çizmiyor.

43 kapağın sadece 1 tanesinde Çiko var.

Forumun Çiko'su olarak bu durumu beğenmediğimi belirtmeliyim.  :)

Çiko ile ilgili Özel sayılarda bol bol Çiko çizilmiş. ;)

Üzülme hanaç er geç Ferri hatasını anlayacaktır. Burdan Ferriyi şiddetle kınıyoruz.... :D

darkwood

Lal Yeni Zagor Serisi, ciltler 1-2-3-4 Adalar Klanı nı tekrar okudum.
Zagor'un ilk kez Avrupa kıtasına ayak basması ile başlayan ve gerçek olaylardan alınmış bu müthiş Zagor maceralarını okumanızı özellikle tavsiye ederim.
Esrarengiz Kaptan Geceyarısının ortaya çıkışı ile Zagor'un Virginia ile olan kaçamaklarınıda bu maceralar içinde görebilirsiniz.  :)     

Darkwood Sakinleri..

hanac

Capone'nin yazdigi ve Ferri'nin çizdigi 3 sayilik bir macerada, 114. ve 115. sayıları ile macerayı bitirdim.

Senaryo'nun eksikliklerine ve Ferri'nin iyice bozulan çizimlerine rağmen oldukça beğendim.

Devamlı yağmur altında ve sevimsiz yerlerde geçen maceradaki tempo çok iyi idi.

Zagor hala arada böyle iyi maceralar çıkarabiliyor.

s.b

108 Mutantın Dönüşü, 109 Askeri Eskort, 110 Ateş Kapanı ve 111 İki Beyinli Adam adlı sayılardan oluşan macerada Zagor, eski düşmanı Randal'la yeniden mücadeleye girişiyor. Bu İki Beyinli Randal'ın bir yardımcısı daha var. Zagor beyin gücünü kullanabilen iki düşmanla mücadele ediyor. Ferri'nin varisi Verni'nin mükemmel çizimleriyle kaçırılmaması gereken bir macera.

s.b

Orijinal 500. bizde ise 112. sayı olarak yayınlanan renkli Kızılderili Büyüsü adlı tam maceralı Zagor'u mutlaka okuyun.

Orada Zagor'u eski ve çok tehlikeli bir düşmanı bekliyor.

dursar

DEGERLİ ARKADASLARIM
SON İKİ GUNDE ARTIK CEKINGENLİGİMDEN SIYRILDIGIMI AİLE İCİNDE OLDUGUMU HİSSETMEYE BASLADIM.
HEPİNİZE COK TESEKKUR EDERİM.
BU GUN BENDE OLMAYAN ZAGOR ÖZEL SERİSİNİ ALDIM.BÖYLECE YAYIMI DEVAM EDEN TUM ZAGORLARI TAKIP EDEBILECEGIME INANIYORDUM.
ANCAK OZEL SERİNİN BİRİNCİ SAYISININ DAHA ONCE AKSOY DA YAYINLANAN BİR MACERANIN SONU ILE BASLADIGINI GÖRDÜM.
ZAGORUN TUM MACERALARINA SAHİP OLMAK İSTEDİGİM İÇİN;
LAL  AKSOY VE DE YAYINLARINDAN YAYINLANAN MACERALARI TEKRAR BASACAKMI YOKSA TAM BİR SERİ İCİN ONLARI DA ALMAM GEREKİYORMU
SEKLİNDE TEREDDUDE DUSTUM
BANA YARDIMCI OLABILIRSENIZ MEMNUN OLURUM
SAYGILAR

rumar80

Sevgili Dursar,
  Burada durgunluğa gerek yok. Dilediğini yazabilirsin.
  Soruna gelince.... Lal Zagor klasik maceraları yayınladığı için eninde sonunda o maceraları da tekrar basacaktır, ama biraz sabır gerekecek.
   Sevgiler

s.b

Zagor'a tam seri sahip olabilmek için Lal'in yayınladığı Klasik Seriyi takip etmeniz yeterli. Böylece eski maceralara eksiksiz olarak sahip olursunuz.
İsterseniz, Zagor Yeni Seriyide alarak daha önce ülkemizde yayınlanmamış maceralarıda okumuş olursunuz.
Zagor Özel Seri, DE ve Aksoy'la uğraşmanıza gerek yok. Boşuna kendinizi sıkıntıya sokmayın. Ancak, Çiko maceralarını toplamak istiyorsanız o zaman başka, veya Almanak sayılarına sahip olmak istiyorsanız bu seferde 25, 26, 27,  28, 29, 30, 31, 32, 59 ve 60. sayıları almanız gerekir.