Yeni Zagor Serisi - LAL

Başlatan hanac, 01 Aralık, 2009, 16:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Zagor'un Darkwood'a dönüşünde kesin ortalık kaos ve vahşeten geçilmeyecek, gizemli bir yabancı Darkwood'un altını üstüne getirip etrafa korku saçacaktır... Ben şimdiden o hikayeyi beklemeye başladım...:)

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Kasım, 2015, 14:30:40
Can AD yayinciligin bastığı Zagor'un son macerasinda  ikan bir karakter. Maceranın adı Krater.
   Daha sonra Afrika'da geçen bir macerada tekrar karsilasmislardi

Aslında şöyle yazmak istemiş rumar, ama otomatik düzeltmenin azizliği..

Cain AD yayinciligin bastığı Zagor'un son macerasinda  çıkan bir karakter. Maceranın adı Kraken.
   Daha sonra Afrika'da geçen bir macerada tekrar karsilasmislardi

Kraken benim Zagor sıralamamda Kabus sonrası 2 numaradadır...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Nemo

Klasik maceralar bittigine gore Lal ayda 2 kere Zagor yayinlasa keske ve italya'ya yetissek..
Özel Alfa Ajanı

aa

Süper bir öneri..aynen destekliyorum.
Esse Gesse Hayranı...

haziran00

Bir ara 2 ayda bir çıkacağına dair bir dedikodu olmuştu ama 2016 yılından itibaren gerçekleşir mi bilemiyorum.

Nemo

Bahadir abiye mail yolladim bakalim cevap gelirse paylasirim.
Özel Alfa Ajanı

BAHADIR

Bu yoğunlukta normal aylıkları takip edemiyoruz ki... Başımıza iş açacan Hüseyin...

V

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Zagor 500. sayı Kızılderili büyüsünü okudum.
Klasik bir şefler toplantısı ile açılan macera kahramanlarımıza kurulan bir tuzak ve Zagor'un zihin dünyasında yaşanan bir macera ve gerçeğe dönüş ile tamamlanıyor. Çok hızla gelişen, içi doldurulabilecekken bir sayıya sıkıştırılan, benim en sevdiğim Zagor düşmanlarından olan Şeytan Maskesi'nin bir anda dönüp ölmesi ile sonuçlanan bir şey. Macera bile değil.
  Bir de nedense Şeytan Maskesi Devil Mask, Kış Yılanı Winter ve Karaayaklar Black feet olarak bırakılmış ki bu da çevirmene yakışmamış kanaatindeyim.

rumar80

501-503 sayılar arasında yayınlanan Esrarlı vadi macerasını okudum. Capone yazmış,  Ferri çizmiş.
  Nakil sırasında kaçan ve gardiyanları öldüren üç kaçağı peşine düşen Zagor ve Çiko onları takip ederken lanetli olduğu söylenen Widegreen vadisine girerler.
   Bu vadide yaşayan kızılderililer kendisine orman ruhu diyen Entak adlı birine tapmaktadırlar. Entak'ın asıl amacı nedir? Vadiye girip kaybolan beyazlar ne olmuştu?  Zagor Kızılderililere ders vermek isteyen kale komutanını nasıl durdurabilecektir?
En önemlisi Zagor kendisinin her yönden kötü ikizi gibi görünen Entak'ı nasıl yenecek?
  Süper olmasa da rahat okunabilen,  aksiyonu dozunda güzel bir macera. Entak karakteri daha uzun işlenebilirdi. Ileride tekrar karşımıza çıkabilirdi.  Ama yine de keyifle okuyabilirsiniz.

rumar80

504-505 GECENİN SAVAŞÇILARI

Yıllık Avcılar toplantısı sırasında ortaya çıkan bir adam ne olduğunu açıklamadığı bir iş için adam aramakta ve dolgun ücret ödemeyi önermektedir. Kendisine iki aday da bulur. Ancak adam Dakotaların kutsal muskasını çalan ve büyücülerini öldüren bir sahtekardır.
   Zagor ve Çiko yeni tanıştıkları kızılderili arkadaşları ile birlikte bu katılın peşine düşer.  Yolları tamamen kanunsuz bir şehire,  ölümüne dövüşlerin yapıldığı bir ortama çıkar.
   Hayatta kalmak için yapmaları gereken tek şey dövüşmektir.
   Hızlı tempolu güzel bir macera. Yan karakterleri zengin ama çabucak toparlanıp sonuca gitmiş gibi duruyor. Aynı konuda Boselli yazsa daha detaylı ve karakterler daha zengin olabilirdi. Yine de hoş bir zaman geçirmek için okunabilecek bir macera.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Nisan, 2016, 17:54:45
  504-505 GECENİN SAVAŞÇILARI

Bunlar LAL de hangi sayılar oluyor.

caretta

Lal Aylık Zagor 116-117 sayılar Hasan Bey...

rumar80

Bundan sonra onu da belirtirim Hasan.
  Atilla abi Yardımınız için teşekkür ederim.