Batman / Superman Yeni 52 Cilt 1 : Dünyalar Arası

Başlatan Jedmau, 04 Aralık, 2015, 16:27:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

hanac

Mrtekin

They drew first blood...

Nightrain

Darısı V For Vendetta ve Suicide Squad'in başına.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Ralph

Pulluk

Yavaş yavaş okuyorum. İlk izlenimlerim feci olumlu... :D
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Jedmau

Mrtekin

An itibarı ile bitirdim; keşke Darkseid'in kökenini anlatan son hikayeyi en başta okusaydım; kitabın anca sonunda bazı şeyleri toparladım.

Senaryo başlangıçta çok karışık gelse de sonunda tüm taşlar yerine oturuyor.

Çizimler dehşet güzel. Yazar ve çizer tüm yıldızlar geçit yapmış zaten. İşbirliği ile; Bat&Sup dostluğuna getirilen yeni bakış benim çok hoşuma gitti.

Jbc hakkını fazlası ile vererek basmış; doların uçtuğu ortamda etiket fiyatının 27,5 TL olması da bence takdire şayan.

Devamını bekliyoruz; daha nice Bat'lere diyoruz.
They drew first blood...

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben çok da beğenmedim. Nasıl desem herhangi bir seriye başlanacak konu değil burada işlenen bence. Aslında güzel bir hikaye ama 4 sayıda ne olduğunu anlamadan oldu bitti'ye geliyor. Ayrıca Bruce ve Clark'ın küçükken tanışmaları da aşırı zorlama olmuş. Yine de o 8 sayfayı Yıldıray Çınar çizdiği için bir nebze keyif alabildim.

Jae Lee'nin çizimleri de güzel. Ama bu seriye gitmemiş. Süper kahraman hikayelerine genel olarak gitmiyor çizimleri. Bağımsız çizgi romanlarda ise sanat eseri gibi duracağından eminim. Kitabın sonundaki çizim ve eskiz süreçleri hoşuma gitti.

Batman/Superman Cilt 1: 6.5/10.

pearl jam

İnjustice gibi bu da beklentilerimi aşan bir çizgi roman oldu. İnjustice in bir eksikliği varsa o da sıradan çizimleri bence. Sıradan olmayan, karakteristik bir çizim tarzı jae lee sayesinde bu kitapta var. Çizimler daha ilk sayfalardan itibaren beni konunun içine çekti. Paşa da yukarıda değinmiş hikaye sanki biraz one shot lık. Okurken eğlendim rahatça da okuttu kendini ama darkseid le devam edecek görünen hikayenin devamını da pek merak etmiyorum şimdilik. Yine de genel olarak ( kapak da dahil )  çok beğendiğim bir cilt oldu diyebilirim.

Sondaki söyleşi ve eskiz kısımları da laf olsun diye değil gerçekten doyurucu hazırlanmış.

Jbc nin dijital işçiliği ve baskısı her zamanki gibi kusursuz, biraz daha hızlansalar tam süper olacak  :)

maeglin

Beğenip beğenmemek arasında kaldım. Öncelikle çizimler çok farklı geldi. Bazen okuduğum şeylerde sayfaları gazete gibi açıp, yaya, yaya okuyup her karesine detaylı bakmak istiyorum. Ama bu formda mümkün olmuyor. Biraz da karışık geldi sanırım, acaba öncesinde okumam gereken bir şey var mıydı diye düşündüm. Devamını merak ediyorum ama genç Bruce ile Clark'ı sevmedim  ::)

nicholaihel

Farklı çizimleri, Yıldıray Çınar okuma keyfini bi tarafa bırakırsak çok beğendiğimi söyleyemem. Hikaye anlatımı problemli, karışık. Çizgi roman zihin yormasın, hızlı hızlı tüketilsin demiyorum ama anlatmak istediğini duru biçimde okura anlatabilmek hem yetenek hem gereklilik. tüm bu duru ifade biçimine rağmen hikayeler karışık olabilir ama okuyucuyu içine çeker. One shot hissi kısmına da katılıyorum. Açıkçası devamını merak etmiyor gibiyim.

Jedmau

Hikayenin devamı baya iyi gidiyor aslında , özellikle 3. cilt cok sağlam