Batman / Superman Yeni 52 Cilt 1 : Dünyalar Arası

Başlatan Jedmau, 04 Aralık, 2015, 16:27:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Bu kitapta bizim Supi ve Bat güçlerini paralel evrenin ikilisiyle birleştiriyorlar. Fakat bu birleşme pek kolay olmuyor. Önce birbirlerini biraz hırpalıyorlar.
Batman'i de Superman'i de beğenirim. Ama işin içine paralel Supi ve Batman girince olmuyor be birader.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Animvader

New 52 öncesi yayınlanan Batman/Superman serisini baya sevmiş birisi olarak açıkçası bu ilk cilt benim için hayal kırıklığı oldu.Hikaye, belirli bir düşmanı olmayan, kötüye benzeyen karakterin de tam olarak amacını anlayamadığımız(sondaki Darkseid sayısında biraz açıklansa da), genel olarak da sıkıcı olmuş bence.Çoğu yerde konuşanın ve/veya karede gözükenin bizim evrenin mi yoksa paralel evrenin Superman/Batman'i olduğu mu anlaşılmıyor bile.Bunda çizimlerin de çok büyük bir payı var.

Çizim demişken, kitabın sonundaki taslak kısmı ve kapakların taslaklarını inceleyene kadar, çizimlerin kötü ve basit olduğunu düşünüyordum.Ama karakalemleri inceleyince  çizimleri bu kadar kötüleştiren renklendirme gibi geldi bana.Çizimin kendisindeki bütün o detayları alıp götürmüş, renklendirme adeta paintteki "kova" simgesiyle yapılmış gibi duruyor.

Kitaba puan verecek olsam 10 üzerinden 5 verirdim, ama bir imkan olsa da siyah-beyaz okusaydım 6-6,5 puan verebilirdim.