İthaki Yayıncılık Sandman Çizgi Romanlarını Yayınlasın

Başlatan Harun Ça, 05 Aralık, 2015, 20:10:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Aralık, 2015, 18:23:48
Sandman JBC için farklı bir açılım diye düşünüyorum. Çr okuru kitlesinden ayrılıp roman okurlarına hitabetme fırsatı. Çünkü bu kitabın çr okuruna gideninden belki de daha fazlası bu edebiyat tayfasına ulaşacak. Dolayısıyla JBC'nin prestij yayını Batman'den Sandman'e kayar sanıyorum. Daha önce de çeşitli zamanlarda söylemişimdir: çok alakasız insanların elinde gördüm ben bu kitapları ki sorsan en temel Tommiks kavramlarını bile bilmez. Bence JBC şunun kararını vermeli: sadece çizgiroman okurlarıyla mı kalacak yoksa bu kitlenin dışına mı çıkacak. Çünkü artık bu bir çr değil edebi bir eser basma aşaması...

Yalnız...

JBC'nin kılı kırk yararak yaptığı yayıncılıkla ( ki şikayetçi değilim, iyi ki böyle ) diğer yayınlarının önünü kesmesinden korkarım. Bu proje için diğerlerini bozmadan ayrı bir ekip kurabiliyorsa o zaman sözümü geri alırım, bas gitsin derim. Sadece bir önceki baskıya ek bir şey olmalı, belki Türkçe baskıya özel bir ara büyük boy ki o metin yoğun kareler laika baskısını az işkenceye çevirmemişti.

Grafikirinden editör ve çevirmenine kadar ayrı bir ekip hazır :)

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pearl jam

Pizagor a katılıyorum ben de. Ayrı bir ekip varsa zaten hiç düşünmeyin basın gitsin  :) hatta bu ayrı ekipleri cogaltıp basabildiğiniz kadar kitap basın bence

Chuck

Alıntı yapılan: Jedmau - 06 Aralık, 2015, 22:13:06

O zaman ilk sayı için Nisan 2016 diyelim mi?  ;D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

baba alsana

Ilk olarak overtrue basilirsa cok sevinirim diyim ozaman bende :)
Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Aralık, 2015, 20:51:06
Benim görüşüm Özgür ile ayni.  O hislerime Tercüman oldu.
Sağolsun
Rica ederim umar abi :)

Jedmau

Zaten yakında Ankara'daki ofisleri taşıyacağım , bizimle çalışan 3 grafiker dışında 1 tanede stabil grafiker alacağız. Zaten 3 yeni çeviri editörü ve normal editör var. Çeviri için ilginç bir çalışmamız olabilir.

İçiniz rahat olsun şayet alınırsa şuanki yayınların aksaması olmayacak ( inşallah :) )

pizagor

Alıntı yapılan: Jedmau - 06 Aralık, 2015, 22:13:06

Pekiyi boyut olarak birşeyler düşünülecek mi yoksa JBC formatında mı olur?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Jedmau

hanac

Bu imza kampanyası amacına çabucak ulaştı.

Hayırlı olsun.

Nightrain

yalcinerol345

Sandman'ın yayınlanmamış maceraları mı basılacak?

Chuck

+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Jedmau

Evet , onlar basacak. Biz başka bir seri basacağız , yakında açıklarız

Nightrain

İthaki'yi çok severim. Umarım Laika gibi kazık fiyattan satmaya kalkmazlar.

kalidor

İthaki zamanında Hellboy'ları zamanının ötesinde etiket fiyatları ile çıkartmış ve tabii olarak istediği satış rakamlarını yakalayamamıştı. O Hellboylar da biliyorsunuz geçen seneye kadar tanesi 8-10 TL'ye kadar düşmüştü. İnşallah aynı hataya Sandman'de de düşmezler.
Crom! Ölüleri Say...