Nathan Never Okumaları by Rumar80

Başlatan rumar80, 26 Kasım, 2015, 21:11:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Uzun bir aradan sonra Nathan Never toplu okumalarına başladım. İşte karşınızda ilk sayı:

Melopene uzay istasyonunda planlanan bir kaçakçılık Nathan tarafından engellenmeye çalışılsa da gerekli bilgiler çalınır. Bilgi transferini yapan kişi dünyaya kaçar. Dünya'da malı satmaya çalıştığı kişi tarafından ihanete uğrayınca onu da öldürür ve bilgileri başkasına satmaya karar verir. Ancak cinayetin bir tanığı vardır:işçi android C-09. Nathan ise C-09'u korumakla görevlendirilir. Acaba Nathan C-09'u korumayı ve robotların programlarını değiştirecek yeni sürümü yok etmeyi başarabilecek midir?
    İlk sayı ile birlikte Nathan Never evrenine girip Nathan ve dostları Legs, Sigmund ve Reiser ile ve de Skotos ailesi ile tanışıyoruz. Önümüzde uzun bir yol var.

rumar80

rumar80

SAYI 2: KARA SÜTUN

Sun vadisinde ortaya çıkan dev siyah taşa inananlar onun tekrar konuşacağı günü beklemektedir. Nathan ise eskiden tanıdığı Morrel adlı yozlaşmış bir polisten 2001 Uzay macerası filminin rulo halini alır. Film ile taş arasındaki bağlantı nedir? Nathan taş konuşmadan, ya da ölmeden bu sırrı çözebilecek midir?
    Bu macerada Nathan ile ilgili bazı bilgiler de yavaş yavaş su yüzüne çıkmakta: Ciddi bir eski dönem sanat tutkunu, şehir dışında ziyaret ettiği Ann diye biri var ve karısı ölmüş.
    Cesur ama depressif kahramanımızın diğer maceralarında görüşmek üzere....

rumar80

rumar80

rumar80

SAYI 3: EJDERHA OPERASYONJ

Orduya ait tehlikeli virüsler çalınır. Soygunun arkasında tüm kanunlardan uzakta kendi özel adasında yaşayan Atos Than vardır. Than'ın en öenmli zevki Jet Keen Do'dur ve iki yılda bir adasında özel bir turnuva düzenlemektedir. Ordu bu konuda en uygun kişi olan Nathan Never'dan yardım ister. Nathan yarışmaya katılır ve adaya doğru yola çıkar. Yolu adada yaşayan kardeşini arayan doktor Ying ve arkadaşının yerine geçip yarışmada kendini ispatlamaya çalışan "Kaplan" maskeli dövüşçü ile kesişecektir.
   Bu bölümde Nathan'ın Shaolin tapınağında bir zaman geçirdiğini ve yakın dövüş eğitimi aldığını öğreniyoruz.
   Kitapta belirgin bir şekilde Bruce Lee'nin Enter The Dragon filminin etkisi var. Ayrıca kısa bir süre Stanley Kubrick'in Otomatik Portakal'ına da gönderme var.

xmenac

Nathan Never külliyatının en beğendiğim maceralarından biridir "Ejderha Operasyonu". İki sayı süren enfes bir macera.

rumar80

Ben de severim.
Külliyatı baştan okumak güzel oluyor

NIC

Umar abinin sıradaki okuyacağı sayı en "dokunaklı" Nathan hikayelerinden.Film çekimi sırasında kadınlara yapılanlar,kızımızın üvey babası ile olan ilişkisi ve tabiki finaldeki son kareler.Kesinlikle okunmalı.Abi iyiki hatırlattın bu sayıyı hafta sonu bende okuyacağım

NIC

rumar80

NIC

rumar80

SAYI 4: ÖLÜM ADASI

Nathan Than'ın adasında araştırmalarına başlar. Kardeşini aramakta olan Doktor Ying de ona yardımcı olur. Athos Than çaldığı bakterilerden insan bilgisayar yaratmayı ve tamamen kendisinin emrinde ölümcül bir ordu oluşturmayı planlamaktadır. Nathan Than'ın planlarını durdurabilecek midir?

ercoktay

Alıntı yapılan: rumar80 - 02 Aralık, 2015, 18:48:42
Ben de severim.
Külliyatı baştan okumak güzel oluyor

Abi bu kadar yayını okumaya nasıl zaman ayırabiliyorsun. Kıskandım resmen. Ben bırak ikinci defa okumaları yeni yayınlanmış serileri bile bir defa okuyamıyorum.

rumar80

Alıntı yapılan: ercoktay - 03 Aralık, 2015, 08:24:53
Abi bu kadar yayını okumaya nasıl zaman ayırabiliyorsun. Kıskandım resmen. Ben bırak ikinci defa okumaları yeni yayınlanmış serileri bile bir defa okuyamıyorum.

Benim de okumadığım ÇOOOK çizgi roman var. Ama belli bir sıra ile hepsini okumaya çelışıyorum