Nathan Never Okumaları by Rumar80

Başlatan rumar80, 26 Kasım, 2015, 21:11:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

ilk 10 sayi benim icin efsanedir.
5. sayinin sonu ise tam aglamalik.
Umar abi eline saglik sayende yeniden hatirliyoruz maceralari.
Özel Alfa Ajanı

rumar80

rumar80

SAYI 5: GÖRÜNMEZ GÜÇ

Nathan ve Legs'in yeni görevi 6 ay önce kaybolmuş Angel adlı reşit olmayan genç kızı bulmaktır. Ancak kızın psişik güçleri de vardır. Araştırmaları onları prn dünyasının karanlık yüzüne, ailenin karanlık sırlarına ve bir cinayete götürecektir. Genç kızı bulsalar da o dönmek isteyecek midir?
    Çok güzel bir Nathan macerası daha. Bu arada Reiser'in şu an için sekreterinin Helen adlı bir sarışın olduğunu belirteyim. Bir de yeni maceralar da göremesek te Sigmund aslında insanlarla konuşurken kekeleyen, bilgisayar başında bülbül gibi şakıyan biri. Bunları da belirtmek istedim.
     6. sayıda görüşmek üzere.

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: Nemo - 03 Aralık, 2015, 10:10:30
ilk 10 sayi benim icin efsanedir.

Katılıyorum. Ben 2. 10 sayıyı da yani 11-20 arası sayıları da (Lal 1-10 arası sayılar) çok beğenmiştim.

rumar80

Böylece bu başlık ta bir hareket kazandı.
   Durmak yok. Yazmaya devam.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Aralık, 2015, 16:06:47
   Böylece bu başlık ta bir hareket kazandı.
   Durmak yok. Yazmaya devam.

Nathan Never and Subaru in love......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

SAYI 6: SIFIRIN ALTINDA TERÖR

Üretimi yasaklamış Euripidal adlı uyuşturucunun kutuplardaki madenlerde gizlice üretildiğini öğrenen Federal büro, gerekli delilleri toplamak için Alfa ajansından yardım ister. Böylece Nathan Never gizli kimlikle madene gider. Kahramanımız delil toplamaya çalışırken tek yardımcısı madenin doktoru olacaktır. Kahramanımız delilleri bulabilecek kadar yaşayabilecek midir?

Bu macerada Nathan'ın gizli kimliğinin adı Ripley. Tıpkı Alien filmlerinin esas kahramnının adı gibi.
   Üçüncü kitapta Nathan Than'ın adasına giderken Define Adasını okumaktaydı. Geçmişi çok sevenve biriktiren bir kahraman için tuhaf bir şey değil. Neden bahsediyorsun diye sorarsanız. Bu macerada Nathan'a yardım eden doktor adını aynı kitaptaki doktordan almış Livesey.
    Yedinci kitapta görüşmek üzere...

yunusmeyra

Konu: Nathan Never'daki göndermeler
Rıza, nathan maceralarını özetlerken hatırladım..bu linktede http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2158.0.html
nathan'daki bazı göndermelere değinmişiz..böylece onlarıda tekrar ve düzenli not etmiş oluruz ..
not:bu konunun başlatıcı imzasıda yine Rıza'ya ait..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Çizgi düşler Nathan'a başlayınca orada yazan arkadaş göndermelerden bahsedince konu durdu bizde.
Şimdi hem seriyi dostlara tanıtmak,  hem baştan okuyup keyif almak, hem de bu konuda atıfta bulunmak için yazıyorum.
Yalnız Hüseyin'in okuma listesine uymayacagimi şimdiden söyleyeyim
Önce ana seri. Sonra diğerleri.  En son da Dev albümler planımda

köstebek

Rumar, şimdiye kadar hepimiz senin yaptığın gibi okuduk. Bence Nemo'nun listeyi (yani İtalya'daki orijinal basım sırasını) takip etmeyi bir dene. Belki böylece şimdiye kadar bizim göremediğimiz bazı iç bağlantıları, göndermeleri görüp bizi bilgilendirebilirsin...

Nemo

Sifirin Altinda Teror sayisi benim yillar once arayip bulamadigim tek sayiydi AD yayinciliktan. Yillar sonra buldugumda cok mutlu olmustum. Okurken, kutuplarin sogugunu hissedebiliyorsunuz.
Bir sonraki 7. sayi ise Nathan ile benim ilk tanistigim maceraydi.
Umar abinin izni ile, girisindeki su cumleler beni cok etkilemisti:
-"Yalnızım...Altı yıldır her gece olduğu gibi, burada yalnızım..Böyle anlarda hiçbir şey bana yardım edemiyor. Okumayı başaramıyorum..Ya da eski bir film izlemeyi..Müzik dinlemeyi de beceremiyorum..Yalnızca, artık yaşamayan, beni yalnız bırakan eşimi düşünüyorum..Düşünüyorum...Bütün gece boyunca..."
Özel Alfa Ajanı

rumar80

SAYI 7: YASAK BÖLGE

"Yalnızım. Altı yıldır her gece olduğu gibi yalnızım. Böyle anlarda hiçbir şey bana yardım edemiyor. Okumayı başaramıyorum, ya da eski bir film izlemeyi. Müzik dinlemeyi de beceremiyorum. Yalnızca, artık yaşamayan, beni yalnız bırakan eşimi düşünüyorum. Düşünüyorum."
   Dünyaya gelmekte olan Drake havacılığa ait özel bir mekik içindeki iki yolcusu ile birlikte kaçırılıp insanların girmesinin yasak olduğu Manhattan adasına indirilir. Bu olayın arkasında Rahip Skotos vardır. Kaçırılan lar arasındaki June adlı kız tamamen sentetik bir üretimdir. Kızı yapanlar ise gölgelerde gizlenen bir gruptur.
   Drake şirketinin başkanı uçağının ve yolcularının kurtarılması için Alfa Ajansını kiralar. Nathan Manhattan adasına gidecek ve bu görevi başaracaktır. Yalnız düşmanları sadece insanlar değil ayrıca zamandır. Çünkü Manhattan adası karantina bölgesi kabul edilmekte ve içeri giren kişi 48 saat içinde çıkmazsa hasta kabul edilmekte ve ölene kadar adada kalacaktır. Nathan bu görevi başarabilecek midir?

Bu macerada Janine Spangler ile ilk kez karşılaşıyoruz. Genç kız istifa eden Helen yerine Reiser'in sekreteri olur. Daha ilk andan itibaren de Nathan'a vurulur.
   Yine bu macerada adları geçmese de gölge kardeşliği de ilk defa karşımıza çıkıyor. Amaçları diğer maceralarda ortaya çıkacak.

Göndermelere gelince... Bu maceranın temeli New York'tan kaçış filmi. John Carpenter'ın yönettiği filmde Kurt Russel'ın canlandırdığı suçlu Snake Plissken Manhattan adasına düşen ABD Başkanını kurtarmak için buraya zorla indirilir. Ona zehir enjekte ederler ve 48 saat içinde panzehiri almak için dönmezse öleceği söylenir.
    Şimdi küçük noktalara da bakalım:
    Drake havacılık adı zaten tanıdık gelecektir. Mekiğin üzerindeki yonca logosu, Drake karakterinin tipi ve büyükdedesinin Amazon'a gittiğini söylemesi ile sevgili pilot dostumuz Mr No'nun sülalesinin geleceğe uzandığını görüyoruz.
   Bir de bu macerada adı geçen Kenneth Clark adlı gazeteci ile daha sonra kısa bir an görüşeceğiz de. Kendisi Kripton'dan Dünya'ya gelen Superman'in gizli kimliğine bie selam duruşudur.
   Sekizinci sayıda görüşmek üzere...

xmenac

İlk okuduğum Nathan Never macerasıdır bu sayı. O zamana kadar sıkı bir comics okuruyken, bu senaryoya hayran kalmam neticesinde fumetto serileri daha sık okumaya başlamıştım.

rumar80

SAYI 8: GÖLGE ADAMLAR

Nathan, June ve Byrnes peşindekilerden saklanarak kaçmaya çalışırken kendilerini çocuk kalmış insanlar arasında bulurlar. İşin garip yanı bu çocuklar Nathan'ın gelmesinden mutlu olmuşlardır. Geçmişi Nathan'ı burada bile bulmuştur. Nathan ve dostları zaman dolmadan ve June patlamadan Manhattan adasının sırrını çözebilecek ve kurtulabilecek midir? Yoksa ölüm bazılarını yanına mı alacaktır.
  Geçen sayı başlayan maceranın sonunu okuyoruz. Nathan hem Gölge kardeşliği hem de Manhattan adasındaki "salgının" nedenleri hakkında korkunç bilgiler öğreniyor.
  Bir kez daha güzel bir macera okuyoruz.
  Dokuzuncu sayıda görüşmek üzere...

rumar80

SAYI 9: YABANCININ GÖZLERİ

Son görevinden dönen Nathan daha dinlenmeden, arkadaşının cinayetinin araştırılmasını isteyen bir kadının teklifini kabul eder. Araştırmaları onu bir yere ulaştırmıyorken, Sigmund benzer kurban profillerinde üç cinayet daha saptar. Karşılarında yalnız ve asosyal kadınları öldüren biri vardır. Nathan katili yakalayabilecek midir? Yoksa Katil yeni kurbanını da listeye katacak mıdır?
    İnsan psikolojisi ve yalnızlık üzerine güzel bir öykü. Hatta Nathan'ın kendi iç dünyasını anlatması ile ayrı bir tat katıyor.
    Bu macerada benim fark edebildiğim tek gönderme. Nathan'ın kurbanın evini araştırırken bulduğu tek boynuzlu at biblosu. Bu biblo (kağıttan yapılanı) Ridley Scott'ın Blade runner filminde Edward J Olmos tarafından canlandırılan katilin imzası idi.
   10. sayıda, Cehennem'de görüşmek üzere....