Seconds - Ballantine Books (Random House)

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Aralık, 2015, 10:29:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Scott Pilgrim ile gönulleri kazanan Bryan Lee O'Malley'in yeni eseri Seconds.
2014'de yayinlanmis, 336 sayfalik bir eser.

Katie, Seconds adli restoranda calismaktadir. Yillar önce bir arkadasiyla actiklari bu restoran cok unlu olmustur ama Katie'nin hayali kendi restoranini acmaktir. Para biriktirebilmek icin Seconds'in cati katinda kucuk bir odada yasamaktadir. Bir gece odasindaki garip görunumlu bir kiz tarafindan uyandirilir. Bu kiz (peri/cin her neyse artik) Katie'ye sihirli bir mantar verir ve bunu yiyip, duzeltmek istedigi bir hatasini yazip uyuyunca sabah kalktiginda gecmisin degistigini görecegini söyler. Bir yanda  yeni restorani ile ilgili supeheleri olan, bir yandan da eski erkek arkadasi ile arasini duzeltmek isteyen Katie mantari dener ve olaylar gelisir.

Bundan sonrasindan bahsedersek hikayeyle ilgili fazla sey söylemis oluruz. Ama tatli, komik bir tona sahip bu hikaye yer yer tuylerimi diken diken edecek kadar korkunc hale geliyor bi kac noktada. Hikaye Scott Pilgrim kadar epik olmasa da, daha kucuk ölcekli olsa da guzel, kendini hizla okutuyor.

Cizimler benim acayip hosuma gitti, hele renklere asik oldum diyebilirim. Turkiye'de yayinlansa net satar. Buradan JBC'ye el salliyorum. Guzel bi baski, guzel bi tanitim kampanyasi, bu isi halledersiniz.

Nightrain

Scott Pilgrim sanırım ülkemizde yayınlanmıştı fakat uzun ömürlü olmamıştı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 08 Aralık, 2015, 12:42:37
Scott Pilgrim sanırım ülkemizde yayınlanmıştı fakat uzun ömürlü olmamıştı.

Bildiğim kadarı ile tek sayı yayınlandı

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3188.0.html

Nightrain

Keşke yeniden basılsa, şöyle renkli versiyonu falan.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

emre ozdamarlar

Seconds'in cizimleri Scott Pilgrim'e göre kat kat daha iyi yalniz.

nicholaihel