Zagor Klasik Maceralar Dizisi - Lal

Başlatan Kagan, 15 Eylül, 2009, 20:36:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Aynen öyle Murat!
  O maceranın adı da kahindi.

darkwood

Evet hatırladım, Kahin fırtınalı bir günde Asterix'in köyüne gelmişti, hava durumunu tahmin etti diye bütün köy onun kahin olduğuna inanmıştı. Daha sonra Sezar'ın adamlarına yakalanınca paçayı kurtarmak için onların casusu olmayı kabul ederek Galya köyünün boşaltılması için uydurma bir kehanet uydurmuştu.
Gerçekten 2 macera arasında, bire bir benzerlikler var, sevgili Umar iyi yakalamışın.  :)
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Lal yayıncılık tarafından, Zagor aylık düzenli olarak yayınlanan Klasik Maceralar Dizisinin 59 nolu Haziran 2011 baskılı cildinin, üstad G.Ferri imzalı aşağıdaki kapağında tanıdık bir kahramanımız boy gösteriyor; Eskimo. Daha önce kendi ismini taşıyan macerasından hatırladığımız ve bu maceranın sonunda nehire yuvarlanıp ortadan kaybolan kızılderili azılı düşmanı yine Zagor'un başına bela oluyor.
Kitabın 2.macerasında ise yine eski bir tanıdık karşımızda Süper Mike!
Yazarlar; Marcello Toninelli-Alfredo Castelli, çizimleri ise Donatelli ve G.Ferriye ait olan kitabın içeriğindeki maceralar; Ölümsüz, Süpermike'nin Dönüşü, Hayalet Tren, Kara Şeytanlar.
Ayrıca ön kapak içeriğindeki editör yazısında yer alan Zagor ile ilgili bir süpriz bu ay bizleri bekliyor. Habere göre; Eren M.Paykal'ın titiz çalışmaları ile tamamladığı Zagor da kim kimdir  bu ay piyasaya çıkıyor. Ayrıca büyük üstat G.Ferri'nin Zagor İstanbul da adlı çizdiği özel çizimde kapak olarak hazırlanmış ve renklendirilmiş! Ama bu kapağın ne şekilde karşımıza çıkacağı ile ilgili bir yazı yok.  ???
Bekleyelim bakalım...  ::)

Darkwood Sakinleri..

Perpetual

Peki şimdi klasik maceralar serisi kaça kadar yayınlanacak ?  Ne kadar kaldı ? (zamanında bunun hesabını yapmıştık ama bulamadım :D.)

O bittikten sonra aylık seriye yetişmek için daha sık çıkmaya başlar mı yeni seri sizce ?
7. Biriktirici

hanac

Alıntı yapılan: Perpetual - 25 Temmuz, 2011, 02:37:52
Peki şimdi klasik maceralar serisi kaça kadar yayınlanacak ?  Ne kadar kaldı ? (zamamında bunun hesabını yapmıştık ama bulamadım :D.)

Klasik Maceralar 60. cilt ile 240.sayıya ulaştı.

LAL 1. sayı ise 389. sayıya karşılık geliyor.

Doğan-Egmont ve Aksoy var idi LAL den önce. Doğan Egmont'un başlama sayısı ise 355.

Bir telif sorunu yok ise 388. sayıya kadar Klasik Maceralar giderse LAL açısından seri tamamlanmış olur.

Yani 37 KM cildi daha çıkarılabilir.

Yani 3 yıl sonra LAL 1. sayıya yetişiriz.

rumar80

Bence Bonelli'nin yaptığı gibi yapıp periyodu belki uzatarak klasik maceralara devam edilmeli. Hepimiz biliyoruz ki, bazen aradığımız sayıyı bulmak zor olabiliyor. Ayrıca Zagor ile tanışacak dostların eski sayıları bulması zor da olabilir. Bu nedenle ben klasik maceralara devam ederdim.

aa

Bence de KM serisi sonuna kadar devam etmeli ve tam bir ZAGOR külliyatı oluşmalı.
Esse Gesse Hayranı...

BAHADIR

Lal yumurtlayan tavuğu tabi ki burada kesmek istemeyecektir...İtalyanların Tutto'su gibi klasik maceralarda özellikle zagor aylık seriyi yakaladığında yada biraz geçip yarıladığında periyodu 4 aylık yapıp rahatlıkla devam ettirir...Edecektirde zaten o konuda kimsenin şüphesi olmasın... ;)

haysat

Bencede devam ettirmeli.Zagor KM'ler düzenli bir seri olması açısından bir çok Zagor tutkunu insanı mutlu ediyordur.
Bu yüzden Lal yumurtlayan tavuğu kesmeyecektir bence.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

DAMPYR

Sanırım kendi yayınladığı yeni maceralar dizisine yetişince onları da (kendi kitaplarını)4'er 4'er ciltleyip devam edecektir.

hanac

Alıntı yapılan: yasa66 - 25 Temmuz, 2011, 21:37:35
Sanırım kendi yayınladığı yeni maceralar dizisine yetişince onları da (kendi kitaplarını)4'er 4'er ciltleyip devam edecektir.

O zaman şu anda 500. sayıdayız

125 KM Cilt eder şimdiden.

hanac

Arkadaşlar ufak bir hesaplama yaptım;

KM 98 (389, 390, 391, 392)  Eylül 2014 de yayınlanacak.

Yani KM lar LAL 1. sayıya yetişecek. Aynı ay 538. sayı da yayınlanacak.

KM lerin devam ettiğini düşünelim;

KM 145 sayıya kadar aylık periyotta devam eder ve yeni sayılara yetişilir.

KM 145 (580, 581, 582, 583) ve 585. sayı Ağustos 2018 de aynı ay içinde yayınlanır.

Sonra KM ler her 4 ayda bir yayınına devam edebilir.

darkwood

Mister No ve Martin ile birlikte Bu kadar KM yayınlanırsa, diğer takip ettiğimiz yayınlarıda hesaplarsak sanırım bizim için büyükçe bir depoya ihtiyaç olacak.  :D
Darkwood Sakinleri..

kuzguncuklu

zagor klasik macera sayisi 10 da  zagor un ilk defa rakibi karsisinda dayak yedigini gördüm.(savas adli macerasi ) yüzbasi kraus a karsi  ama macera olarak güzeldi.Herkese selamlar.

DAMPYR

KM Ciltleri biriktirenlere Allah sabır versin diyorum.Şimdiden evin bir odasını Depo olarak ayırın bence.Gelecekte ciltlerin arasında sadece bir el gözükürken bir fotoraf çektirebilirsiniz... ;D 8) ;)