Zagor Klasik Maceralar Dizisi - Lal

Başlatan Kagan, 15 Eylül, 2009, 20:36:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orhan şafak

Bir de Tom braksı tamamlasalardı ne güzel olurdu.

caretta

Toplam 88 macerası olan Tom Braks'ın tüm maceraları Tay Yayınları tarafından yayınlandı.Toplam 255 sayısı olan Kit
Taylor'un ise sadece 25 macerası Hozcomics;epeyce sayısı da Ceylan Yayınları tarafından yayınlandı.Lal Kitap keşke
Kit Taylor'u yayınlasa.Türkiye'de yayınlanmamış çok macerası var.Ne var ki Kit Taylor Lal Kitabın gündeminde yok.

aa

Evet ya.. hem Tom Braks tamamlansa hem de Kit Taylor devam etse, ne iyi olur, biz eski topraklar ancak bunlardan keyif alıyoruz.
Esse Gesse Hayranı...

aaciltan

Çok iyi bir edisyonda yayınlanan Creepie ve Eerie bile basılmaya devam edilmedi.
Maalesef comics çağında yaşıyoruz.
:'(

-brendon-

Merhabalar Zagor km dizisini ipinucu kaçtığı için alamadım,ilk sayısı tekrar basıldı ve hala devamını basıyor yeninden lal ama çizimler hoşuma gitmedi.Zagor km 100sayı dan başlim diyorum ama aklım karıştı aylık çıkan yaklaşık 98sayfa olan ince fasikülü de son 25 cildini aldım şuan 183 sayıda,183 sayının 1nolu macerasından başlıyor galiba yanlış okumadıysam ona göre alıcam ve bu maceralar tayın dobişko ciltlerindeki maceralarını mı içeriyor?

caretta

Tay Zagor'un dobişko cildi yok.Lal Kitap Zagor Serisi ile Tay Zagorları karıştırmayın.Lal Klasik Seri 99 dobişko cilt olarak yayınlandı
ve şu anda 183.sayısı yayınlanan Aylık Seri ile birleşti.Aylık Seri'nin ilk 30 sayısı diyelim artık sahaflarda bile bulunmuyor.Lal Kitap da
100.sayı ile bu Aylık Seri'nin kitaplarını yayınlamaya başladı.100.sayıdaki "Adalar Klanı"adlı macera orijinaj 389.sayı.100.sayıdan
almaya başlarsanız Aylık Seri'ye de başlamış olacaksınız.100.sayı Aylık Seri'nin ilk 4 kitabını içeriyor.Aylık Seri sadece 96 sayfalık
kitaplardan oluşuyor.Dobişko ciltleri yok.İşte bu 100-101 ciltler Aylık Seri'nin dobişko ciltlerini oluşturmaya başladı.Zagor'u kötü
çizen ressamlar var.Siz Laurenti ve Chiorolla'ya denk geldiğiniz için bu kanıya vardınız sanırım.

aa

Maalesef bazı çizerler Zagoru o kadar kötü çiziyor ki, anlamak mümkün değil. Sadece seri bozulmasın diye aldığım ama hiç okumadığım bir sürü macera var.
Esse Gesse Hayranı...

caretta

Sayın aa  Suat Bey sizi bir türlü Teks okuru yapamadık.O Klasik Teks macerasında paslanmış kafes
demirlerini bükme sahnesini unutuverin artık...

s.b

Alıntı yapılan: orhan şafak - 17 Haziran, 2017, 18:15:18
Bir de Tom braksı tamamlasalardı ne güzel olurdu.

Orhan Bey klavyenizden bal damlıyor. Fakat bizi duyan yok.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

-brendon-

Bilgilendirme için teşekkür ederim abi.100 sayıdan itibaren alıcam artık

Dr.ArAmAS

Sevgili dostlar..muhtemelen forumda vardır ama bulamadım bir türlü..lal klasik zagor serisi hangi sayısıyla tay 350'lik seriyi ve mavi seri-ecem takımını yakalamış oldu??
Ayrıca 350'lik seri zagor külliyatını en başından mı almıştır??

aa

Alıntı yapılan: caretta - 18 Haziran, 2017, 13:57:14
Sayın aa  Suat Bey sizi bir türlü Teks okuru yapamadık.O Klasik Teks macerasında paslanmış kafes
demirlerini bükme sahnesini unutuverin artık...

O zaman bana keyif alabileceğim bir Teks macerası önerin lütfen.
Esse Gesse Hayranı...

aa

LAL e bir kez daha teşekkürler,

Hem KM 100 den devam edip tek yayınlanan maceraları ciltli olarak bize kazandırdığı için
Hem de KM 01-02 vb. yeniden yayınlayıp simsarların bu sayıları pahalı olarak satmasını önlediği için
Esse Gesse Hayranı...

hanac

Alıntı yapılan: Dr.ArAmAS - 05 Temmuz, 2017, 08:51:29
Sevgili dostlar..muhtemelen forumda vardır ama bulamadım bir türlü..lal klasik zagor serisi hangi sayısıyla tay 350'lik seriyi ve mavi seri-ecem takımını yakalamış oldu??
Ayrıca 350'lik seri zagor külliyatını en başından mı almıştır??

Doktorumuza yardımcı olabilecek biri var mı ?

caretta

aa Suat Bey size önerebileceğim o kadar  çok Teks macerası var ki.Fantastik,sosyal içerikli,kızılderili,tarihi karakterler içeren
Kanada,isyan,denizde geçen.Siz hangi alanlarda okumak istersiniz?Mesela İstanbul'dan abimin israrla istediği General Custer
macerası.Oğlak Aylık Teks 90-92 sayılar.Ağabeyim 73 yaşında ve benim gibi sıkı bir Teks okuru.