Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilke

bu serilerin yayin akisi hakkinda benim de kesin bir bilgim yok. marmara için sadece conan'in çevirmenligini yapiyorum.
conan 3ün çok yakin bir zamanda çikacagini biliyorum. yürüyen ölüleri 2 ayda bire oturtmaya çalistiklarini biliyorum. ama açikçasi red sonja hakkinda bir bilgim yok. Emre'yle konustugumda sizi de bilgilendiririm.

ilke

bugün itibariyle baski öncesi son okuma elimize ulasti. 1-2 hafta içinde çikar diye düsünüyorum artik.

kalidor

Pazartesi günü için alabilecegim enn güzel haber :)
Crom! Ölüleri Say...

ilke

Marmara'nin Conan'i yarida birakacagi gibi bir durum söz konusu degil. Anlasma ilk 3 cilt için yapildi. Yani bizde 6 sayi olacak. Bildigim kadariyla 2011'de diger 3 cilt için de anlasma genisletilecek.

kalidor

Ilke selam

Temmuz'un 21 oldu ve Conan halen çikmadi. Agustosta mi piyasada olacak? Tesekkürler
Crom! Ölüleri Say...

ilke

3. sayi su an matbaadan çikmak üzere. sadece bandrol isi kaldi. cuma sabahi istanbul'da raflarda olacak diye umuyorum.

kafkaesk

Herkese merhaba,
Cuma günü elimize geçmesini bekledigimiz için "Çok Yakinda" duyurusu yaptigimiz yeni kitabimiz "Barbar Conan'in Vahsi Kilici 3", hos bir sürpriz olarak, bize söylenenden iki gün önce elimize ulasti ve dagitima çikti.
Elimizden olmayan bazi sebepler yüzünden biraz rötarli oldugunun farkindayiz ve bunun için de okurlarimizdan özür diliyoruz.

Ilk iki kitaba göstemis oldugunuz ilgi için sizlere tesekkür ediyor, ayni ilginin bu kitapta da devam etmesini diliyoruz.

Saygilarimizla,
Marmara Çizgi

seklinde bir duyuru yapti marmara çizgi az önce  :)

red sonja 2. cildin de dizgide oldugunu ve en geç agustos'un 2. haftasinda raflardaki yerini alacagini söyleyebilirim net bir sekilde.

ilke

güzel bir haber:

emre aradi conan 3 biraz önce çikmis.

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Evet evet çok sevindim sevgili Kagan. Askere gitmeden iyi moral olacak :D Umarim Red Sonja'ya da yetisirim.
Crom! Ölüleri Say...

V

Kapak benden olsun.. :) Boris'li kapak tadindan yenmez..

"İstemem,eksik olsun.."

ErenKoyunoglu

Bende Alfa'nin yayinladigi 204 lük seri olmasina ragmen yeniden dijital renklendirilme yapilan Klasik Conan Serisini almaya baslayip son sayiya kadar gelmistim. Fakat Uzun süre ses seda çikmayinca sagolsun Gerekli Seyler'e Amerika'dan yayinlanan 11-19. sayilari siparis ettim. Neden ellerinde bulunmadigini sordugumda bu seri hiç satmiyor Türkiye'de dediklerinde biraz sasirdim.
Marmaranin çikardigi Savage Sword of Conan serisini de takip etmeme ragmen (Satislar artsin ki daha fazla çizgiroman sunabilsinler), Ingilizce orijinallerinin 7 sayisini aldim. Karsilastirma yaptigimda Marmara çok güzel bir is çikarmis, tercümeler resim kalitelerinde kayip yok. Fakat sunu söyleyebilirim ki Marmara zaten orijinal fasikül sayilarinin boyutlarini az da olsa küçültmüs diye elestirilen The Savage Sword of Conan toplama serisinin boyutlarini biraz daha küçültmüs. Çok rahatsiz etmese de çizgilerdeki bazi detaylari incelemek güçlesiyor. Yine de Marmara'yi kutlarim.

V

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 17 Ağustos, 2010, 10:44:10

Marmaranin çikardigi Savage Sword of Conan serisini de takip etmeme ragmen (Satislar artsin ki daha fazla çizgiroman sunabilsinler), Ingilizce orijinallerinin 7 sayisini aldim. Karsilastirma yaptigimda Marmara çok güzel bir is çikarmis, tercümeler resim kalitelerinde kayip yok. Fakat sunu söyleyebilirim ki Marmara zaten orijinal fasikül sayilarinin boyutlarini az da olsa küçültmüs diye elestirilen The Savage Sword of Conan toplama serisinin boyutlarini biraz daha küçültmüs. Çok rahatsiz etmese de çizgilerdeki bazi detaylari incelemek güçlesiyor. Yine de Marmara'yi kutlarim.

Özellikle çeviri konusunda Marmara çizginin çevirmenlerini(Ilke Keskin ve katkida bulunan diger çevirmenleri) kutlamak lazim.
Roy Thomas'in olaganüstü güzelllikteki,siirsel diliyle yazdigi Conan öykülerini,ayni güzellikte çevirmisler.Alfa çevirileriyle
karsilastirdigimda fark bariz ortaya çikiyor.Çeviri konusunda Marmara Çizgi,bütün eserleriyle diger yayinevlerinden açikara önde
kanaatimce..
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Marmara Çizgi Conan'in 3. sayisini aldim.

Ilk 2 sayida kirmizi olan kapak rengi, sari-turuncu arasi bir renk olarak degismis.

Niye degistirmisler pek anlamadim.

ilke