Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haziran00

Alıntı yapılan: ilke - 12 Şubat, 2018, 22:24:01
22 de son okumada arkadaşlar. arayı çok açmayacağız bu sefer.

Elinize sağlık kardeşim :)

dean

Kılıç tutan kolunu altın karşılığında takas eden, kralları dize getiren ve bütün diyarlara korku saçan siyah yeleli barbarın maceraları hız kesmeden tüm heyecanıyla devam ediyor. Don Kraar ve Larry Yakata, bizi efsanevi Conan maceralarına taşıma görevini üstlenirken onlara çizimleriyle Ernie Chan, Gary Kwapisz, Pablo Marcos, Tony Salmons, Sal Buscema, Roy Richardson ve Rod Whigham eşlik ediyor.

Kartalın Efendileri, Aka-Gaar Rüzgarları, Uluyan Gölgeler Vadisi, Eve Dönüş ve Thamazhu'nun Yıldızı hikayelerini bir araya getiren bu ciltte, kılıç ve büyü dolu diyarları bize büyülü bir şekilde sunan Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serisinin #116-120 arasındaki sayılar bir araya getirilmiştir. Ayrıca cildin içine orijinal fasikül kapakları ve çeşitli sanatçılar tarafından yapılan tam sayfa çizimler de dahil edilmiştir.

Sayfa Sayısı: 288
Etiket Fiyatı: 34 TL

İdrava

9 yılın sonunda seri yarıya geldi. Kaldı 22...

pizagor

Yine dile getireyim: sevgili İlke Savage Sword of Conan'ı bu haliyle değil de Amerikadaki ilk yayınında tercih edilen magazine boyutlarında ve 64 sayfa (ve oturmuş bir periyotla) bassa efsane olur. Bu çizimlerin hakkı o boyut çünkü. Bunu, Conan'ı türlü boyutta basan rahmetli Ali Recan dahi eksik bıraktı...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Dr.ArAmAS

Alıntı yapılan: İdrava - 09 Mart, 2018, 22:43:30
9 yılın sonunda seri yarıya geldi. Kaldı 22...
maşallah!!bir şey kalmamış  ;D

haziran00

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Mart, 2018, 23:17:11
Yine dile getireyim: sevgili İlke Savage Sword of Conan'ı bu haliyle değil de Amerikadaki ilk yayınında tercih edilen magazine boyutlarında ve 64 sayfa (ve oturmuş bir periyotla) bassa efsane olur. Bu çizimlerin hakkı o boyut çünkü. Bunu, Conan'ı türlü boyutta basan rahmetli Ali Recan dahi eksik bıraktı...

Bu haliyle basılsın da 64 sayfa vs başka bişey istemem :)

pizagor

Alıntı yapılan: haziran00 - 17 Nisan, 2018, 01:47:06
Bu haliyle basılsın da 64 sayfa vs başka bişey istemem :)

Şiddetle Savage Sword of Conan'ın orjinallerini incelemenizi öneririm. O zaman bana hak vereceğinizi düşünüyorum. Şu anda basılanlar Dark Horse'un zaten küçülttüğü hâlini bize özel comics boyutuna göre bir kez daha ufaltıyor. Birkaç sayı için dahi olsa o ilk baskının tadını aldığım için açıkçası beni tatmin etmekten biraz uzak.

Bir de Conan okuru için artık farklı birşeyler düşünmek lazım, onu şaşırtmak gerekli. Çünkü envai çeşit baskısının hala bulunabilir olması yayıncı adına bir handikap. Misal Lal Conan fasikülleri Kadikoy'de pasajda orjinal poşetleri açılmamış halde duruyor hala. Bulunabilirliği adına baska bir örnek birkaç yıl önce V dostumuz Alfa Yayınlarından çıkan bir sayısında okur mektupları köşesinde çoktan unuttuğum bir mektubumu gösterdiğinde daha gün dönmeden o yirmibeş senelik sayıyı satın almıştım komik bir paraya.

Jason Aaron dedikodularıyla birlikte Conan'ın yükselişine yeniden tanıklık edebiliriz. İşte belki o zaman böyle bir prestij baskı da gündeme gelir. Orijinal dilinde yapılırsa bu, zaten takip ederim. Ama bizden bir yayıncı herkesten önce davranıp da buna öncülük ederse daha bir yücelir gözümüzde...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

İdrava

Bilal ceylan

Ben de sabirsızlıkla bekliyorum ama 22.sayıda durdu umarim devam ederler.

İdrava

Yayınevine yakın olanlar bilginiz var mı? Seri durduruldu mu?

okuyan çocuk

okuyan çocuk

ssoc ın yanı sıra kapaklarını jhon buscemanın çizdiği the barbarian conanda gelse pek hoş olurdu

İdrava

Ben sordum. Ne zaman yayınlanacağı belli değilmiş.

Animvader

Telif olayı sıkıntı olabilir. Sonuçta Conan'lar Marvel'a geçti artık. Halihazırda parası ödenmiş telifler varsa onlar basılır belki bir umut.

tommikser

Yayından vazgeçilmiş değil ama ne zaman yayınlanacağı belirsizmiş. Belki Marvel e geçmesi hayırlı olur. Bu gazla yeni seriyi yayımlayabilseler çok iyi olurdu. İng olarak takip ediyorum. Özlediğimiz barbar bu. Buradan Marmara ya seslenelim. Yeni seriyi bizimle buluştur Marmara.