Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Tanıtım Bülteninden

Sayı 13

Conan haydutlar, büyücüler, mutasyon geçirmiş devasa yaratıklar, ismi ağza alınamayacak iğrençlikteki iblisler ve biçimsiz
vücudu metallerle kaplı, azimli, yepyeni bir düşmanla yüz yüze geliyor: Kaptan Sharaq.

Bu ciltte Conan'ın şimdiye kadar yayınlanmış en sıra dışı ve heyecan verici hikayelerinden bazılarını bulabileceksiniz.
"Shem'in Devi" ve "Mağara İnsanları" gibi etkileyici maceralar ise Michael Fleisher, Chris Claremont ve Bruce Jones tarafından yazılıp Vahşi Kılıç serisine katkıda bulunan John Buscema, Ernie Chan, Alfredo Alcala, Val Mayerik ve Joe Chiodo gibi en muhteşem çizerler tarafından çizildiler.

Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serisinin #72-77 arasındaki sayıları kapsayan bu cilde, orijinal fasiküllerin kapakları ve tam sayfa çizimleri de dahil edilmiştir.

ilke

Valla arkadaşlar,

inanır mısınız 14. sayının dizgisi de bitmek üzere. Biraz hız verelim istedim. Herhalde Mayıs ayı içinde de 14 çıkacak.
15 ve 16 da bu sene içinde çıkacak ve ilk 8 orijinal cildi yayınlamış olacağız. E kaldı geriye.... çok kaldı daha yahu :)

alan ford

idefix'de 13. cilt satışta ama 12. cildi bulamadım. Gerçi mail attım ama Marmara Çizgi olarak siz de hatırlatır mısınız İlke Bey ? İndirimler şahane kaçırmamak lazım.  ::)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: ilke - 12 Nisan, 2015, 00:33:04
Valla arkadaşlar,

inanır mısınız 14. sayının dizgisi de bitmek üzere. Biraz hız verelim istedim. Herhalde Mayıs ayı içinde de 14 çıkacak.
15 ve 16 da bu sene içinde çıkacak ve ilk 8 orijinal cildi yayınlamış olacağız. E kaldı geriye.... çok kaldı daha yahu :)

Bol Conan okumak dileğiyle. Size de bol başarılar dilerim, kolay gelsin...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hennessy

Alıntı yapılan: ilke - 12 Nisan, 2015, 00:33:04
Valla arkadaşlar,

Kardeşim güzel haberler dün kitapları gördük sevindik.En çok Lone Wolf gördük sevindim hemen aldım. Devamlarını bekliyoruz. Artık bir örümcek patlat bide yürümeyen ölülüler patlat şenlik havası olsun ortamda...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Hennessy Bey, iyi pazarlar,

Bi de İlke Bey'e aradan söyleseniz de, Punisher ve 13 de patlatılsa?? Acelesi yok, Mayıs müjdesi olsa yine bayram ederiz.
They drew first blood...

dean

hanac

BARBAR CONAN'IN VAHŞİ KILICI - SAYI 15, Kasım 2015

16x24, 240 Sayfa, Siyah-Beyaz, 32TL Çeviri: Tuğçe Ertan

Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serisi bu ciltte de nefes kesmeye devam ediyor.

Vahşi Kılıç döneminin merakla beklenen hikayelerinden olan ve iki bölümden oluşan efsanevi "Tanrı Kral'ın Kızı" macerası ve heyecan uyandıran diğer hikayeleri bir araya getiren bu toplamadaki tüm ana hikayeler, Conan'ın en büyük yazarlarından sayılan yetenekli Michael Fleisher tarafından yazılırken Kılıç ve Büyü dünyasına yeni katılan Alan Zelenetz, Jim Owsley ve Jim Neal ise yan hikayeleri oluşturmuş.

Bu ciltte Crom'un en ayrıcalıklı barbarına çizimleriyle hayat veren sanatçılar ise Gil Kane, John Buscema, Ernie Chan ve Alfredo Alcala.

Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serisinin #85-88 arasındaki sayıları kapsayan bu cilde, orijinal fasiküllerin kapakları ve tam sayfa çizimleri de dahil edilmiştir.

yalcinerol345

Orijinali öyle biliyorum ama keşke iç kapaklar, kağıt aynı olarak renkli yayınlansaydı.

battlehammer

Alıntı yapılan: hanac - 21 Kasım, 2015, 10:40:19
BARBAR CONAN'IN VAHŞİ KILICI - SAYI 15, Kasım 2015

Ben bayılıyorum bu kapağa. Soldaki atın surat ifadesi muhteşem; diğer ata "biraz ok falan geliyor arada ama ünlü olduk oğlum!" der gibi. Yarın öbür gün kendi dizisini, olmadı talk showunu çeker.

hanac

SAYI 16, Mart 2016

16x24, 296 Sayfa, Siyah-Beyaz, 32TL Çeviri: Tuğçe Ertan

Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serisinin heyecanı hiç azalmadan devam ediyor.
Vahşi Kılıç döneminin en sevilen hikayelerinden sayılan "Ruhları Tüketen" ve "Şeytan Ormanı" maceralarınının yanı sıra, heyecan uyandıran daha birçok hikayeyi bir araya getiren bu ciltteki tüm ana hikayeler, Conan'ın en büyük yazarlarından sayılan yetenekli Michael Fleisher tarafından yazılırken Kılıç ve Büyü dünyasına yeni katılan Alan Zelenetz, Jim Owsley ve Jim Neal ise yan hikayeleri oluşturmuş.

Bu ciltte Crom'un en ayrıcalıklı barbarına çizimleriyle hayat veren sanatçılar ise Gil Kane, John Buscema, Ernie Chan ve Alfredo Alcala.

yalcinerol345

Önceki bir kaç sayıyı atlayarak 16.sayıyı okudum.
Alfa zamanındaki ismiyle 'Conan'a karşı conan' isimli macerayı yıllar sonra tekrar okudum. Muhteşemdi.
1989 yılından sonraki Alfa Conan'ları okumamıştım. Yeni sayılarda artık okumadığım Conan maceraları da çıkıyor. Marmara Çizgi teşekkürü hakkediyor.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Volume 22, bizde 44. cilde tekabül edecek sanırım...Orijinal edisyondaki ciltler çok kalın olduğu için, Marmara bu ciltleri ikiye bölerek yayınlıyor haklı olarak...O yüzden de her iki cildin kapak ve sırt fon rengi aynı oluyor...Atıyorum ilk iki cilt kırmızı, üç ve dördüncü cilt sarı, on beş ve on altıncı ciltler mor gibi...Bu hesapla bizdeki 16 cilt, orijinal edisyonda ki 8 cilde tekabül ediyor...Geriye kaldı 28 cilt... :) Tıpkı Lone Wolf'da olacağı gibi Savage Sword of Conan serisinin de layığıyla tamamlanacağına şüphem yok...Lone Wolf'da yarıyı geçtik...Bir buçuk seneye, en geç iki seneye tamamlanır sanıyorum...Conan'da ise yarıya yaklaşıyoruz ufaktan, ne zaman biter kestirmek zor ama illa bitecek, ben de sabırla bekleyeceğim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

alan ford

Marmara'nın ikiye bölmesine hiç bir lafım yok. Yalnız baskılar özellikle bazı ciltlerde çok karanlık. Acaba orijinalinde de mi böyle? Bi de boyutları az da olsa küçük sanırım orijinalinden.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir