Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

19. sayının kapağı güzelmiş gerçekten, arşive eklemek için sabırsızlanıyorum.
Darkwood Sakinleri..

haziran00

Değirmen Conan'ın en sağlam maceralarından biridir.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

2010 yılında Makedonya'yı gezme fırsatım olmuştu. Ohrid'de hanım inci kolyelerin peşindeyken bende acaba buraların çizgiromanları nasıldır derdindeydim. Sırpça olduğunu düşündüğüm Tex'ler almıştım oradan ama Conan'a ya da fumetto harici herhangi bir ekole denk gelmemiştim. Teşekkürler taaa uzaklardaki o güzel ülkeden bu değerli katılım için.

Üsküp'e yolu düşen mutlaka Destan'da köftesini yesin, yanında Skopsko'sunu yudumlasın ;)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

köstebek

hanac

Alıntı yapılan: saki71 - 23 Nisan, 2017, 17:15:19
Burada bir yazi yazmistim, daha dogrusu bir soru sormustum, Conan ve Filipinli ciniciler hakkinda, ama gordgum kadar hala kimse sorumu aciklamamis, da dedim, bari kendi kendime cevap vereyim ;D

Saki dostum, burada geç de olsa muhakkak bir cevap alırsın.

Ama uzmanlık gerektiren sorular biraz vakit alır.

kalidor

Saki Bey merhaba
Kusura bakmayın bir süredir foruma giremiyordum özel işlerim sebebiyle. Kendi sorunuza kendiniz cevap vermişsiniz zaten  :) Yalnız Buscema'nın Filipinli sanatçilarin yaptigi çinilemelerden pek hoşlanmadiğını hatta kendi cizimlerinin kalitesini düşürdüğüne dair yorumlarını da göz ardı etmemek gerek. Mesela Alcala için "çok büyük bir sanatçı fakat benim çizimlerimi mahvetti (orj. destroyed) diye bir ifadesi var.

Alfredo Alcala ve Buscema'nın beraber veya ayrı ayrı çalıştığı Conan öykülerinin bir çoğu gerçekten şaheser niteliğinde. Tony Dezuniga'nın herhalde Filipinli köklerinden ilham alarak çizdiği hafif Asyalı görünümlü Conan'ı da her zaman çok gerçekçi ve tekinsiz bulmuşumdur. Buscema ve Alcala'nın Conan'ı daha dışa dönük ve iriyken,   Dezuniga'nın Conan'ı daha ketum, daha az iri ama kesinlikle daha tehlikeli bir ifadesi vardır benim için.
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Teşekkürler Saki. Senin gibi bir Conanperveri uzun süredir forumda görmüyorduk. Alemde forumumuzun resmi olmayan adı Barbar Conan'ın Altın Madalyonu olarak da bilinir  :) Yazdığınız iletileri okudum. Sizin oralarda da listeler karışık bayağı. Marmara SSOC'lar ile düzenli bir okumaya kavuşacağız inşallah. Tabii tamamlanması yıllar sürecek orasi ayrı. Yarim kalan CTB Renkli seri içinse cengaver bir yayıncı beklemeye devam ::)

Forumu beğendiyseniz Türkiye, Ortadoğu ve Balkanların ilk ve tek Barbar Conan blogunu da seveceksiniz muhakkak :D 8)

www.barbarconan.blogspot.com
Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Saki ye sormak istediğim bir şey var. Türkiye den Çr alabiliyor musunuz ? Kargo ile gelme durumu oluyor mu ?

memospinoz

Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serisi tüm hızı ve heyecanıyla devam ediyor. Conan kendi çağında yaşamakta olan en tehlikeli adam olabilir ama çoktan ölmüş düşmanları için bunun gerçekten hiçbir önemi yok! Michael Fleisher bizi efsanevi Conan maceralarına taşımaya devam ediyor ve ona, çizimleriyle Gary Kwapisz ve Ernie Chan eşlik ediyor.

Balık Kartalının Pençeleri, Dünyaların Yok Edicisi, Ölüler Ordusu ve Keshanlı Çamur Adamlar hikayelerini bir araya getiren bu ciltte, kılıç ve büyü dolu diyarları bize büyülü bir şekilde sunan Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serisinin #108-112 arasındaki sayılar bir araya getirilmiştir. Ayrıca cildin içine orijinal fasikül kapakları ve çeşitli sanatçılar tarafından yapılan tam sayfa çizimler de dahil edilmiştir.

Sayfa Sayısı: 256
Etiket Fiyatı: 34 TL

Tuco Ramirez

hennessy

Harikaaaa haber sağol İlke kardeşim.......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Dr.ArAmAS

Bu serinin hardcover kapaklısı çıkıyor mu hala??

İdrava

Bu serinin hardcover kapaklısımı çıkıyor? ???