Büyülü Rüzgarin TR de sevilme nedenleri

Başlatan hanac, 18 Eylül, 2009, 16:19:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Su anda Italya da 124. sayi yayinlandi.

Yine muhtesem bir kapak

Seneye bu dizi Italya da sona erecek.

Bizde de en son 83. sayi yayinlandi.

Zagor, Mister No, Tex gibi kemiklesmis hayran grubu olanlara kendini sevdirdi.

Sizce BR neden bu kadar sevildi ? Görüslerinizi bekliyorum.

hanac

Benim sevme nedenlerim ise sunlar;

• Western olmasi, benim icin +1 puan
  • Senaryolar cok saglam, neredeyse hepsi Manfredi ye ait
  • Fantastik ogelerin yer almasi
  • Ic sayfa cizimleri ve kapaklari cok guzel
  • LAL in istikrarli yayin politikasil

Alperen

Benim sevme nedenlerim ise sunlar;
Tarim toplumundan endustri devriminine gecisi yansitmasi
Buyu gibi fantastik unsurlarin olmasi
Sekspir tarzi baba-ogul catismasi
Kizilderili toplumunun Zagor gibi kitaplarda verilmemis bazi dini inanc detaylarina girmesi
Bana tip olarak Zagor'u andirmasi
Ciko'ya ara sira fazla katlanamayan birisi olarak daha zeki bir side-kick'i olmasi
Guzel cizimi
Guzel senaryosu
Drama unsurlari
Her zaman mutlu son olmamasi
(Bir negatif tarafi beni cok huzunlendirmesi)

s.b

Büyülü Rüzgar'i aralikli olarak takip ediyorum. 40. sayiya kadar eksiksiz mevcut. Sonraki sayilari ise karisik vaziyette. Yani bu çr yi sevsem de pek takip edemiyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Gambit

takip edemiyorsan cok sevmiyorsundur hocam.  :D

s.b

Alıntı yapılan: Gambit - 12 Kasım, 2009, 13:51:40
takip edemiyorsan cok sevmiyorsundur hocam.  :D

Eh belki de siz haklisiniz. Digerlerinden daha az seviyorum diyelim. Bu daha uygun olur.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

V

-Manfredi-Ortiz ortak çalismalari...
-Çok sevdigim Edgar E. Poe'yu ete-kemige bürünmüs görmek..
-Western olmasi...
-Manfredi'nin zamanla yarattigi karakterlerde gerekli derinligi saglayabilmesi..
-Hiç düsmeyen çizim kalitesi....
-Lal Kitap kalitesi...
"İstemem,eksik olsun.."

Alperen

Bir arkadasim Buyulu Ruzgar'i gercekciliginden ve romantik iliskilerinden dolayi begeniyor. Ben yolsuzluk konularini ve yontemlerini ortaya cikarma ozelliginden dolayi da begeniyorum. Ayni yolsuzluklarla gercek yasamda da karsilasiyoruz. Oldukca bilgilendirici yani.

INCI

BÜYÜLÜ RÜZGAR TÜRK HALKI  TARAFINDAN ÇOK SEVILDI  ÇÜNKÜ DAIMA EZILENI KORUYAN BU KAHRAMANDA, KENDILERINDEN BIR PARÇA BULDULAR... OLDUM OLASI KIZILDERILILERE( BELKI DE BIZDEN OLDUKLARI IÇIN) BIR HAYRANLIK  VE ONLARA BILINÇLI SOYKIRIM UYGULAYAN AMERIKA'YA DA BIR NEFRET DUYULUR... BÜYÜLÜ RÜZGAR,  ESKI BIR ASKER OLDUGU HALDE, BEYAZ SAMAN OLUP BU TOPLUMUN YANINDA YER ALMISTIR.  SEVILMESININ BIR NEDENI BU OLSA GEREK.... SAMANLIGIN DA ESKI TÜRKLERIN DINI OLDUGUNU UNUTMAYALIM... INCI ASLIER

darkwood

Büyülü Rüzgarda Western, Kizldereli, Saman olmasi, Lal yayini olmasi v.s. bir çizgiromanda olmasi  çok sayida özellikl bir araya gelmis ve güzel bir yapit ortaya çikmis. Ayrica Senaryo, güzel çizim ve cezbedici kapaklariyla, hakli  bir  özel hayran kitleside mevcut. Lal Italyadaki diziyi 30 sayi geriden takip ediyor yani sartlar ayni kaldigi taktirde, serinin Italyada yayini bittigi zaman 2,5 sene daha okuma sansina sahip olacagiz. Umarim dizinin devamida çizilir ve bu güzellikler devam eder.
Darkwood Sakinleri..

FerdiFon

Merhabalar ,Ben Koyu  Bir Zagor Fani  Oldugum  Halde Lal Kitabin Daha Sonradan Çikarmis Oldugu Klasik  Maceralar Dizisinden  Mister No  Ve Martin Mystere Dizilerinide Zagor Ile  Almaya Basladim Bu Üçünden  Baska  Okumuyordum Geçenlerde Arkadasim  Ayhan'da  Büyülü Rüzgar'in 93  Macerasi Oldugunu  Ögrendigimde Biraz Alayim Dedim Ona Ve  Ilk 20  Sayiyi  Bir Solukta Okudum Çok  Kisa Bir Sürede Hemde Bir Çok  Sayisi Tam  Macera Oldugu  Halde Dizinin Heyecanli  Akisi Beni Adeta Büyüledi  Ardindan Bir 20 Bir 20 Derken 55. Sayiyi Bitirdim  Fakat  56. Sayiya Basladigimda Çok Sikici  Geldi  Bana Bu  Sayiyi Sikilarak  Bitirdim  Ve  57'ye Basladim Onuda Yarida Biraktim Daha Sonra Devam  Ederim  Kendimi Veremedim  Bir Türlü  Maceraya Insallah 57 Ile Biter  Bu  Sikici  Ortam 58 de Yine O Büyülü  Atmosfere Girerim  Okurken...

guantanamo

BÜYÜLÜ RÜZGARI SEVMENEDENIM
ÇOKSEVDIYIM AKTÖRE BENZEMESI BIRDE
GERÇEKTEN KIZILDERILERI BENIM IÇIN ENIYI ANLATAN ÇR
WESTERN FANTASTIK OLMASI AYRICA HOSUMA GIDIYOR

emre ozdamarlar

Ilk 20 sayiyi okudum. Henuz klise bir konuya rastlamadim. Her sayida ayri bir konuya odaklanilmasi, arka planda ise daha buyuk bir planin devam etmesi guzel.
Cizimleri harika. Bunun yaninda bence gelmis gecmis en iyi sidekick'lerden biri olan Poe var. Hastasiyim bu karakterin.

Manfredi Magico Vento'yu bitirsin, Poe'nun kendi serisini yazmaya baslasin, hic dusunmem alir okurum.

alan ford

Ned'in dönüsümüne ve gelisimine tanik olmak.
  Edebiyat aleminin en nevi sahsina münhasir kalemlerinden Poe'yu görmek. Üstelik karikatürize bir tip olarak degil bir karakter olarak.
  Özellikle ilk sayilarda arkadan arkaya islenen ana konu. Baba-ogul; iyi-kötü çatismasi.
  Fantastik unsurlarin basariyla islenmesi.
  Son olarak Manfredi'nin diziyi bitirme karari. Her ne kadar çok sevsem de diziyi zorla uzatmanin , zorlama senaryolari beraberinde getirecegini ve dizinin kalitesini düsürecegini düsünüyorum. Manfredi yillarca sürecek ama maceralari vasat alti olabilecek bir seridense sinirli bir seri yaratarak daha dogru bir is yapmis gibi geliyor bana.Ha diyeceksiniz su haliyele vasat alti maceralari yok mu? Tabiki var, ama az. Ve bu da sevilmesinde önemli bir etken gibi geliyor.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Büyülü rüzgarı sevmek için birçok neden sayabilir insan:
   Öncelikle son dönem Bonelli yayınlarında olduğu gibi burada da anlatılmak istenen ana hikaye(ler) varlığı.
   Ned Ellis'in geçmişinin yavaş yavaş anlatılması ve Hogan ile bağlantılarının açılması.
   Herşeyin arkasında görülen kara çember ve planlarının ince ince işlenmesi.
   Dönemin tarihsel öykülerinin hikayeye katılması (Sioux'ların tarihi, ABD başkanlık entrikaları)
   Kızılderili yaşam tarzının detaylı sunumu
   Büyü ve korku öykülerinin araya güzel serpiştirilmesi
   POE
   Bu kadar güzel şeye rağmen yayının bitmiş olması da ayrı bir acı