Büyülü Rüzgarin TR de sevilme nedenleri

Başlatan hanac, 18 Eylül, 2009, 16:19:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Bugüne kadar okuduğum ilk başladığım hiçbir çizgi romanı bu kadar soluksuz okumadım öncelikle. Bugüne kadar kaçırdıklarıma hergün yanıyorum kısmet sizleri tanımakla oldu. Öncelikle büyülü rüzgarı tavsiye eden herkeze teşekkürü bir borç bilirim. Kitabı elimden bırakamadım çizimler çok mükemmel hele hikayeler Martin den aldığım keyfi aldım Martinide böyle keyifle okuyorum klasik sersini. Poe yi görmek onun karanlık yanlarını görmek gerçekten çok keyif alıcı bir seriye başladım. konular sizi sıkmıyor o kadar hızlı ve akıcı gidiyorki bu beni hikayeye dahada odakladı.Bugün ilk defa çizgi roman okuyacak bir yaşıtıma eline büyülü rüzgarı al arkana bakma derim.............
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2010'UN EN İYİLERİ" seçiminde;

Büyülü Rüzgar "Fumetti En İyi Seri" dalında birinci seçilmiştir.

Niye sevildiğini bu başlık altında uzun uzun tartıştık.

Zagor, Mister No, Martin Mystere, Teks vs. gibi adaylar arasından birinci seçilmek kolay değildi.

tunaorhun

hanac

rumar80

Sevgili Kağan,
   Okurların okumayı en çok istediği diğer çizgi romanların (Dampyr, Julia, Nathan Never ve tabii ki Dylan Dog) hallerine bakıca çelişki daha da açık olmuyor mu?

hanac

Öbür başlığa yazdığımı buraya da yazayım.

Zagor, Teks, Mister No, Martin Mystere'nin 1 den fazla serisi olduğu için oyları bölündü ve Büyülü Rüzgar aradan sıyrıldı.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2836.msg22354.html#msg22354

s.b

Alıntı yapılan: Kagan - 01 Mayıs, 2011, 00:23:54
Doğru... Terslik biz çizgi roman tutkunlarında mı, yoksa sıradan okuyucuda mı, yoksa yayınevinde mi anlayamadım... Gerçekten yaman bir çelişki...

Abi terslik cepte. Ben de 40. sayısından sonra mecburen elemiştim Büyülü Rüzgar'ı.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

schizo

- Şamanizm öğretilerinin (=fantastik olaylar ve ögeler) fazlaca yer tutması,
- Senaryoların çok sağlam,film seyreder gibi akıcı ve sürükleyici olması
- Çoğu zaman değişken ve sonunun mutlu bitmemesi ( olumlu bir özellik benim için)
- Fantastik ögelere yer verirken gerçekçi olaylar ile harmanlanmış olması ( abd iç savaşı, gerçek kızılderili katliamları vs...)
- Western+Macera+Korku nun bir potada eritilmesi

sanırım ilk anda aklıma gelenler bunlar ... inşallah uzun soluklu olur

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2012'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

Büyülü Rüzgar, "En İyi Fumetti Seri" dalında üçüncü seçilmiştir.

darkwood

Bu ödül, yayınlanacak son 2 sayısı ile 131. sayıda bize veda edecek olan Büyülü Rüzgar için buruk bir veda armağanı anlamıda taşıyor kuşkusuz.
Fumettiye farklı bir soluk kazandıran Büyülü Rüzgar'ı okuduktan sonra, bu kadar kemikleşmiş fumetti arasında 2011 yılı birinciliğini ve 2012 üçüncülüğünü hak ettiğini düşünüyorum. Yoksa siz hala okumaya başlamadınızmı??? O zaman sizi son yayınlanan 129.sayı "Kartal ve Yılan" dan birkaç okuma sayfası ile başbaşa bırakıyorum.   :o  ;)  8)  :P

Darkwood Sakinleri..

sheRa

Hikayeleri çok akıcı. Bir solukta okuduğum çizgi romanlarının başında gelir. Çizimler çok iyi. Zamanın da bir sonra ki sayıyı sabırsızlıkla beklerdim. Mistik olaylar tam tadında işleniyor ne eksik ne fazla.

rumar80

Seriyi sevsem de sonu bana zorlama ve hızlı bir toparlama geldi. 100 küsur sayı dik duran Ned 2 sayıda hayatının aşkına rastladı vs.
   Yine de okunası seridir.
   Aylar sonra hakkıında bir yazı yazdım ya...

darkwood

Doktorumuza katılmamak elde değil, çok sevdiğim bu seriyi zorlama 2-3 macera ile sona erdirdiler, ama bu nasıl sondur halen kimse bir şey anlayabilmiş değil.
Darkwood Sakinleri..

NIC

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Ağustos, 2015, 14:25:49
   Seriyi sevsem de sonu bana zorlama ve hızlı bir toparlama geldi. 100 küsur sayı dik duran Ned 2 sayıda hayatının aşkına rastladı vs.
   Yine de okunası seridir.
   Aylar sonra hakkıında bir yazı yazdım ya...

Aynı duyguları bende yaşadım ilk 50 sayı tam bir başyapıt sonraki 50 sayı ortalama ama 100. sayıdan sonrası çok zorlamaydı.Ümit Kireççi nin Manfredi   
röportajında bu durumun sebebi anlatılıyordu ama yaşlılık unuttum şimdi  :P       

HacıGeraltEmmi

Vakitsizlikten 50. sayılardan sonra okuyamadım henüz. (saçma bir şekilde bazı yayınları tekrar okuma yaptım bir ara, araya bir ton dizi, film, roman vs. de sıkıştırınca vakit yetmiyor tabi ;D)
Sonuna ilişkin yazılan yorumlar heyecanımı az da olsa kaçırsa da :-\  en başından itibaren başlayarak keyfini çıkara çıkara sonunu getireceğim yakın bir vakitte.