2016 Yılından Çizgi Roman Adına Beklentileriniz

Başlatan pearl jam, 30 Aralık, 2015, 00:51:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Animvader

Yayınların daha düzenli periyoda oturduğu, çoğunluğunun fuar dönemine sıkışmadığı bir yıl diliyorum.Umarım ekonomimiz biraz düzelir de fiyatların bu yıl olduğu gibi arttığını görmeyiz.

Büyük yayıncılardan da artık yerli çizgiromana destek vermelerini bekliyorum.Klasik yazar-çizerin tek kişi olduğu kitaplardansa, yurtdışında da iş yapan önemli çizerlerimizle, yazarlar bir araya getirilerek güzel işler çıkartılıp yerli üretime destek verilmesi gerekiyor artık.

-brendon-

Öncelikle sağlik ve huzur diliyorum, sonrasinda yilda 1veya 2kere cikan cizgiromanlarin 5,6 ya yukselmesi, abartili fiyat uygulanmamasi ve her ay 1Batman istiyorum daha fazlada olabilir :)

JokerBatss

Piyasada daha çok DC Comics ciltleri görmek tabiki. JBC yayıncılık bu konuda harika bir atılım gerçekleştirmiş durumda Arkabahçe'de Flash-GL ile güzel bir örnek gösterdiler. Superman içinde bir şeyler bekliyoruz itina ile :))

Caped Crusader

Marvel'dan Thor, Captain America gibi büyük isimlerin basılmaya devam edilmesini ve yeni başlayan Doctor Strange gibi isimleri görmek isterim. DC'den Aquaman, Wonder Woman, Earth 2 gibi çizgi romanları görmek ve Vertigo, Image yayınların artmasını okuyucu olarak 2016 yılında bekliyorum. Son olarak bende JBC'den her ay 1 Batman görmek isterim  :)

kalidor

2016 Yılından Çizgi Roman Adına Beklentilerimi maddeler halinde yazacak olursam:

1. Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serisinin 2 aylık düzenli bir periyotta yayınlanması
2. Barbar Conan yeni serilerden Kimmerya'nın tamamlanması ve birkaç mini seri (Kral Conan serileri olabilir) yayınlanması
3. LAL'in yarım bıraktığı Barbar Conan Yıllıkları'nın (Renkli Klasik maceralar) devam etmesi (Orijinal boyutta!)
3. Red Sonja'nın yılda bir de olsa devam etmesi veya one-shotların yayınlanması
4. Scalped, 100 Bullets ve Masallar gibi Vertigo serilerinin düzenli yayınlanması ve artması
5. Nitelikli bağımsız işlerin yayınlanması
6. Deli Gücük 4. albüm (Levent Cantek & Murat Başekim ağırlığıyla)
7. Ken Parker'in nihayete erip, özel albümlerin de kaldığı yerden devam etmesi
8. Thorgal yan serilerinin yayınlanması
9. Thorgal'in albümlerinin evladiyelik, collectioner editionla orijinal boyutla yayınlanması
10.Bilimkurgu ve fantastik içerikli çizgiroman açlığımızın giderilmesi (Hadi Prestijj!)
11.Brendon'ın yılda en az 2 albümle devam etmesi

Crom! Ölüleri Say...

Newcomicreader

Daha uygun fiyatlı çizgi romanlar, Türkiye burası sonuçta herkes alamıyor heves eden kesim de daha çok genç olan kesim para bulmakta sıkıntı çekiyor sektörün gelişmesi için yapılması gereken bir şey zaten. Dean'in de dediği gibi manga tür olarak daha çok yayınlanması lazım Türkiye de daha çok shounen yayınlanıyor ve Son olarak çizgi Roman dğkkanlarının artması :)

afu

24 saatten az kaldı yeni yıla, ben bu mesajımı yazarken.
Arkadaşlarım yeni, düzenli, kaliteli, çok satan kitaplar vb dilekler dilemişler. Hepsine yürekten katılıyorum.

Benim dileğim ise;
2016 da çizgi roman adını taşıyan bir fuarın olması, çok gecikmeden.

darkwood

2015 yılı çizgi roman beklentilerimizin üzerinde bir yıl oldu.

Umarım 2016 yılında bu güzellikler artarak devam eder.
Yeni yılda çizgi roman adına en büyük eksiklikler olarak gördüğümüz; çizgi romanların tanıtım ve dağıtım sıkıntılarının giderilmesini ve daha fazla okurun bu güzelliklerden yararlanmasını umut ediyorum.
Darkwood Sakinleri..

hanac

2016 yılından beklentilerim;

Daha çok frankofon yayınlansın

Tarkan tamamlansın

JBC, DC yazar ve çizerlerini fuara getirsin

Shang-Chi, Hulk fasikül ve Star Wars yayınlansın

Daha çok Image ve Vertigo yayınlansın

Ken Parker artık bitirilsin

Durango, Orbital, Efsane ve Cassidy devam etsin

Gibrat yayınlansın

kedidiro

Yayın periyodu düzenli olan çizgi romanlara nazar değmesin ( yalnız kurt...)
Düzensiz olanlar bir düzene girsin( scalped)
Ara ara güzel çizgi roman sürprizleri devam etsin ( don kişot, amak-ı hayal...)
Ken parker tamamlansın , en azından "grev"in yayınlanacağı yıl olsun...
ve tabii en önemlisi tek derdimizin bunlar olacağı huzurlu ve barış dolu bir ülkem olsun...

alan ford

Tek derdimin çizgi roman , plak vs olduğu bir yıl diliyorum kendime .  Bir yıla daha BARIŞ dileyerek girmek istemiyorum. :-[
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

connyapku

2016 yilinda cizgi roman adina beklentilerim

Lal'in yarim biraktigi Conan klasik maceralar serisinin yayinlanip tamamlanmasi.

Conan'in vahsi kilici serisinin daha sik yayinlanmasi.

Mandrakenin Fred Fredericks cizimli olan sayilariin yayinlanmasi.

JBC yayincilik'in  3 ciltlik Knightfall, a death in the family, The long halloween gibi eserleri yayinlamasi.

Daha fazla Spider man  ve Marvel kahramanlarinin  klasik maceralari.

Sirinler cizgi romanin devam etmesi.

esattr

nicholaihel

Arkadaşlar çoğu noktaya değinmişler ama burayı takip eden yayıncılar da olacağını düşünerek, kamuoyu oluşturmak adına :) beklentilerimi bende yazayım:

* Frankofonlara ağırlık verilmesi, mümkünse orijinal boyutta basılması
* Başta frankofonlar ve (Güngezgini, Ateş Yakmak gibi) tek kitap bağımsız işler (tamamını basmak mümkün değilse limitli sayıda) olmak üzere "ciltli" olarak basılması.
* Daha çok Vertigo, lütfen!
* Daha çok Image, lütfen!
* Daha çok bağımsız seriler (Emre'nin tanıtımları gibi), daha çok başı sonu belli seriler (sonsuza uzamayıp tamamlanması kolay, Y Son Erkek gibi), daha çok tek cilt işler
* Popüler seriler dışında Monster gibi kült (ve sonlanmış) mangalara yer verilmesi, tarih/bilimkurgu temalı mangalar
* Moon & Ba ve Gaiman'ı bir araya getiren "How To Talk To Girls At Parties" aynı hızla bizde de yayınlanması
* Watchmen tekrar baskı yapması
* Özetle (evet okuyoruz ama) taytlıların :) ağırlığının kısmen de olsa diğer işlerle dengelenmesi

Ekleme: Çizgi Roman Fuarı fikri süper!  8)

BAHADIR

Çok ütopik isteklerim olmayacak ama en büyük iki temennim;

Daha az çizgiroman basılması ve Dean'in daha az sinema izlemesi... İkisine de yetişemiyoruz...