En Guzel Tex Maceralari

Başlatan Alperen, 19 Eylül, 2009, 20:54:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: Ramzy - 10 Ekim, 2009, 13:30:55
Bugün Remzi Kitabevi'ne gidip birkaç macera alacagim. Sizce hangi seriden almaliyim, aylik olarak yayinlanan seri iyi mi? Yoksa Efsanevi Teks Maceralari'ndan almaya devam mi edeyim...

Süper Ciltlerden almani tavsiye ederim.

Teks'in 401. sayidan itibaren baslayan yeni serinin 4 lü olarak yayinlanmasi.

Gerçekten çok güzel maceralar ve çizimler.

Altin seri Teks'in 1 .sayidan baslayan klasik maceralari.

100 lü sayilarda ancak kendini biluyor.

Ramzy

Yazdigim gün gidemedim, aslinda hala daha gidemedim ama cevaplar için tesekkürler. Yeri degil fakat çizgi roman fiyatlarinda cidden büyük artis olmus, bana göre en azindan. Örnegin D&R'da 20 TL'ye, sahafta 16 TL'ye alabildigim maceralari 4'er lira fazlaya almak pek hosuma gitmedi... Teks'leri ikinci el almak daha mantikli yine de, öyle görünüyor. Para yetismiyor zira...

Alperen

Hanac,
hafta sonu efsanevi maceralar 4. ciltteki oklahoma ve fosil avcisi isimli maceralari okudum. Ikisi de cok guzeldi. Oklohama'yi Giancorla Berardi yazmisti, Ken Parker'in ve Julia'nin yazari. Tavsiye ederim. Almayi dusunursen.

kahraman_hero

Tex'in Karson isimli macerasinin devami var. Kit o macerada geçen , benim tahminimce Karson'un kizi olan, kiza asik oluiyor. Okumanizi tavsiye ederim. Hosça kalin.

darkwood

Oglak maceraperest serisi, Efsanevi Tex maceralarinin birkaç macerasinin çizimi hariç genel olarak güzel ve doyurucu, okumayan arkadaslara tavsiye edebilirim.
8.sayidan sonra yayin süresini uzattilar. 2010 un baslarinda serinin 9.sayisinin Türkiye baskisinida çikmasi bekleniyor.

Darkwood Sakinleri..

Alperen

Selam,
arkadaslar Tex  ciltlerinde bir seyi fark ettim. Bazen maceranin cizimi cok bozuluyor. Sanki baska bir elden bozulmus gibi oluyor. Anatomi bozuluyor. Tex'in ce Karson'un tipi kayiyor. Ama maceranin cizeri tek kisi. Sizce bunun nedeni ne? Bir tane asil cizer calistirip bosluklari yeni yetme cizerlere mi doldurtuyorlar? Bu konu da bir sey bilen var mi?

s.b

El Muerto'nun sadece son sayfaları bile bir film kadar mükemmel.
http://www.youtube.com/watch?v=0U9RWbDxEcA&feature=related
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

drfuhrer

peki biz bu teksleri okurken kötü çizilmiş maceraya geldiğimizde,o macerayı atlarsak;tex evrenini çok ıskalamış olur muyuz?çok şey kaçırır mıyız?yani kötü çizimli-güzel hikayeli maceralarda var mı?içimden bir ses mutlaka vardır diyor ???

HacıGeraltEmmi

Oğlak efsanevi maceralar 1. ciltteki el muerto macerası gerçekten harikadır. Çizimler pek bana hitap etmese de senaryosunun güzelliği sayesinde okudum (2. tekrarı). Macera atlamayı hiçbir çizgi romanda yapmamaya çalışıyorum, bir şeyler eksik kalıyor gibi geliyor bana. İlk dönem (bana göre kötü) çizimleri, strip formatında yayınlanan maceralardan oluşması vs. gibi sebeplerle altın seriye 150'den sonra başlayacağım kısmetse ;D Ondan sonra da arada beğenmediğim çizerlerin maceralarına katlanıp okuyacağım artık, yapacak birşey yok ;D

Nightrain

İlk kez Teks oyuacak birine, Altın Klasik Tex mi önerirsiniz yoksa Tex Süper Cilt mi?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

s.b

Tex Süper Ciltten başlayın.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Alıntı yapılan: Nightrain - 27 Mart, 2012, 16:33:52
İlk kez Teks oyuacak birine, Altın Klasik Tex mi önerirsiniz yoksa Tex Süper Cilt mi?

Tex altın seri orjinal sıra ile tekrar maceraları yayınladığından ilk maceralar kısa kısadır ve çizimler ise tek bir çizere aittir. Altın seri 100 nolu ciltten (altın klasik 26.dan itibaren) sonra ise konular güzelleşmektedir buradan itibaren gerçek sevilen Tex maceralarının keyfini sürebilirsiniz.

Süper ciltlerinin ise tamamını alıp okuyabilirsiniz. Bu seri daha önce yayınlanmamış bugün basılan yeni Tex maceralarını kapsar, bu ciltlerde birçok seçme yazar ve çizer in maceraları mevcuttur...
Darkwood Sakinleri..

altay1944

Alıntı yapılan: Nightrain - 27 Mart, 2012, 16:33:52

Bence altın seri derim ama o çizimler 50 yıl öncesinin çizimleri olduğu için size biraz ilkel gelebilir o yüzden yeni aylık seriden başlamak daha doğru olur.Bu arada efsane sayıları,dev albümleri unutmamak gerek.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Hiç düşünme Süper Cilt ile başla.

Bağımlısı olacaksın.

aa

Sakın Altın seri ile başlamayın. Ben 10 sayfa bile okuyamadım.
Esse Gesse Hayranı...