En Guzel Tex Maceralari

Başlatan Alperen, 19 Eylül, 2009, 20:54:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sefik

ben yillar sonra,efsanevi maceralardaki Buyuk entrika ile baslamistim okumaya.Beni yeniden cizgiromana donduren o maceraydi diyebilirim,bu macera her ne kadar yeniden yayinlanacak olsa da,sanirim altin serinin  140li sayilarinda yayinlanacak,cok cekici oldugunu soyleyebilirim.
Tavsiye ederim.

konyakficilari

dikkat edilirse Teks'i Teks yapan maceraların bizdeki Altın Seri 100 ile 200 arasına tekabül ettiği görülecektir.
yine de altın seri ilk yüz sayının, Kit, Tiger Jack, Gross Jean, Navajolar vsvsvs. ile ilk tanışmaları barındırması bakımından benim gibi kronolojik takip etme hassasiyeti olan arkadaşlar için elzem olduğunu düşünüyorum.

bu arada altın seri 100'den sonrasını hiç düşünmeden alabilirsiniz, yukarıdaki diğer yorumlara katılıyorum aynen.

darkwood

Tex maceraperest aylık seri 36-37 de Maestro'lu güzel bir Tex macerası okudum.
Tex ve Kit, arkadaşları Buffalo Bill den gelen bir mesaj ile onu ziyarete giderler. Buffalo Bill e yardımcı olmak için onun sirkinde görev almayı kabul eden Kit ve Tex, Buffalo Bill ve genç keskin nişancı Annie Oakley'le yemek yedikleri sırada patlayıcılı bir uyarı alırlar.
Çinliler ve hapishaneden kaçan üç azılı katilde maceraya katılınca ortalık birden karışır ve kahramanlarımızı oldukça zorlayan bir hikaye karşımıza çıkar. 
Gerçekten güzel bir maceraydı. Oğlak serilerinde varsa diğer Maestrolu maceralar hangi ciltlerdeydi?  ???

Darkwood Sakinleri..

NIC

Letterinin çizimleri dışında oldukça güzel ve sürükleyici bir hikayedir

Sanırım Oğlak döneminde henüz tekrar çıkmadı bu maestro ama tam emin değilim almadığım tekslerde olabilir

carsonun yerine geçtiği hikayede fena değildir

caretta

Maestro (Andrew Liddel) orijinal 309-310 sayılarda "La Tragedia della Shanghai Lady "adlı macerada ortaya çıkar.

Bu macerayı eksik sayfalı ve kötü tercümeli olarak Alfa Yayınları 32'lik serinin ilk sayısında yayınladı.

Kit Carson'un kılığına giren de Maestro değil Proteus'tur.

Bu macera da yine Alfa Yayınları'nın 7-8.sayılarında yayınlandı.

rumar80

Aslında doğru biliyorsam macera 69'luk Tex'de başlamış ve yarım kalmıştır.

Alfa orjinal sayı ve sayfada bastığı için maceranın devamını bile bazı sayfalar kaynamış olur.

NIC

Alıntı yapılan: caretta - 27 Temmuz, 2013, 10:32:15
Maestro(Andrew Liddel)orijinal 309-310 sayılarda "La Tragedia della Shanghai Lady "adlı macerada ortaya çıkar.
Bu macerayı eksik sayfalı ve kötü tercümeli olarak Alfa Yayınları 32'lik serinin ilk sayısında yayınladı.
Kit Carson'un kılığına giren de Maestro değil Proteus'tur.
Bu macera da yine Alfa Yayınları'nın 7-8.sayılarında yayınlandı.

sağol abi ya karıştırmışım ben, aklımda maestro kalmış, ellerinden öpüyor saygılarımı sunuyorum  :-[

caretta

Rumar80 dostum 69'luk Teks'te yarım kalan macera orijinal 307-309 sayılar olan "Omicidio a Corpus Christi" macerası.

66.sayıda başlayan bu "Corpus Christi Cinayeti"adlı macera 69.sayıda yarım kalmıştı. Bu seriden sonra Ceylan Yayınları son Teks serisi olan 5 fasiküllük bir seri çıkarmıştı. Orijinal 307-309 sayılar olan bu seride tam macera olarak "Sabah Yıldızı'nda Cinayet" ve sözünü ettiğimiz Maestro'lu macera yarım olarak yayınlanmıştı.

Ne yazık ki Alfa da sayfa atlayarak yayınladı. Yani bu mini seride ne "Corpus Christi Cinayeti"adlı maceranın devamı ne de Maestro'nun tamamı yayınlandı.

Oğlak orijinal seri takip ederek bütün bu yarım yamalak serileri de tamamlamış olacak.

rumar80

Atilla abi yanlış yazdım. 69'luk seri değil daha sonra 5 ya da 6 sayı çıkan bir seri var. Bir zamanlar Tex takımım varken okumuştum. Siz de hatırlarsınız o seride Şangay lady macerası başlamıştı. Sahaf dostlar da hatırlar.

tommikser

Atilla abi ne bilgi var sende maşallah.Saygıyla eğiliyorum valla.

NIC

Abimden şöyle en sevdiği teks maceraları-çizeleri-yazarları hangileridir bir yorum alsak fena olmazdı

Yeni dönem hikayeleri,dev teksler,maxiler özeller,hiç teks okurken sıkıldımı v.s. bunlar için neler düşünüyor bilmek isterdim

tekrar hürmetler abim hüloğğğ

sulkesen

aylık tex 201 vegaslı cellatlar ve 202 corral'da düello son yıllarda okuduğum en iyi teks macerası Boselli nin mükemmel anlatımı ve büyülü rüzgar ın kapak çizeri mastantuuno çizimleri çok iyi

Mrtekin

Tex'e yeni başladığımı bilen bilir. Fumetti okuru olmama rağmen nedense pas geçtiğim bir seri idi.

Aradan geçen süreçte, Tex ve Carson'un hastası olmaya başladım. Arkadaş ne profesyonel adamlar, Çelik gibi sinirleri var, muhabbetler sıradan değil, çatışmalar sıradan değil, hepsi planlı, tezgahlı, usta işi herşey...

Biraz önce Carson'u bitirdim. Hayatımda böyle bir macera okumamıştım.

Caretta'ya teşekkürü yeniden bir borç bilirim.
They drew first blood...

caretta

Evet Mrtekin dostum Teks işte böyle insanı sarar sarmalar tutkunu eder.Size Teks'i sevdirdim ya ne mutlu bana.

Nemo

Caretta abi, Teks'in en uzun macerasi hangisiydi?
Özel Alfa Ajanı