Yabani Dergi

Başlatan devrimk, 07 Ocak, 2016, 10:08:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Geek festival avrasya etkinliğinde Yabani Dergi imza günü olacakmış. Kiosklarda henüz denk gelmedim ama bu imza gününün görseline göre üçüncü sayı satışta.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Üçüncü sayı 3 Ağustos'ta dağıtılacakmış.

pizagor

Cuma günü Capitol D&R'da, cumartesi günü ise Acıbadem Caddesi üzerindeki her süreli yayının mutlaka olduğu gazete bayisinde üçüncü sayıyı bulamadım. Herkesler aldı da bir ben kaldım :)

Mrtekin

Ankara Aşti Otogarı, İzmir Otogarı, İzmir Point Bornova ve Forum Avm'lerinde de yok, 3 Ağustos diyip bizi boşa gaza getirdin... ;D
They drew first blood...

mutarad

Kartal cevizli sahildeki Migros'ta var 3. Sayı demekki her yere ulaşamamış
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

ferzan

Eskişehir'de Migros'larda ve Çağdaş marketler zincirinde bulunabiliyor...Muhtemelen Espark D&R ve Çamlıca Neoplus Carrefour'da falan da vardır diye tahmin ediyorum ama ben şimdiye kadar hep ilk anda, Migros'larda görüp aldım...Diğer şehirlerde de Migros'lardan rahat temin edilebilir diye düşünüyorum...

Dün, üçüncü sayıyı bir çırpıda okudum...Dergi, her ay bir öncekinden daha albenili hale geliyor görsel içerik ve sunum olarak...Yeni ve çeşitli çizerlerle tanışmaya devam ediyoruz ama ne yazık ki öyküler yavanlığını ve boşluğunu korumaya devam ediyor...Daha önceleri tekrar ettiğim, çizgi roman yapmış olmak için çırpıştırılmış öykü havası (öyle olmadığına eminim ama) devam ediyor...Hikayeler maalesef hiçbir yere gitmediği gibi, çizgilerin çeyreği kadar bile profesyonel kalmıyor...

Son sayı itibariyle bence derginin herşeyi tamam ama en önemli şeyi hala eksik...O da öyküler...Kendimi zorlasam da fena değil diyebileceğim bir tek öyküye bile rastlayamadım...Buna rağmen derginin görsel niteliği ve albenisi çıtayı yükseltmeye devam ediyor...Bir de metinler iyi olsa... :-\
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kalidor

Çok teknik analize girmeden ilk 2 sayıyı genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Yalnız kötü uyarlamalar da (Mehmet Berk Yaltırık'ın Kazıklı Voyvoda öyküsü gibi) mevcut. Öykülerden de Bebek Fabrikası'nı beğendim. Ben almaya devam edeceğim. Yazanların, çizenlerin ellerine sağlık.
Crom! Ölüleri Say...

Ahmet Oktay

Şeytanın Gölgesi ve Kralına İsyan hariç ilk sayının tamamını okudum nihayet. Ben de çizgileri senaryolardan çok daha iyi buldum ilk sayıda. Öyküler çizgiromanlardan iyiydi, özellikle Bebek Fabrikası'nı çok beğendim.

2. ve 3. sayıları okuyunca yine yorum yaparım. Devrim Bey'e de sorum olacak, Kralına İsyan kaç sayı sürecek? Bekletip hikaye bitince toptan okumayı planlıyorum.

pizagor

Derginin çizgili kısmını okudum bu sabah, kısa hikayelere girmedim. Baskı kalitesi yükselirken maalesef ilk sayının içerik kalitesinden uzaklaşıyor gibi geldi. Kısa öyküler yazıp çizmek, meramını birkaç panelde aktarmak hiç de kolay iş degil, anlıyorum ama bu öyküler bende prolog okuyormuşum hissi uyandırıyor.

kalidor

Ben de pizagoru'un tersine çizgi öyküleri genel olarak bu sayıda öncekilere göre daha büyük beğeniyle okudum. Öyküler ise kesinlikle bu sayıda daha iyiydi.
Crom! Ölüleri Say...

Mrtekin

3. Sayıyı okudum. Güzeldi; ben beğendim ama;

Dergide "Kralına İsyan" gibi düzenli bir kaç serinin daha olması çıtayı sanki daha da yukarıya taşıyacaktır. "Zombi Günlükleri"nin devamı ve Alper Çaytaş'dan bir bilimkurgu serisi mesela.

Bu sayıda bence en güzeli "Kartel"di. Hem öyküyü hem de çizgileri çok beğendim. Alper Çaytaş baya güzel çizmiş; çizgiler akıp gitmiş...
They drew first blood...

Ahmet Oktay

4. sayı bugün itibariyle raflarda yerini alıyormuş. Fakat fiyata 1 liralık zam yapılmış.

http://kayiprihtim.com/haberler/dergi-fanzin/yabani-derginin-dorduncu-sayisi-huzurlarinizda/

Ben kapağı oldukça beğendim, inşallah basılı halinde de böyle güzel gözüküyordur.

xmenac

Logonun sarı renkli hali çok daha güzel olmuş.

kalidor

iyi haber, ay başında çıkmayınca son mu buldu diye endişelenmiştim.  ::)
Crom! Ölüleri Say...

Ahmet Oktay

3. sayıyı bitirdim, Fırıldak ve Temizlikçi isimli öyküleri beğendim, diğer 2 öykü de fena değildi. Çizgiromanlar Zombi Günlükleri başta olmak üzere daha iyiydi bu sayıda fakat yine senaryo oldu bittiye gelmiş gibi bir hava var ne yazık ki. Çizimler güzel, ancak sınırlı panel ve sayfa sayısı senaryoyu oldukça kısıtlıyor sanırım. Arayı soğutmadan 4. sayı ile devam ediyorum okumaya.