Yabani Dergi

Başlatan devrimk, 07 Ocak, 2016, 10:08:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Ayın 21'i oldu ve ben hala 4. sayıyı edinemedim...Bayram dolaylı İzmir ziyaretimde de, daimi ikametim olan Eskişehir'de de ne hikmetse bulamıyorum Eylül sayısını...Her iki şehirde de nice gazete bayii, otogar gazete bayiileri, Migros'lar, Çağdaş Market'ler, D&R'lar, kitabevleri dolaştım da gene rastlayamadım...Yabani'nin daha evvel etkinlik düzenlediği Uçan Ada'da (İzmir) bile yoktu...İstanbul harici diğer şehirlerde de bulamama sıkıntısı yaşayan oldu mu acaba?

Yaz ortası aynı durumu Fitbol dergisi için yaşamıştım...Her zaman aldığım bayiilerin, marketlerin hiçbirine iki ay boyunca uğramadı dergi ve ne hikmetse Ağustos'tan itibaren yeniden gelmeye başladı...Demek ki bu ayın bulunamayan dergisi olarak sıra Yabani'deymiş... ???
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Ahmet Oktay

Bu ayki sayıyı Migros'ta ben de bulamadım, Şok'ta görmüş oradan almıştım.

tunaorhun

Antalya'da birçok yerde bulunabiliyor. Bayram tatili için gittiğim Edremit Altınoluk'ta da 4. sayıya rastladım.

yunusmeyra

güzel,erken erken aldık bu ay  :) ay içinde de geçmiş sayılar dahil konuşalım dergiyi...
not:büyük bir market zincirinin raflarına çıkmış bile

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Harun Ça

Derginin 10. sayısı 68 sayfa ciltli kuşe olarak çıkacakmış. Devrim Kunter ''Belki de bu son sayımızdır...'' diye not düşmüş.

Derginin önizlemesine göz atmak için; https://issuu.com/efendiyayinlari/docs/yabani10

nicholaihel

Ben ilk bir iki sayıdan sonra bırakmıştım. Bu kapak ve tema ilgi çekici. Alırım.

afacanx

Yabani derginin 10. Sayısı kader sayısı olacak. Çok iyi yazar ve çizerleri tanıdığımız bu ilginç derginin son bulmasını istemiyorum. Bu aydan itibaren Migros'larda bulunmayacak olan dergiye ulaşmakta güçlük çektim. En son çare olarak paralel evrenden sipariş ettim.

İssuu dan ön izlemesini okuduğum kadarıyla belki de en iyi sayısı olacak. Türk çizgi romanlarında uykusuz/penguen dışında başka bir ekolü deneyen bu dergiye sırf türk çizgi romanı olduğu için değil, bu zevkten mahrum kalmamak için destek oluyorum. Devrim kunter, bora örçal, musmet, selçuk ören, yıldıray, eren arık gibi çizerlerin, galip dursun, ışın beril tetik gibi yazarların her ay kısa öykü ve çizgi romanlarını okumak büyük keyif.

Her sayı üstüne yeni şeyler katarak ilerliyor. Bu yüzden devam etmeli.

SeSSe

Yabani derginin Ekim ayında piyasaya çıkmış böyle bir sayısı mevcut daha yeni haberim oldu,paralel evrenden sipariş verdim hemen,
104 sayfadan oluşan Bilimkurgu Özel Sayısı, okurlara dopdolu bir çizgi dünya vadediyor.

Yabani Dergi Bilimkurgu Özel Sayısı Yazar ve Çizerleri
Yabani Dergi'nin yeni sayısındaki yazar ve çizerler şu şekilde:

"Yaşlı Adam ve Çocuk" birinci bölümü yazan ve çizen Devrim Kunter, ikinci bölümü çizen Ülker Şamxalova.
"Hasat" yazan Mete Atatüre, çizen Tamer Poyraz Demiralp.
"Şeyler" yazan ve çizen Zafer Okur.
"Mr. Blue" yazan ve çizen Ozan Yüksel.
"Kartel" yazan Devrim Kunter, çizen Ozan Erman.
"İş" yazan Marko Stojanović, çizen Ivan Šainović.
"Ottomat" yazan Kubilayhan Yalçın, çizen Bora Örçal.
Seyfettin Efendi "Hezarfen" yazan İbrahim M. Çelik, çizen Hayali Meşgul.
"Sırat" yazan Tevfik Uyar, çizen Ozan Yüksel.
"Cadı" yazan Boreas, çizen Açelya Taşkıran.
"Bilişsel Düşüşler Hiyerarşisi" yazan Deniz K. Üstündağ, çizen Roysi Patramilo.
"Koku" yazan Elçin Poyrazlar, çizen Devrim Kunter.
"Kargocu" yazan ve çizen Murat Çalış.

pizagor

Belirli bir konsept özelinde hazırlanınca çok daha keyifli bir dergi ortaya çıkmış. Bilimkurgu sayısını az önce tamamladım, ara vermeden polisiye sayısına geçiyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Polisiye sayısını bilimkurgu temalıdan daha başarılı buldum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...