En Sevilen Zagor Maceraları

Başlatan hanac, 23 Eylül, 2009, 18:26:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Bu bölümde en sevdigimiz Zagor maceralarini konusalim,

Ama her mesajda sadece 1 tane macerayi anlatalim.

Benim en sevdigim maceralardan biri "Dokumaci"
Agustos 1982 de 205. sayi ile basliyor ve Aralik 1982 de 209. sayi ile sona eriyor.

Senaryo Alfredo Castelli ve çizimler Franco Donatelli ye ait.

ABD yi ele geçirmeye çalisan bir örgüt ve basindaki kisi Dokumaci.
Bonelli yayinevi yine gündemi takip etmis ve o dönem moda olan Ninjali bir hikayeyi piyasaya sürmüs.
Çok akici bir senaryoya ve mükemmel çizimlere ait bir macera.

Dokumaci yillar sonra yine geri gelecektir ve bu sefer Zagor'un baska bir azili düsmani Mortimer ile ortaklik kuracaktir.

Benim ilk 10 umda kesinlikle yeraliyor.
Diger 9 macerami da sirasi ile yazacagim.

Alperen

Ben cocukken, Lord of the Rings'i bilmezken okudugum, Kara Kitap adli macerasini cok sevmistim. Buyuleyiciydi o yashta. Okumayanlara okumalarinii tavsiye ederim. Eger Star Wars'ta bazi kavramlarla ilk defa tanismamis olsaydik eminim Lord of the Rings'ten daha fazla zevk alirdim. Bonelli bunu her zaman yapiyor. Yapmaya da devam etsin. Hoscakalin.

hanac

Evet alperen Kara Kitap da ilk 10 da.

Eylul 1981 de 194. sayi ile basliyor ve Kasim 1981 de 196. sayi ile sona eriyor.

Senaryo Tiziano Sclavi ve çizimler Franco Donatelli ye ait.

Esrarengiz bir kitap sayesinde paralel bir evrene gecer Zagor ve Ciko.

Burada iyiler ve kotuler arasindaki savasta yer alirlar.

Okumayanlar icin fazla ipucu vermeyelim ama Zagor Ciko yu epey aglatti bu macerada.

Fantastik bir macera ve kaldi 8 macera  :)

Alperen

Selam. Bu maceradaki eli kilicli kahramanin ismi neydi? Hatirliyor musun?

hanac

Alperen

Thx. Canim Zagor cekti. Biraz okuyayim. Hosca kalin.

hanac

Alıntı yapılan: Kagan - 23 Eylül, 2009, 22:42:31
AD Yayincilik'in yayimladigi Zagor dizisinin 32. ve son sayisinda baslayip, AD Yayincilik'in Zagor dizisini durdurmasiyla beraber Aksoy Yayincilik'in yayimlamaya basladigi Zagor dizisinin 1. ve 2. sayilarinda devam eden ve sirasiyla Denizde Dehset, Büyücü Avi ve Kraken basliklariyla yayimlanan macera beni çok etkilemisti ve gerçekten heyecanlanarak okumustum.

Evet, bu macera 90 li yillardaki en iyi maceralarindan biri.

Eylul 1997 de 386. sayi ile basliyor ve Kasim 1997 de 388. sayi ile sona eriyor.

Senaryo Mauro Boselli ve çizimler Stefano Andreucci ye ait.

Ne de olsa Andreucci, Zagor icin buyuk bir kayip.

Kendisi bundan sonra bir tane daha macera cizdi ve Dampyr icin ayrildi.

Son macerasi ise ustteki macerada tanistigimiz Cain'in Donusu ile oldu.

Temmuz 2000 de 420. sayi ile basliyor ve Eylul 2000 de 422. sayi ile sona eriyor.

Senaryo Mauro Boselli ve çizimler Stefano Andreucci ye ait.

Ben bu macerayi daha cok sevdim.

Afrika da gecmesi ve atlantis ile ilgili olmasi nedeniyle.

Ama ilk 10 uma girer mi ? Emin degilim, dusunmem lazim.  :)

Alperen

Selam. ARkadaslar Zagor'un Atlantis ile alakali kac tane macerasi var? Bir tane galiba "Anasazilerin esrari" isminde vardi(isimden emin degilim). "Dunyanin tepesindeki sehir" su anda elimde, yakinda okuyacagim. Hasan demin yazdigin macerayi yeni ogrendim. Baska bilen varsa soylerse sevinirim. Ben devamlilik (continuity) olayini seviyorum. Marvel evreninde oldugu gibi, Martin Mystere, Zagor, ya da diger Bonelli karakterlerinin maceralarinin kesisme olmasa da birbirlerine baglanmasini seviyorum. Bir de Mister No'nun galiba Atlantis'li macerasi var di? Hatirlayan? Hoscakalin.

mzumrut

bende Zagor ve Parali Askerleri sevmistim

hanac

Alıntı yapılan: Alperen - 24 Eylül, 2009, 21:15:51
Selam. ARkadaslar Zagor'un Atlantis ile alakali kac tane macerasi var? Bir tane galiba "Anasazilerin esrari" isminde vardi(isimden emin degilim).

Bende tam bu macerayi yazmak uzereydim sevgili resat kardesim.

Evet, bu macera da 90 li yillardaki en iyi maceralardan biri.

Subat 1995 de 355. sayi ile basliyor ve Nisan 1995 de 357. sayi ile sona eriyor.

Senaryo Mauro Boselli ve çizimler Alessandro Chiarolla ya ait.

Turrkiyede AD yayincilik tarafindan yayinlanan serinin ilk 3 sayisidir.

"Isgalciler", "Yedi Cibola Kenti", "Anasaziler'in Sirri"

Chiarolla nin cizdigi ilk Zagor macerasidir (Ben kendisini pek begenmem)

Yedi Cibola kentinin pesinde olan "Kotu adamlar" ve Hopi kizilderililerine yardim icin olaya karisan Zagor.

Gercekten cok akici bir hikaye, tam Indiana Jones tarzinda.

hanac

Alıntı yapılan: mzumrut - 24 Eylül, 2009, 22:04:50
bende Zagor ve Parali Askerleri sevmistim

Mustafa Bey'in burada hangi macerayi kastettigini anlayamadim.

Daha sonra kendisinden aldigim bilgiye göre LAL Yeni Zagor No:17 ve 18'i söylemek istemis.

Evet, güzel bir macera, gerçekten ilginç bir seçim olmus.

Nisan 1999 da 405. sayi ile basliyor ve Mayis 1999 de 406. sayi ile sona eriyor.

Senaryo Moreno Burattini ve çizimler Massimo Pesce ye ait.

"Parali Askerler" ve "Vadinin Lanetlileri"

Konusu:
Fulke Pass kasabasini iki büyük tehlike tehdit etmektedir: Biri ciddi risk tasiyan baraj, digeri ise, Tuscarora yerlilerini uzak tutmak için kiralanan Binbasi Hawes ve Parali Askerleri...
Zagor barajin yapilmasini istemeyen Tuscarora yerlilerine savas açan Binbasi Hawes'in katliamlarini durdurmak zorundadir. Ancak Zagor kisa zamanda kizilderililerin hakli olduklarini anlar. Baraj çökmek üzeredir ve Fulke Pass sular altinda kalacaktir...

Pesce iyi bir çizer, DellaMonica ile beraber en begendiklerimden.

Italya da en son Maxi Zagor 2009 u çizmis.

darkwood

Benim en sevdigim çizgiromanlarin basinda Zagor gelir.
Sevdigim bir çok macerasi var ama su an aklima ilk gelen çok begendigim maceralarindan,
1-Darkwood Yil Sifir "Orjianal adi:Darkwood Anno Zero" -Zagorun ters kartal resimli, kirmizi gömlegini nasil giydigini anlatan macerasi.

2-Adalar Klani-Tek Boynuzun Esrari-Grönland-Ölümcül Silahlar seklinde devam eden maceralar dizisi.

Darkwood Sakinleri..

Alperen

Selam,
Bugun Zagor'un Efsanevi maceralar 3. cildindeki Cinler Prensi adli macerayi okudum. kara Kitap isimli maceraya da referans veriyorlardi. Cinleri yeniden gormek guzeldi. Tipleri ayni zamanda Martin Mystere'nin cinli macerasindaki cinleri hatirlatti. Daha once dedigim gibi Fumetti evrenindeki devamlilligi seviyorum (Butun karakterleri ayni evren de olmasa da). Zagor'un ve Martin'in baska cinli maceralari var mi? Bir Bilen?

hanac

Zagorun Vampirli maceralari gercekten cok guzeldir.

1. Zagor - Vampir Rakosi Kapismasi

Temmuz 1972 de 85. sayi ile basliyor ve Eylul 1972 de 87. sayi ile sona eriyor.

Senaryo Guido Nolitta ve çizimler Ferri ye ait.

2. Zagor - Vampir Rakosi Kapismasi

Subat 1980 de 187. sayi ile basliyor ve Nisan 1980 de 189. sayi ile sona eriyor.

Senaryo Alfredo Castelli ve çizimler Ferri ye ait.

3. Zagor - Vampir Rakosi Kapismasi

Agustos 1998 de 397. sayi ile basliyor ve Ekim 1998 de 399. sayi ile sona eriyor.
Bu son macerada Sami Pasa ilginc bir karakter, bir Osmanli.
Aradan 11 yil gecmesine ragmen bu karakteri bir daha kullanmadilar.

Senaryo Mauro Boselli ve çizimler Raffaele Della Monica ye ait.

Alperen

Bu ucuncu Vampirle Karsilasma macerasini okumaliyim. Sende var mi Hasan-kun? Bu Frida'da ne kadar bahtsiz kiz. Kandrax'tan sonra birde Vampirle mi karsilasti? Vah Vah! Ama kurtarir bizim erkek.