Çizgiroman Bakımı

Başlatan Kagan, 23 Eylül, 2009, 22:10:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Sadece fasikülleri mi poşetliyorsunuz yoksa ciltleri de mi?

maeglin

Ben de uzun süre hiç poşetlemeye falan girmedim. Rafta olup istediğim an istediğimi alıp tekrar okuma hissi çok güzel. Ama geçtiğimiz günlerde temizlik yaparken kiminin yüzünde hafif soyulma, kiminde ise "sanırım baskı oluşmasından" yıpranmalar gördüm. Bir de tozlanma mevzusu var ki rahatsız edici.  Ciltlerde dahil olmak üzere poşetliyorum bir de böyle deneyeyim.

kalidor

Alıntı yapılan: nicholaihel - 05 Eylül, 2016, 00:44:18
Sadece fasikülleri mi poşetliyorsunuz yoksa ciltleri de mi?

Sadece İngilizce Conan fasiküllerimi poşetleyip arkalarına karton koyuyorum. Yaklaşık 200 fasikülüm var. Bunları ayriyeten aşağıdaki gibi özel çizgiroman kutularında muhafaza ediyorum. Fasikül koleksiyonunda rafta istifleyip dizmek zor oluyor.

Crom! Ölüleri Say...

Web Slinger

Alıntı yapılan: kalidor - 05 Eylül, 2016, 00:40:54
Ben comicare poşet ve karton kullanıyorum. Eminönü'ndeki poşetler uyar da karton da satılıyor mu bilmiyorum açıkçası.  ::)
Yorumunuz için teşekkürler.

deniz240

Merhaba arkadaslar,

Japon yapistirici tavsiye ediyor musunuz yipranan yerinden cikan ciltleri yapistirmak icin?

Tesekkurler...
Ali

pizagor

Alıntı yapılan: deniz240 - 03 Kasım, 2016, 13:03:50
Merhaba arkadaslar,

Japon yapistirici tavsiye ediyor musunuz yipranan yerinden cikan ciltleri yapistirmak icin?

Tesekkurler...
Ali

Kuşe kağıt için kullanmıştım, çok fazla yapıştırıcı kullanmamak koşuluyla iyi sonuç almıştım.

3. hamur kağıtta en iyi sonucu kaliteli bir tutkal veriyor.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Dr.ArAmAS

çizgi romanları kitaplıkta dik konumda mı,yoksa yan yatırıp üst üst koymak mı daha iyi?
yan yatırıp üst üste koyarsak dağılma riski var ağırlık etkisiyle..
dik koyarsak kapaklarda eğilme-bükülme...

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: Dr.ArAmAS - 17 Temmuz, 2017, 20:34:51
çizgi romanları kitaplıkta dik konumda mı,yoksa yan yatırıp üst üst koymak mı daha iyi?
yan yatırıp üst üste koyarsak dağılma riski var ağırlık etkisiyle..
dik koyarsak kapaklarda eğilme-bükülme...
Ben ikisini de denedim. Şeffaf poşetlerde dik koymak en iyisi. Yatay koyunca kitapların sırt kısımları daha sert ve kalın olduğından kitapların ortasında bombe oluşabiliyor. Poşet olmadan dik konursa bu sefer üst taraflar çok tozlanıyor ve sararıyor.

Tuco Ramirez

Kadıköy çevresinde kitapları koymak için değişik boylarda ağızları yapışkanlı şeffaf poşetlerden alabileceğim yer bilen var mı arkadaşlar?

köstebek

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 24 Temmuz, 2017, 13:22:01
Kadıköy çevresinde kitapları koymak için değişik boylarda ağızları yapışkanlı şeffaf poşetlerden alabileceğim yer bilen var mı arkadaşlar?

Çizgiroman dükkanlarında vardır. Seç beğen uğra. İlker'de İlyas'da Kuzgun'da, neredeyse hepsinden bulabilirsin.

Tuco Ramirez

Öyle ricayla sınırlı sayıda görüp istediğim oluyor ama parayla çok sayıda almak istiyorum. O şekilde satış yapıyorlar mı ki?

Dr.ArAmAS

Satışı yapılıyorsa ben de alacam..hatta stoklayacam..bir anda lazım olabiliyor..
Bunlar boy boy da,bir isimlendirmesi-numaralandırılması var mı??
Mesela tay yayınları ince ciltlerin ve kalın ciltlerin poşeti bile uymuyor.
Tay yayınları,lal klasik,lal yeni seri,büyülü'nün çıkardığı essential,marvel yayınları...hepsine ayrı poşet lazım...

Ahmet Oktay

Plastik tabak, kaşık, çatal, doğum günü ve sünnet vs. için süs falan satan dükkanlar oluyor, oralarda bulabilirsiniz muhtemelen her boyda. Ben Gölcük'te o şekilde bulmuştum. Kilo üzerinden belirliyorlar fiyatı. Yani şu boyun adet fiyatı x lira, bu boyun adet fiyatı y lira değil de mesela birinden 10 birinden 40 tane aldınız hepsini koyuyorlar tartıya kaç gram geldiyse ona göre veriyor fiyatı. Kadıköy'de o tarz dükkan var mıdır, varsa nerededir onu bilmiyorum ama.

köstebek

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 24 Temmuz, 2017, 21:44:40
Öyle ricayla sınırlı sayıda görüp istediğim oluyor ama parayla çok sayıda almak istiyorum. O şekilde satış yapıyorlar mı ki?

Yaparlar. İlker'le bir konuş. o jelatinleri bir yerde yaptırıyorlardı. En azından işin menbaına kadar inebilirsin. Kilo hesabı alış satış yapılıyordu galiba...

Levent Suberk

Jelatin veya naylon torbalarda aydınger bandı olarak bilinen beyaz renkli bant kullanmak iyi olur. Bildiğimiz şeffaf bantlar zamanla naylonda iz bırakıyor.