Shadowhunters (2016)

Başlatan doktor1881, 13 Ocak, 2016, 10:52:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Clary Fray annesiyle beraber Brooklyn'de yaşayan sıradan bir gençtir, bir gün aile kökenin Shadowhunters soyundan geldiğini öğrenir ve soy ağacını araştırdığından melek kanından dünyaya gelmiş insanlar olduklarını keşfeder. Olağanüstü güçlerinin yanında dünya'da kötü amaçla bulunan cinleri görebilmektedir. Dünya'yı bu yaratıklara karşı savunma görevi olduğunu öğrendiğinde ise işler daha karmaşık hale gelecektir. Herhangi bir tecrübesi yokken doğaüstü varlıklarla savaşmak hiç beklemediği bir şeydir. Bu gerçeğin ortaya çıkmasıyla beraber annesi kaçırılır, en yakın arkadaşı Simon ise sıradan bir insandır. Bir anda kendisini karmaşa içerisinde bulan Clary'in ilk amacı annesini kurtarmak olacaktır

https://youtu.be/Rp5iLE2JvvM

doktor1881

Yeni diziler bir bir piyasaya çıkmaya başlıyor

Bölüm:1 (Güncel) Gölge avcıları (insanları koruyan) ile Heyet arasında ki ölümüne mücadeleyi izleyeceğiz
İlk bölüm için tatminkardı.Fantastik öğelerle bezeli dizinin ilk bölümü sıkmadan izletti

Bölüm Notu:7.5/10

dean

http://www.imdb.com/title/tt4145054/

2013 yılında The Mortal Instruments: City of Bones ismiyle filmi de çıkmıştı. 60 milyona 90 milyon kazanmıştı. Haliyle devam filmini alamamıştı. Aşağıya filmin sayfasını da ekleyeyim.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,6994.0.html

doktor1881

Bölüm:2 (Güncel) Clary'nin silinmiş anılaının peşinden koşması ile geçti bölüm
Bu arada Çember üyelerinin (Heyet) merkezi Çernobil'de

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

Bölüm:3 (GünceL) Freeform kanalında yayınlanan dizi görsel olarak da senaryo olarakta filminden fersah fersah ötede ama....
Güzel kızlar yakışıklı oğlanlar ile ergen dizisi havasından uzak değil şu an itibarı ile
Bölümün 2. yarısından sonra tempo biraz artınca rahat seyredildi

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:4 (GünceL) İblis Valak'lı sahneler hariç bölüm bir felaketti. Hele Valak'ın ölüm sahnesi ayrı bir komedi

Bölüm Notu:5/10

doktor1881

Bölüm:5 (GünceL) Dizinin şamaroğlanı insan Simon ;D Biraz güçlense bile yine de yetmiyor
Kurt adamlarla tanıştığımız bölümde;Alfa liderin böyle kolayca öldüğünü ilk defa gördüm.Nerdeyse  ben bile öldürecektim onu

Bölüm Notu:5/10

Zen

uzun yıllar uzak doğu sporlarıyla ve felsefesiyle uğraşmanın bir sonucu olarak "sabır erdemdir" mottosuyla diziyi ancak 2. bölümün 25. dakikasına kadar seyretme başarısını gösterdim. Bir süre meditasyon yapıp ruhumda oluşan tahribatı tedavi etmem lazım, bu kadar kötü olmak zorunda mı bir dizi?
-Neden herşeyin siyah senin?
- Çünkü siyahın üzerinde kırmızı çok güzel duruyor. Bunun, hangimizin kanı yüzünden olduğu hiç önemli değil...

doktor1881

Bölüm:6 (GünceL) Çekim tekniğinin güzel ama senaryonun bir türlü gelişemediği dizinin bu bölümüne Simon ile Jace'nin Clary için kavgaları damga vururken; Valentine'nin geçmişini öğrendik

Bölüm Notu:3.5/10

doktor1881

Bölüm:7 (GünceL) Malesef dizi gitmiyor.Konu güzel olmasına rağmen oyunculuktan dolayı ilerlemiyor
Dizinin en iyi karekteri bence Simon

Bölüm:4/10

doktor1881

Pazar günü bu hafta yayınlanan dizilerin seyretmediğim güncel bölümlerini tamamlayayım dedim
Colony,Legends Of Tomorrow,Lucky Man,Second Chance,Shadowhunters derken Blindspot ile noktayı koymak lazım
Tüm bölümlerhemen hemen  belli bir çizginin üstünde kalarak beni tatmin etti (Shadowhunters hariç)
Yeni bir hafta yarın Walking Dead ile başlayacak

Bölüm:8 (GünceL)Simon'un geleceği bu bölümde belli oluyor
Enstitünün üst kademesi merkezin tehditinde

Bölüm Notu:4/10