The Punisher

Başlatan dean, 16 Ocak, 2016, 20:18:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Bölüm:3 Frank'in Afganistan'da yaşadıkları ve sonuçları üzerine olan bölümde savaş sonu ülkelerine dönen askerlerin yaşadığı travma güzel işlenmiş ve dizi bu bölümle Punisher'e yakışır hal aldı

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

Bölüm:4 Hızlı ve Öfkeli filminden esintiler taşıyan bölümde Frank ve Liberman iyi bir ikili olmanın temelini atar İlerleyen bölümlerde bu ilişki daha da ileri taşınır.Savaş gazisi asker Lewis için normal hayat zor geçmektedir

Bölüm Notu:8.5/10

hennessy

İlk bölümü izledim. Fena değildi ama daredevil izlerken bu aktörü beğenmiştim. Belki yıllar sonra bu karakter ile karşılaşma açlığı olabilir.

Ama dizi olunca sanki bu aktör bana biraz zayıf geldi.

Subaru kullanan Punisher benim için ayrıdır. Gene de dizi başlangıcı eh fena değil diyebilirim.

7/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kharon

Dizi de actor de benim icin hayalkirikligi, 9. bolume kadar geldim ama gitmiyor/akmiyor.
Biz Frank'i boyle aglak/sorunlu sevmedik. Bilemiyorum.

Nightrain

4 bölüm oldu; dram, dram, dram... İçim şişti yeminle.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

5. bölümden sonra bıraktım...

Daredevil 2. sezonda son derece heyecanlanmıştım Frank 'i görünce ama aradan zaman geçip de kendi dizisi gelince o heyecanımın yittiğini farkettim...John Bernthal 'in The Walking Dead 'teki Shane karakterini aşamayan tripleri, bu tarz dizilerde genel olarak verilen aşırı idealize karakter tasvirleri, puslu ve duygulu geçmiş, melek gibi merhum eş, ''Günaydın uykucu...'' tarzı diyaloglarla pekişen duygusal bir klişe hissi ağdalılığı, genel olarak ikinci dalga Hollywood şablonu olmaya başlamış her türden detay ve alışılageldik güvenli anlatım biçimleri artık beni ikna etmemeye, kesmemeye başladı ve vaktimi harcamak istemedim...

Netflix Marvel uyarlamalarını salim kafayla yeniden gözden geçirdim ve Netflix Marvel 'ları ile ilişiğimi kesme kararı aldım...Zaten şimdiye dek sadece Daredevil 1 ve 2. sezon ile Luke Cage 1. sezonu izlemiştim...Punisher ile 5 bölümde kesildim...Luke Cage için de pek olumlu hislerim yoktu ama pek sevdiğim Daredevil 'in 2 sezonuna da geçenlerde hızlıca bir göz atarken farkettim ki, artık gelemiyorum bunlara...Murdock 'ı da, Frank 'i de çizgi romanlardan takip etmeye bayılıyorum ama dizi olayında artık yokum...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kharon

duygularima tercuman olmussun ferzan, biz frank'i esir aldigi kadini oldurmekle tehdit eden kisiye 'bana ne, benim zaten ailem oldu' kapagi ile yahut superlere bile kafa tutmasiyla sevdik. dizi sorunlu bir asker-intikamci portresinin otesine gecemiyor. bunu izlemek istesem Charles Branson'un Death Wish serisini oturur tekrar izlerim; Marvel evreninin bir parcasi olmasinin ne esprisi kaldi.

Daredevil cok iyiydi, JJ ve Cage de izlenebilirdi benim icin ama Iron Fist'den itibaren Netlix feci cuvalladi, toparlayamiyor.

hennessy

7.bölümü bitirdim. Amerikan askerinin Afganistan'dan dönünce psikolojisinin ne kadar bozulduğunu çok iyi yansıtmışlar ama....

Bu dizi bir Punisher dizisi değil. Sonuna kadar izleyeceğim meraktan. Ama cama ateş edip kurşun geçirmediğini bilmemesi daha neler.

Her bölüm daha batıyor dizi gözüme.

Hele ortak biri olması A Takımımı yoksa bu Punisher mı?

6/10

hennessy

13 bölümü de bitirdim ne Villiam nede öbür karakterlerden bişi anladım.

Özel askerlerden polise sanki yolda yürür gibi öldürülüyorlar.

Punisher dediğim gibi hiç tat vermedi bu kadar kötü bir senaryo ile ikinci sezonu isminden dolayı alır.

Netflix Daredevil den sonra çitayı maalesef yükseltemedi.

6/10

dean

İkinci sezon onayı geldi.

kharon

internetteki yorumlara bakiyorum diziyi ciddi ciddi begenen buyuk bir kitle var, cok enteresan... bir ihtimal CR okumamis bir kesim begenmis olabilir diye dusunuyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: kharon - 13 Aralık, 2017, 14:39:14
internetteki yorumlara bakiyorum diziyi ciddi ciddi begenen buyuk bir kitle var, cok enteresan... bir ihtimal CR okumamis bir kesim begenmis olabilir diye dusunuyorum.

Aynen öyle. Çizgiroman okuru olmayan arkadaşlarım bu diziyi çok beğendiklerini ifade ediyorlar.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Harun Ça

2. sezon 18 Ocak'da.

Mrtekin

They drew first blood...

dean

Netflix, Marvel markasını tamamen salmış vaziyette. Dizinin yayınına 15 gün kaldı ve trailer bile yayınlanmadı. Minik minik teaser'lar var o kadar. Genel olarak marketing'i sıfır tutuyor. İlk bölümleri izleyenlerden aldığım bilgilere göre sezonun başlangıcı zayıfmış. Zaten 6 dizinin 4'ü iptal oldu. Şu noktada diyebileceğim tek şey umarım Netflix, yayınının hemen ardından iptal eder ve iki yıllık süreç başlar. En geç Şubat ayında iptal olsa 2021 Şubat ile birlikte Marvel Studios, The Punisher'ı kullanabilir.