Sevdiğiniz Çizgi Romanlar - Top 10

Başlatan darkwood, 25 Eylül, 2009, 15:36:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Özgün UYSAL

1. Rakar
2. Dago (Altin Kanat)
3. Ringo
4. Zapo
5. The Phantom (Kizilmaske)
6. Zagor
7. Pecos Bill
8. Martin Mystere (Atlantis)
9. Teks Willer
10. Capitan Miki (Tom Miks)

rumar80

1.) Zagor
   2.) Batman
   3.) Tex
   4.) Mr No
   5.) X-Men
   6.) Julia
   7.) Dampyr
   8.) Martin Mystere
   9.) Star wars
  10.) Nathan Never

darkwood

Evet konu çizgiroman olunca, bu liste olayi gerçekten zor bir is oluyor. Daha önce 2 defa liste yaptim. Simdi tekrar "ilk üç hariç" degisik olarak 2 liste daha çikarabilirim, bunun ucu bucagi yok.
Insan çizgiroman oldumu, bazen özlem ile eskiyi bazende biraz konu ve çizimlerde güzel ise, merak edip yeni bir seyleri okumadan duramiyor.
Hele son bir kaç yildir artan çizgiroman çesitliligi ile eski yeni demeden sürekli birseyler yayinlaniyor.
Hepsinin tadi ve yeri ayri, hadi gel çik isin içinden..
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: darkwood - 17 Haziran, 2010, 22:09:23
Evet konu çizgiroman olunca, bu liste olayi gerçekten zor bir is oluyor.
Daha önce 2 defa liste yaptim.
Simdi tekrar "ilk üç hariç" degisik olarak 2 liste daha çikarabilirim, bunun ucu bucagi yok.

Çok haklisin Mesut.

Mesela ben listemi geçen yil yaptigimda Yürüyen Ölüler ve Diabolik yayinlanmamisti.

Simdi liste yapsam bu ikisi ilk 10 uma girer.

Ayrica yakinda HOZ'un yayinlayacagi Çorak Topraklar'in konusu çok hosuma gitti.

Ondan da umutluyum.  :)

hanac

Yeni üyeleri bu basliga davet ediyorum.  :)

NIC

Ayni yemek gibi Genelde çr konusunda ayrim yapmam,elimden geldigince hepsini okurum.Tabii yine yemekte oldugu gibi sevdiklerim,defalarca yediklerim ve yemekten(okumaktan)çok hoslandiklarim var ve bunlar hiç kuskusuz Dylan,Julia ve Mister no'dur.Conan,Dampyr,Nathan ve Tex ise akabinde gelirler.Yazar olarak Sclavi'yi tek geçerim,Giancarlo Berardi ve Bosellide favorilerimdendir.Ayrica Caravan ve Greystorm'u merakla bekliyorum.(biliyorum yemekten çok bahsettim,galiba oruç baya baya basima vurdu)

tamerozcan

1 - ) Conan
2 - ) Wolverine
3 - ) Spider-Man
4 - ) Martin Mystere
5 - ) Dampyr
6 - ) Batman
7 - ) Asterix
8 - ) X-Men
9 - ) Tex
10 - ) Red-Kit

Ayrica eskilerden ; Rom, Hulk, Judas, Jeriko, Süpermen ve Silver Surfer...

MAGICO70

1-Büyülü rüzgar ( yayini devam eder insallah)
2-Ken parker
3-Dylan Dog
4-zagor
5-Dampyr
6-Martin Mystere
7-Mr No
8-Teks
9-Thorgal
10-Mandrake

konnektör

1--Martin Mystere
2--Dylan dog
3--Dampyr
4--Büyülü rüzgar
5--Conan
6--Zagor
7--Mr. No
8--Kaptan Swing
9--Karaoglan
10--Zembla
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

ferzan

1-)Büyülü Rüzgar
2-)Conan
3-)Karaoglan
4-)Tarkan
5-)Civanmert Kerim(henüz basilmamis olsa da yayinlandigi zamanlar gazeteden gün be gün takip eder,biriktirirdim...)
6-)Zagor
7-)Blueberry
8-)Thorgal
9-)Dylan Dog
10-)Ken Parker

Ilk 10'a uygun gördüklerim bunlar ama diger kahramanlarima da haksizlik etmek istemem...Misal,listemde Conan haricinde hiç comics yok...Halbuki uzun süren bir Marvel-Dc-Image dönemim olmustu...X-men'in,Daredevil'in,Batman'in,Spider-man'in,Wolvy'nin yeri bende apayridir...Spawn ve Hellboy ise bir dönem kutsal kitaptan farksizdi benim için...Yanlis hatirlamiyorsam,Hellboy'u Ithaki'den önce yayinlayan baska bir kurulus daha vardi...Çok absürd gelecek,biliyorum ama Hellboy ilk kez bundan 14-15 yil kadar önce Takvim gazetesinde gün be gün tefrika edilmis,hergünkü Mignola sayfasinin altina da ''devami yarin'' ibaresi konulmustu...Düsündükçe hala daha tebessüm ederim...''Hellboy/Cehennem Çocugu - Yazan ve Çizen Mike Mignola'' basligini hala hatirlarim gazetedeki:))
    Fumettilerden de hakkini yediklerim var...Tex gibi,Dampyr gibi...Mesela bir dönem Martin Mystere ile,bir dönem Mister No ile yatip kalkmisligim vardir...Keza,Kaptan Swing,Nathan Never ve Judas da bu gruba dahildir...Son Osmanli'dan Jim Cutlass'a,Hizli Gazeteci'den Corto Maltese'ye,bu liste uzar da gider...Ama su anki begenim,yukarida listeledigim ilk 10'a öncelik veriyor...
    Civanmert Kerim'e gelirsek...1001 Roman'in yakin bir gelecekte basacak olmasina en çok sevinenlerden biriyim...Zira gerek özgün sayfa ve kareleme biçimiyle,gerekse tarihi çizgiromanlardaki aliskanliklardan olanca uzakligiyla,inandirici günlük konusma dili ve Lale Devri Istanbul'unu fonda mükemmel surette isleyerek kahraman olmayan bir kahramanin orijinal ve inandirici serüvenleridir Civanmert Kerim...Daha ilk sayfalardan farki anlayacaginiza ve böyle bir eserin nasil olup da bunca zamandir basilmadigina hayiflanacak,hatta hafiften kizacaksiniz...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Alıntı yapılan: ferzan - 03 Eylül, 2010, 22:46:29
Civanmert Kerim'e gelirsek...1001 Roman'in yakin bir gelecekte basacak olmasina en çok sevinenlerden biriyim...

Bak simdi bunu merak ettim.

Benim tek bildigim Ersin Burak'in eseri oldugu idi.

ferzan

90li yillarin sonlarinda ve 2000lerin baslarinda gazetelerde yayinlanan günlük resimli romanlarin neredeyse tamamina yakinini elimden geldigince takip edip biriktirmeye çalisirdim...Karaoglan,Son Osmanli,Burak Bey,Kara Murat,Baykara,Alpago ve bunlarin haricinde seri olmayip tek hikayeden ibaret onlarca yerli ve yabanci çizgiromanlar,sözünü ettiklerimden bazilari...Hatta Takvim gazetesi için resimli romanlarin 90li yillardaki baba evi yakistirmasini rahatlikla yapabilirim...Zira Dark Horse'dan Vertigo'ya,Manga'dan Western'e,bilimkurguya varincaya kadar her gün 2 tam sayfasini ayirirdi 8-10 adet çizgiromana...Bir gün yakilacak gazetelerin arasinda 97 tarihli bir Posta gazetesi sayisina rastlamistim...Karistirirken Civanmert'in ilk macerasinin 54.sayfasina denk geldim ve o anda vuruldum diyebilirim...Sonrasinda 2002-2003 döneminde Vatan Gazetesi'nde yayinlandi ve son macerasi olan ''Ayasofya'daki Altar'' da o dönem çizildi diye biliyorum...Ben 2 macerasini okudum ve Hasan Abi'nin üstteki mesajinda koydugu tanitim sayfasiyla alakali olan Patrona Halil'li macerayla birlikte 3 öykü ediyor sanirim...
    Ersin Burak ustanin Civanmert Kerim'den sonra ayni gazetede hazirladigi Dilaveran isimli 2 maceralik bir baska çizgiromani var ki,1001 Roman onlari da basarsa degmeyin gitsin...Yine 90larin baslarinda Hürriyet'te Murat Bardakçi'nin kaleme aldigi Cimdallilar öyküsünün Ersin Burak tarafindan yeniden çizilmis ve düzeltilmis halidir Dilaveran...Biri kadin olmak suretiyle üç osmanli savasçisinin fantastik serüvenlerini anlatir...Piramitlerden tutun da dünya disi varliklara,Marduk'tan büyücülere ve göl canavarlarina,Osmanli'nin en parlak devrinde sahip oldugu 3 kitaya yayilmis genis cografyada geçen siradisi ve gayet yerli 2 nadide öyküden ibarettir...
    Geç de olsa Ersin Burak gibi esasli bir ustayi çoktandir hakettigi yerde görecek olmak,buruk bir sevinç etkisi yapiyor...Yukarida da belirttigim gibi,yayinlandigi zaman ilgili baslikta bol bol basinizi agritmak istiyorum...Simdilik bu basligi amacindan saptirmamak en birinci önceligim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

oblomov 21

ARKADASLAR HEPINIZE MERHABA! SAYENIZDE ÇOCUKLUK VE ILK GENÇLIK YILLARIMA DÖNDÜM. ZAGOR , MISTER NO, VE  TEX. SIMDI DE MARTIN MYSTERE. NE MUTLU SAF ,ÇOCUKSU, AYNI ZAMANDA DÜRÜST VE CESURLARA.

darkwood

Ilk yazdigim listemi kontrol ettimde, özellikle son bir yilda çikan çizgiromanlar ile listem degisiklige ugramis. Söyleki,
Su anki ilk 10 durumu yansitan listem, seneye ise, tekara bir gözden geçirmek gerekecek. Ha bre yeniçizgiromanlar geliyor :)

1- Zagor
2- Dampyr
3- Teks
4- Spider Man -Hoz
5- Mister No
5- Conan
6- Atlantis Martin Mystere
7- Dylan Dog
8- Red Sonya
9- Tolga
10- Tarkan
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Haziran, 2010, 21:56:32
   1.) Zagor
   2.) Batman
   3.) Tex
   4.) Mr No
   5.) X-Men
   6.) Julia
   7.) Dampyr
   8.) Martin Mystere
   9.) Star wars
  10.) Nathan Never
Aradan geçen zaman Greystorm ve Green lantern'i ilk 10'a tasimis, Martin ve Mr No listeden ayrilmis benim için