Captain America: Steve Rogers

Başlatan dean, 20 Ocak, 2016, 15:50:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Agamotto

Bir de şimdi benim anlamadığım bazı noktalar var (henüz bu sayıyı okumadım)

- Civil war 2 bu evrende geçmeyecek mi? Geçecekse Cap burda Captain Marvel'ın tarafında değil mi?

- İç savaşın sonunda Cap öldüğünde daha sonra Red Skull bunu kaçırmış gibisinden açıklamadılar mı? Eğer bu adam başından beri hydra ajanıysa red skull neden bunu kaçırıyor? (Tabi red skull'ın üzerinde daha yetkili biri varsa o ayrı)

- Hydra neden çocukken Steve'i kendi tarafında çekmeye çalışıyor? Neticede bu adam daha sonradan süper asker serumunu alıyor.

Nemo

DC ile Marvel sacmalama yarisina girmisler anlasilan. Comics'lerde sevemedigim olay bu malesef. Satis ugruna herseyi berbat edebiliyorlar. Oturup Essential okumak gerek. Eski masum halleriyle.
Rebirth'lere de Now'lara da guzzulugurt :-X
Özel Alfa Ajanı

pizagor

Eee peki Grant Morrison'ın New X-Men'in dümenindeyken anlattığı bir 'Weapon I' öyküsü vardı, ona ne oldu? Super hero janrı ile haşır neşir okurlar 'Weapon X'in Wolverine olduğunu bilir de X'e yani 10'a gelinceye kadar laboratuar ortamlarında ortaya çıkarılan diğer kanlı canlı silahları bilmez. Mesela 'Weapon I' olarak nitelendirilen Kaptan Amerika'nın, onyıllar öncesine dayanan ve mutantlara karşı yürütülen 'Weapon Plus' projesinin ilk sonucu olduğuna ve en başarılı örneği olarak değerlendirildiğine aşina değildir. Akla gelenleri soralım öyleyse: Weapon I projesini hayata geçirenler arasına da mı sızmıştı Hydra ajanları? Devlet desteğinden faydalanıp çekirdekten yetiştirdikleri cılız, güçsüz, atsan atılmaz - satsan satılmaz ama Hydra ilkelerine canı gönülden bağlı ajan Steve Rogers'a süper insan serumuyla bir güzellik mi yapmak istediler acaba?

'Hail Hydra!' mı?

Hadi oradan!

Artık b*ku çıktı afedersiniz!!!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

Şu noktada bence "Hail Hydra" açıklaması dahilince Captain America'nın eski maceralarına dönmemek lazım. Çünkü 75 yıllık Captain America tarihinin tamamı korkunç bir karmaşaya ve saçmalığa sürüklenir. Bütün Hydra baskınları anlamsız. Bütün Red Skull, Zemo, Strucker, Arnim Zola mücadeleri saçmalık olarak kalır. Ki sorulan her soru mantıklı aslında ama cevapların hepsi "Hail Hydra" açıklaması ile mantıksız kalıyor. Nick Spencer sadece karakteri değil, bütün Captain America mitolojisini inanılmaz tehlikeli bir noktaya getirdi. Umuyorum ki iyi bir fikri vardır. Yoksa Marvel tarihinin en büyük saçmalıklarından birine imza atmış olarak anılacak.

Nightrain

Ya ben Cap in hydra ajani olduğuna inanmiyorum. Olmaz/olamaz/olmamalı !!!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

En mantıklı açıklama Dean'in ama yine de kabul edilemez.

Pulluk

Bence çizgi roman satışlarının düşmesinin en önemli sebeplerinden birisi de böyle abuk ve sansasyonel çıkışlar. Bu tip hikayeler, kısa vadede satışlarda olumlu gelişmelere yol açsalar da uzun vadede kesinlikle daha beter düşüşe yol açıyorlar.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Animvader

Sayıyı okudum, tek diyeceğim şu: Ben yazarların aldığı bu kararı tanımıyorum ve saygı da duymuyorum :D

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Hydra'nın Nazi organizasyonu olduğunu sanıyordum, yanılmışım. Öyle bir köken öyküsü yazılmış ki afalladım.

Bakın, bir inceleyin derim!

pizagor

Unutmadan, Mjolnir'i taşımaya layık görülen birisidir Steve Rogers ;D

rumar80

Demek ki Mjolnir'i bile kandırabilmiş

Animvader

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Mayıs, 2016, 00:23:51
Hydra'nın Nazi organizasyonu olduğunu sanıyordum, yanılmışım. Öyle bir köken öyküsü yazılmış ki afalladım.

Bakın, bir inceleyin derim!

Bu köken öyküsü nerede yazılmış acaba? Eğer bu sayıdakini diyorsanız, Naziler gerçek tarihte de savaştan yıllar önce German American Bund gibi çeşitli organizasyonlarla Amerika'da sempati toplamaya çalışmıştı.Orda geçenin Hydra'nın Amerika'da kuruluşu değil de Amerika'da da sempatizan toplaması olduğunu zannediyorum.

Ahmet Oktay

9GAG bu olayı da boş geçmemiş ;D

Agamotto

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Mayıs, 2016, 13:01:34
Unutmadan, Mjolnir'i taşımaya layık görülen birisidir Steve Rogers ;D

Eskiyi bırakın daha güncel hikaye diyebileceğimiz Fear Itself'de bile Mjolnir'i kaldırmıştır :)