Captain America: Steve Rogers

Başlatan dean, 20 Ocak, 2016, 15:50:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: Animvader - 29 Mayıs, 2016, 14:28:06
Bu köken öyküsü nerede yazılmış acaba?

Sanıyorum CBR'da denk geldim. Hydra'nın ortaya çıkışını insanlığın henüz şafağında dünyayı ele geçirmeye çalışan uzaylı bir ırkın kurduğu Brotherhood of Spear ile ilişkilendiren, buna karşı da Brotherhood of Shield  :) koyan bir hikayeye dair yazılan birkaç satırdı okuduğum. Tekrar bulabilirsem linki ekleyeceğim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: Agamotto - 29 Mayıs, 2016, 15:39:40
Eskiyi bırakın daha güncel hikaye diyebileceğimiz Fear Itself'de bile Mjolnir'i kaldırmıştır :)

Lakin hatırlarsanız, sanıyorum Avengers Age of Ultron filmindeydi, Steve Rogers Thor'un endişeli bakışları altında Mjolnir'i kaldırmayı denemiş ama başaramamıştı. Marvel evrenine dair tek geçerli gerçekliğimiz artık sinema evreni olduğuna göre Kaptan'ın bu durumunu da üzeri çizilmişler, unutulması gerekenler arasına alabiliriz  :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Agamotto

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Mayıs, 2016, 10:57:45
Lakin hatırlarsanız, sanıyorum Avengers Age of Ultron filmindeydi, Steve Rogers Thor'un endişeli bakışları altında Mjolnir'i kaldırmayı denemiş ama başaramamıştı. Marvel evrenine dair tek geçerli gerçekliğimiz artık sinema evreni olduğuna göre Kaptan'ın bu durumunu da üzeri çizilmişler, unutulması gerekenler arasına alabiliriz  :)

Mjolnir'i kaldıramadı ama yine biraz yerinden oynattı bu da hiç yoktan iyidir ;D

rumar80

Sonunda ilk iki sayıyı okudum ve olay çözüldü.  Bundan sonrasını dergiyi okumayı planlayanlar okumasın.

Standoff macerasında kozmik küpün bir kız çocuğu halinde olduğu ve SHIELD yüzünden süper kötülerin beynini yıkayıp Pleasantville denen kasaba hapishanede başka kimliklere normal hayat sürdükleri ancak gerçek ortaya çıkınca her şeyin dağıldığı anlatılır. Bu sırada kozmik küp yaşlı Steve Rogers'a gençliğini ve güçlerini geri verir. Olay da burada kopar.
  Tüm karmaşanın arkasında Red Skull vardır.  Pleasantville planının oluşmasında ve isyanın çıkmasında.  Çok önceleri kozmik küp ile temas kurup onu etkilemiştir.  Küpe göre gelecek Hydra'nındır.  Bu nedenle Red Skull'İn isteğine uyar ve Steve Rogers'a gençliğini verirken tüm hafızasını değiştirir. Steve sahte hayaller ve sahte geçmiş içinde bir Hydra ajanı olduğunu düşünmektedir.
  Bakalım sonu nasıl toparlanacak.
   Bu arada kozmik küp te şu anda winter soldier ve thunderbolts'un yanında.

dean

Hail Hydra çıkışından sonra seri haklı bir tepki çekmişti. Ama işler biraz tersine dönmüş görünüyor. Seri ile ilgili gelen eleştirilerin ciddi bir kısmı beklenenin tam tersine oldukça olumlu. Böyle sansasyonel bir karar alınırken belli ki ekibin ciddi planları varmış. Seriyi iyice merak etmeye başladım. Güncel takip eden arkadaşlarımız varsa seri ile ilgili bizi bilgilendirebilir.

dean

İlk macerayı okudum. Oldukça beğendim. Captain America'nı Hydra ajanı olması, Red Skull karşısında diz çökmesi, göğsüne Hydra sembolü yapması her ne kadar Captain America'yı seven birini rahatsız etse de Nick Spencer bunu başarılı bir hikaye ile anlatmayı başarmış. Üstelik biraz ortalama kabul edebileceğimiz Avengers: Standoff! hikayesini de geliştirmeyi ona anlam katmayı başarmış. Bunu okuduktan sonra Standoff!'u daha çok sevdiğimi söylemek zorundayım.

Onun dışında Steve'e ne olduğunu uzatmadan net bir şekilde bize sunuyor. Onun üzerinde hikayesini geliştirmeye başlıyor. Bu da güzel bi'şey Steve Rogers niye böyle oldu diye oyalanmıyor. Onu yerine çocukluğuna inip hikayeyi derinlemesine işliyor. Steve Rogers bu seride çok farklı. Çifte değil, beşte, altıda ajan. Her tarafa çalışıyor gibi görünüyor ama kendisine ait çok belirli bir yolda var. Son üç sayı Civil War II tie'in'i. Bayadır okumadığım derecede başarılı bir yan hikaye. Hatta Civil War II'den başarılı desek herhalde yalan olmaz.

Belli ki Nick Spencer, Steve'e Hail Hydra dedirtirken ne yaptığını çok iyi biliyormuş. Zaten planlı uzun bir kurgu olduğunu söylemişti. Bir Winter Soldier olmasada hikayenin çok iyi olduğunu belirtmeliyim.

dean

Yazar olarak Nick Spencer'ı gördüğümüz All-New, All-Different dönemi Captain America maceraları 19 sayı yayınlanarak tamamlandı. Bu 19 sayı ise 4 ciltte toplandı.

-Captain America: Steve Rogers: Hail Hydra (#1-6)
-Captain America: Steve Rogers: The Trial of Maria Hill (#7-11)
-Captain America: Steve Rogers: Empire Building (#12-16)
-Captain America: Secret Empire (#17-19)