Thorgal - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 26 Eylül, 2009, 16:23:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darbove

Alıntı yapılan: memospinoz - 25 Nisan, 2017, 19:45:57
Vikinglerle ilgili hikayeler hoşuna gidiyorsa güzel bir seinen seri olan Vinland Saga'yı da bir dene derim.  ;)
Okunacak çok seri var :/ Aldıklarımın tümünü okumayı bitirirsem yapılacaklar listesi bayağı kabarık. :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Nomad

Konuya Thorgal ı övmeye gelmiştim.
Zaten herkes övmüş bana diyecek birşey kalmamış.
Hani konuya geldik, bi çayını içelim diye yazıyorum birşeyler.
Senaryo, kurgu, karakterizasyon, çizimler hepsi fevkaladenin fevkinde.
Aradan geçmiş 40 yıl, zerre zaman aşımına uğramamış hiçbir noktada.
Muhtemelen 100 yıl sonra alıp okusanız gene ilk günkü keyfi verecek.
Keşke dediğim tek nokta Remzi nin başladığı gibi orjinal boyutta devam etmemesi oldu.
Tamam, seriyi tamamladığı için Çizgi Düşler e teşekkürü borç bilirim.
Ama Frankofon ları orjinal boyut basmayanlar vatana ihanetten yargılanmalı diyorum halen.
Alın, okuyun, canınız sıkıldıkça tekrar okuyun. Kesinlikle bir çizgi roman başyapıtı.
Bize ulaşmasında emeği geçen herkes sağolsun, varolsun.

ferzan

3,5 seneyi geçmiş baştan sona kronolojik Thorgal okuması yapıp da bu başlığa notlar düşeli...Yakın bir gelecekte fırsat bulursam 33 albümü de baştan bir tur daha okuma niyetindeyim...Thorgal benim defalarca okunabilen çizgi romanlarım arasında kalacak her daim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

KenParker

Yıldızların Çocuğu (7,8,9)
Tanatlac'un Gözleri (10,11,12)
Piyasada bulunmuyor. Yeni baskı gerekiyor. İlgileniyorlar mı acaba?

memospinoz

Alıntı yapılan: KenParker - 16 Mart, 2020, 08:31:38
Yıldızların Çocuğu (7,8,9)
Tanatlac'un Gözleri (10,11,12)
Piyasada bulunmuyor. Yeni baskı gerekiyor. İlgileniyorlar mı acaba?

Tanatloc'un Gözleri nadirde 100₺.

KenParker

Alıntı yapılan: memospinoz - 16 Mart, 2020, 09:32:06
Tanatloc'un Gözleri nadirde 100₺.
Biliyorum, Nadirden normal fiyatlı olmadıkça almıyorum. Astronomik fiyat istiyorlar. Neden akbabalara 100 TL vereyim ki

Lucky_Luke

Başlıkta yazılanlara katılıyorum.

Gerçekten en üst seviye çizgiromanlardan.

Kıyaslamak doğru olmasada yine de Conan'ın çok daha yüksek rakamlarda seyretmesini garipsiyorum.

Keşke devamındaki oğlunun maceralarını ve önceden basılan spin-off sayılarınıda okuyabilsek. Keşke orjinal boyutunda da basılabilse...

Ne yazık ki bu karanlık distopik dönemde bu işler çok zorlaştı...

Kinowa59

Günaydın değerli dostlar. "Büyük şehir yaşanmaz oldu" diye düşünüp İstanbul'dan Ege'ye kaçtım. İlk 15 gün " oh be hayat varmış, zindandan kurtuldum" diye düşündüm. Sonra gün geçtikçe sıkıldığımı farkettim. Bu ne ya. Ne bir kitapçı var, ne bir çizgi roman sever var. İstanbul'da haftada bir Kadıköy'de kitapçıkları, çizgi roman evlerini dolaşıp, kitapları ve çizgi romanları mürekkep kokusunu hissederek bakmak vede almak, sonra İlyas Erkul' un sempatik elemanı Celâl' in getirdiği çay eşliğinde benim gibi çizgi roman tutkunlarıyla ayak üstü sohbetin keyfi buralarda araki bulasın. Bu ne be. Akşam saat 8 dedimi sokakta kediler bile kalmıyor. Hani yaşlı kızılderililer ölmek için köylerinden ıssıza çekilirmislerya , tamda öyle. Tam üç gün oldu Ken Parker özel 18 sayıyı ısmarlayali. Dün de Julia 80 istedim. Bekleki gelsinler. Birde " acaba kargo da ezilir, yamulurmu" kaygısı. İstanbul'da kitaplar çıktığı gün elimde olurdu, hemde gıcır gıcır. Şimdi öğretmenler derneğine gidip geliyorum, nede olsa okumuş insanlar. Belki kitap dostu ve çizgi roman tutkunu birkaç arkadaş ediririm diye. Yani dostlar, İstanbul'dan ayrılmak isteyen kitap sever dostlarımıza haddim olmayarak tavsiyem, iyi düşününüz. Bir değil, bin kez düşününüz. Bu iletiyi " Thorgal" sayfasına yazma nedenim,  Thorgal takım arıyorum. Adres verecek dostlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

hanac

kharon

gecen bu kadar yeni fantastik-tarihi dizi cekilirken neden birileri Thorgal cekmez diye dusundum; malum streaming kanallari anglosakson dunya algisi uzerinde donmekte.

ama wikiye baktigimda birilerinin bunu dusundugunu gordum... proje gerceklesir mi, bizim omrumuz gormeye yeter mi belli degil 

"In 2016 there is announced that the comic is going to be a series directed by Florian Henckel von Donnersmarck.[7] In 2018 von Donnersmarck said that the project is "at the top of his list".[8]"

umutsuz

Draka

Alıntı yapılan: bayram - 28 Mayıs, 2022, 11:46:15
Thorgal takım arıyorum. Adres verecek dostlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Merhaba. Bende tam takım Thorgal var. Kondisyonu iyidir. Almak isterseniz özelden mesaj yazarsınız. Fiyatı uygun olur. Para kazanmak için değil kütüphanemde yer açmak için satarım.

Kinowa59

Sayın Draka ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Thorgal takım olarak, uygun bir fiyata buldum. Bugün yarın bana ulaşır. Var olunuz, sağ olunuz.

hanac

Thorgal'ı 1. sayıdan itibaren okumaya başladım, Çizgi Düşlerin yayınladığı 33. sayıya kadar okuyacağım.

hanac

Bu arada Fransa'da en son 40. sayı yayınlanmış

34

35

36

37

38

39

40

hanac

Spin-Off serisi olan Valnorlu Kriss de 8 sayı yayınlanmış.

Son sayı 2018 de çıkmış, büyük ihtimalle bu seri bitmiştir.

1

2

3

4

5

6

7

8