teks maceraları

Başlatan carson, 26 Ocak, 2016, 12:40:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carson

altın seri ,aylık seride eskiden çıkan ceylan,alfa,vs. deki maceraları hepsini görebilecekmiyiz.selamlar

caretta

Çizgi Düşler Klasik Seri Oğlak Altın Seri'nin bıraktığı yerden devam ediyor.200'lü orijinal sayılara başladılar.Orijinal sıraya göre gittiklerinden daha
önce yayınlanmamış,eksik sayfalı yayınlanmış maceraları da yayınlayacaklar.400.sayıya ulaştığımız an Oğlak Aylık Seri'yi yakalamış olacağız.Zaman
meselesi.Ayda 2 cilt Klasik Seri hedefi tutturulursa yılda 48 sayı ile yaklaşık 5 yıla ihtiyacımız var.Galaksi,Alfa,Aksoy,Doğan Egmont,Ceylan v.s.
serileri bu sürece dahil.Şu anda 186'lık seride yer almayan maceralara başladılar.214.sayı ile 186'lık Ceylan Serisi'ne dönüş yapılacak ve 275.sayı ile
bu seri tamamlanacak.69'luk Ceylan Serisi'nde tekrar olmayan maceralar 276-304 arası.
      Oğlak Yayıncılık zamanında bu Klasik Seri ayda bir sayı periyodu ile çok geride kalmıştı.O zamanlar epeyce yazdık."Şu seriyi Lal Klasik Zagor gibi
4 sayılık dobişko cilt olarak yayınlayın"diye.Hiç itibar görmedi.Belki de aylık seriye göre klasik serinin sürümünün daha az olmasındandır.Bugün bile
Altın Madalyon Teks tutkunlarının çoğu Klasik Seri'yi almıyor.Nedenini bilemiyorum.Letteri'yi sevmiyorum,Galleppini'den usandım,Nicolo şöyle,Fusco
böyle diye gerekçeler sıralıyorlar.

tommikser

Klasik Tex'i ben her zaman daha çok seviyorum.Tamam şimdiki çizimler daha güzel olabilir ama ben eskinin tadını alamıyorum.Klasik olanlar her zaman daha iyi.

rumar80

Benim gibi zamanında Tex'i girla okumuş  biri için tercih her zaman klasik sayılar olacaktır. Nizzi hikayelerini sevmediğimi daha önce yazmıştım.  Ama klasik maceraların tadı ınanilmaz. Mutlaka okunması,  göz ardı edilmemesi gereken maceralardir.

caretta

Güneş Bey ve Umar Bey klasik Tekslerin kıymetini bilen arkadaşlarımızdan.İyi Teks okuru olduklarını bildiğimiz Hennesy ve Designer 73 dostlarımız bir
türlü klasik Teks'e ısınamadılar.Halbuki şimdi yayınlanan ve sırada olan maceralar çok güzel maceralar.İyi bir western okuru olan aa dostumuz Teksi
hiç sevmiyor.Hanac dostumu bilmiyorum.Acaba gizli gizli mi okuyor?
     İsimler zikretmeme dostlarım darılmazlar umarım.

tommikser

Mrtekin e yoğun baskılarım var.O da yavaş yavaş başlıyor.Kanına giriyorum :D

Mrtekin

Yok; ne kadar baskı olursa olsun; Teks Klasik (Galep, Nicolo,Letteri) okumayı şu an düşünmüyorum.

Ticci, Fusco hariç tabii. Onları nerde bulsam okurum. Çünkü çizgileri yukarıdaki üçlüden fersah fersah ileride.

Teks'in bazı klasik düşmanları da (Mephisto, Yama, Proteus, diğer büyücü tayfası) bana saçma geliyor; çok Western havası alamıyorum.

Teks'de biraz yıllanmam lazım, galiba.

Ps; Hasan Abi'nin de klasik sevdiğini düşünmüyorum. Bana Teks için "Süper"lerden başla, önerisini veren kendisidir. Klasikten başlasa idim, zaten Teks'i sevemezdim.
They drew first blood...

tunaorhun

Alıntı yapılan: tommikser - 26 Ocak, 2016, 16:57:43
Klasik Tex'i ben her zaman daha çok seviyorum.Tamam şimdiki çizimler daha güzel olabilir ama ben eskinin tadını alamıyorum.Klasik olanlar her zaman daha iyi.

Bence de klasik seri aylık seriden daha iyi.

rumar80

Açıklıyorum:
Kanadalı asiler yüzü suyu hürmetine klasik 18. Sayıyı almayi planlamış iken gaza gelip tüm 18 sayıyı da sipariş ettim. Canım klasik Tex okumak istedi uzun bir aradan sonra.
Ama kimse yeni sayıları kolay kolay aldiramaz

tommikser

Büyüksün Umar abi.Senin gazınla bende kaldığım yerden devam edeyim.

carson

CARETTA BEYE TEŞEKKÜRLER.BENDE 1968 LERİN TEKSİ SAYESİNDE KLASİK SERİYİ ÇOK SEVDİM. HALA DEVAM.SELAMLAR

HacıGeraltEmmi

Oğlak süper ciltlerinden 45-46 yı peşpeşe okudum iki gündür. 4 adet fıstık gibi macera var bu ciltlerde. Yaşasın 400 lerden sonraki sayılar :D

Klasik seriye ısınamadığım doğru. Bana göre bu sayılar hikaye anlatımıyla olsun, çizimleriyle olsun fecaat maalesef. 100. sayılarda tekrar denemiştim okumayı gene başaramamıştım, ki o sayılar ilk sayılara nazaran şahaser sayılır. Nostalji hatrına okuyanlar veya koleksiyon eksik kalmasın kitaplıkta tam külliyat isterim diyenlerin haricindekiler bulaşmasın bence, Teks'ten soğurlar alimallah. :D

Sayılar 300 lere ulaştığında tekrar deneyeceğim, şimdilik yeni seriden okumadığım tonla sayı birikti zaten elimde :D
Bunun yanı sıra Maksi, dev albüm, renkliler vs. de var.
Bakarsın çizgi düşler sürpriz yaparak italyanların yeni başlattığı renkli dev albümleri de yayınlamaya karar verir...
Yani okuyacak Teks çok, çekemem bu saatten sonra Galep'in Teks'ini ;D Dev albümleri bir inceleyin, Galep'in çizdiği sayıyla herhangi birini kıyaslayın bana hak vereceksiniz.

darkwood

Tex klasik serinin çizgi düşlerin yayınladığı maceraları fırsat buldukça okuyorum. En son 11.cilde kadar geldim.
Yeni seri Tex okuyan arkadaşların da okuyabileceği oldukça iyi okunabilecek hikayeler var.  ;)
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 26 Ocak, 2016, 18:56:02
Hanac dostumu bilmiyorum.Acaba gizli gizli mi okuyor?

Klasikleri okuyamıyorum Atilla Abi.

Zamanında Oğlak'ın çıkardığı Klasik Teks Ciltlerinin ilk 15 sayısını satın almıştım.

Sonra ilyasa geri sattım.

Mehmet'in de dediği gibi herkese Oğlak Teks Süper Cilt 1 ile başlamalarını tavsiye ediyorum.

köstebek

Atilla Abi,

Gördüğün gibi sürekli kendi içimizden (haydi sırtımızdan demiyorum) bıçaklanıyoruz. Teks okurlarının başına ne geldiyse bu hizipçilikten geliyor; CHP'den beter durumdayız. Sürekli bölünüyoruz. Daha bu bölücülerin (henüz burada bahsedilmeyen "renklileri almamcılar, süper ciltciler, tek tek toplayanlar, villa kartlarını almayanlar" gibi) nice alt grupları da var. Üstelik maşallahları var, bu kardeşlerin çeneleri de kuvvetli ve sürekli İlker'e gelip durmadan lobi çalışmaları yapıyorlar. Burada göründükleri gibi masum değiller yani, hiç durmadan kafa karıştırmaya çalışıyorlar...

Gözümle gördüm: Bu hizipçilerden biri gelip Teks klasiği alıp içindeki Villa kartlarını "çok gereksiz bir iş, niye bunlara para harcıyorsunuz" diyerek dükkana bırakıp gitti. Madem kartları sevmiyosun, götür bir arkadaşına ver, sokakta bir kenara bırak, niye patronun gözüne gözüne sokup bir de "gereksiz masraf" dierek adamı fişekliyorsun. Sonra işin yoksa İlker'in "bu kartlar harbiden gereksiz galiba" şeklindeki yaklaşımını toparlamaya çalış...