teks maceraları

Başlatan carson, 26 Ocak, 2016, 12:40:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seastar1000

O zat ben değilim ama bence de kartlar gereksiz üstelik yayıncı için artı masraflı
Olmasa da olur diyorum ben

hanac

Alıntı yapılan: köstebek - 27 Ocak, 2016, 11:16:04
Atilla Abi,

Gördüğün gibi sürekli kendi içimizden (haydi sırtımızdan demiyorum) bıçaklanıyoruz. Teks okurlarının başına ne geldiyse bu hizipçilikten geliyor; CHP'den beter durumdayız. Sürekli bölünüyoruz.

Sayın Köstebek Çetin Abi,

Bunun olması çok doğal değil mi ?

7 ayrı serisi olan bir karakterden bahsediyoruz; X-Men ve Avengers bile Teksin yanında ezik kalıyor.

O kadar çok yayını varki, okuyucuların bunlar arasında eleme yapması doğal.

antiochia

Ben ikisini de okumaya çalışıyorum..Klasik serinin bazı maceraları yeni serilerden çok daha iyi..
Kimse sevmiyor ama ben Letteri'yi seviyorum.
Galep'in Teks'i şaşı çizmesini beğenmiyorum.

rumar80

Bence de her serinin seveni ayrı olması kadar doğal bir şey yok. Ben klasik maceraları yeni maceralara tercih ediyorum. Dev albümler de güzeldir.  Ama maxi Tex maceraları bana yavan geliyor.  Yeni Maceralardan çok ta farkı yok. Bu nedenle de çok cazip gelmiyor.
  Zaten bir kahramanın tüm basılan yayınlarını almamız lazım diye de bir kural yok.
  Nasıl avengers ya da Zagor için böyle bir kural yoksa aynı şey Tex için de geçerli.
   Bir de öyle yapsak ekonomik olarak çökeriz.

caretta

"Klasik Seri" denince arkadaşlar neyi kastediyorlar ?
Oğlak Yayıncılık'ın "Aylık Seri"olarak yayınlamaya başladığı 401.sayının gerisi olan 1-400 sayılar mı ?
yoksa Galeppini'nin ilk çizdiği orijinal 45.sayıya kadar olan sayılar mı ?

Sanırım çok kişi bu ilk 1-15 (belkide 20-30) sayıları okuyarak veya okuyamayarak bu seriden soğudu.
Aşağı yukarı 168.sayıya kadar sadece Galleppini, Letteri, Muzzi ,Ticci ve Nicolo bu maceraları çizdi.
Galleppini'nin kötü Teks çizimleri, Letteri'nin donuk-tutuk çizgileri, Muzzi'nin detaysız çizimleri de bu soğumaya yardımcı olmuştur.

Bunların içinde hiç olmazsa Ticci ve Nicolo bir nebze değişiklik getirdiler. 168.sayıda ekibe Fusco katıldı.
Ticci daha çok çizmeye başladı. Konularda bir çeşit "ihtisaslaşma" başladı.
Örneğin fantastik Teks konularını Letteri çizmeye, sosyal içerikli konuları Nicolo çizmeye başladı.
Galleppini, Mefisto ve Yama maceralarının çizimlerini kimseye bırakmadı.
Uzun soluklu Kanada maceraları artık hemen hemen Fusco'ya bırakıldı.
Klasik western konuları, soygun, kızılderili isyanları Ticci'ye emanet edildi.
200.sayıya kadar çok güzel maceralar bu ressamlar tarafından çizildi.

Klasik Seri'yi takip etmeyen arkadaşlar eminim bu çizerlerin çizdiği maceraları görmüşlerdirler.
Ekonomik nedenlerle bunları satın almamalarını saygıyla karşılıyorum.
Letteri ve Galleppini'ye olan antipatilerini de.
Ama bu kararlarını ilk 30-40 sayı gibi dar bir alana sıkıştırıp vermediklerini umarım.

Nemo

Ben de kendi adima cikan tum Teks yayinlarini aliyorum ama okuyamadigim bir suru sayisi var halen.
Ilk 100 sayi evet okumasi cok zor ama ben basardim  8)
200. sayidan sonraki maceralarin cok daha guzel oldugunu dusunuyorum.
400'lu sayilar ise bence harikaydi.
Özel Alfa Ajanı

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: caretta - 27 Ocak, 2016, 12:23:15
Galleppini'nin kötü Teks çizimleri, Letteri'nin donuk-tutuk çizgileri, Muzzi'nin detaysız çizimleri de bu soğumaya yardımcı olmuştur.

Bu cümlede herşeyi gayet güzel özetlemişsiniz. Yanına bir de kötü anlatım şeklini (diyalogsuz, sayfalar dolusu anlatım balonu vs.) eklersek fail belli olur.

Geçen çizgi düşlerin bazı klasik sayıları kurcaladım okuyabilir miyim diye. Ama henüz o kıvamda olmadıklarını gördüm :)
10-15 sayı sonra tekrar kurcalayacağım, baktım olmuyor yeni çıkanlardan aynen devam.

rumar80

Benim için "klasik Tex maceraları 100 ' lü sayılarla başlar.  Daha okunabilir öykü ve çizimler ile.

afu

dünyamızı çok seviyorum.
denizler, ormanlar, muhteşem dağlar vs vs vs
ve onun nasıl oluştuğunu, alev topunda yaşanmaz bir haldeyken bu hale (belki de 7 günde  ;) ) nasıl geldiğini de merak ediyorum ve bilmek istiyorum.
bu benim dünyam, her şeyiyle.
:)

köstebek

Teks yeni maceraları sevenler yaklaşan tehlinenin farkındadırlar umarım. İtalya'nın 2015 yılına gelip dayandık. Yani önümüzde 12 sayı /2 = 6 kitap kaldı. Bu da ayda 2'den 3 ay demektir. Haydi vur kır, karşımıza çıkacak tüm olumsuzluklara rağmen bu yaz yeni maceralar konusunda ülkemizde kıtlık yaşanacağa benziyor. Maxilerden de epi topu 1 tane kaldı, haydi birkaç tane de renkli vs var.
Yani demek istediğim şey şu ki: Klasik seri dediğimiz 200. sayıdan sonrasından gayri elimizde pek bir şey yok. O yüzden klasik seriye iyi bakalım, üzmeyelim onu.

Not: Aslında bu durum "eskiyi sevmeyen yeni Teks okurları" için sevindirici bir haber de olabilir, çünkü ceplerinden çıkacak para bir hayli azalacak demektir. :)

AU4

O yüzden ayda 2 klasik maceralar, 1 tane yeni maceralar olarak devam etse bence daha iyi olur. Daha klasik maceralarda yaklaşık 200 sayı açık var.
Ayrıca renkli seriden daha 4 tane alacağımız var. Büyük boy'dan 6 tane eksik var.
Bence bir süre daha idare ederiz.

sd

EVET LÜTFEN KLASİKLER AYDA 2 SAYI (2Lİ FORMAT)

Mrtekin

Aynen; cebimizden çıkan para azalıcak.

Aylıklar bittikten sonra; ayda 2 tane Klasik basma ticari olarak iyi bir fikir mi; onu da  sorgulamanız lazım.

Ticci ve Fusco maceraları hariç; tabii. Onları havada; karada alırız.

Son soru; İtalya'ya yetiştikten sonra aylıkları Nasıl basacaksınız? Fasiküle mi döneceksiniz? Yoksa; birikip; şu andaki gibi ikili formatta mı gidecek?
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 29 Ocak, 2016, 10:44:57
Aynen; cebimizden çıkan para azalıcak.

Aylıklar bittikten sonra; ayda 2 tane Klasik basma ticari olarak iyi bir fikir mi; onu da  sorgulamanız lazım.

Ticci ve Fusco maceraları hariç; tabii. Onları havada; karada alırız.

Son soru; İtalya'ya yetiştikten sonra aylıkları Nasıl basacaksınız? Fasiküle mi döneceksiniz? Yoksa; birikip; şu andaki gibi ikili formatta mı gidecek?

Son sorudan başlayayım. İkili formatı bozacağımızı hiç sanmıyorum. Doğal olarak en iyi ihtimal iki ayda bir basılır. Lakin  adamlarla nasıl bir anlaşma yapılır bilmiyorum. Bu yüzden iki üç ay bekleyip birikenleri basabiliriz. Bilmiyorum...

Daha öncesi için, hızlandırma mantıklı mı yaklaşımın ... eminim şu anda "takımı bir an önce tamamlayıp hepsini okuma peşindeki" gümüş saçlı Teks okurlarını hafif sinirlendirmiştir. Katran ve tüy satılan kasabalara pek yaklaşmamanı tavsiye ederim. :)

Mrtekin

Ok; Hayırlısı.

Vahşi Batı'da hızlı olan; çabuk düşünen yaşar. :)
They drew first blood...