Yürüyen Ölüler - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 27 Eylül, 2009, 22:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Image Comics tarafindan 2003 yilindan beri yayinlanmakta olan bir seri.

Yaraticilari Robert Kirkman ve Tony Moore.

Konu adindan da anlasilacagi uzere Zombilerle ilgili.

Su anda ABD de fasikul olarak 65 sayi yayinlandi, 66. sayi 14 Ekim de satisa cikacak.

Bizde ise Marmara Cizgi tarafindan 136 sayfa olarak (ilk 6 sayi) Temmuz 2009 da yayinlandi.

Baski kalitesi, fiyat, format ve konu olarak herseyi ile mukemmel bir seri.

Sabirsizlikla 2. sayiyi bekliyoruz.

Alperen

Selam. Ilk 50 sayisini okumustum. Tavsiye ederim. Ne olacagini pek tahmin edemiyorsunuz. Kirkman iyi bir yazar.

Orumcek Adam severlere yazdigi Invincible (bkz. asagidaki resme) ismindeki seriyi tavsiye ederim. Hoscakalin.

hozcomics

valla marmar'ayi gönülden tebrik ediyorum...
yayincilik hayatimda kiskandigim tek çizgiromandir walking dead...
6 ay pazarlik yaptiktan sonra çok para istediklerinden anlasamadigimiz ve görüsmeleri sonlandirdigimiz bir çr'dir...
senaryolar, çizimler harikadir...
ben ingiilzcesinden takip ettim...
insallah bu kadar uzun araliklarla olmaz da türkçesini de okuruz...
erdem'e bir daha tebrik...

pizagor

Bu serinin farkinda bile degildim...

Bayildim...

Tesekkürler Marmara Çizgi...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

AzAzEL

Alıntı yapılan: hozcomics - 16 Ekim, 2009, 22:46:58
valla marmar'ayi gönülden tebrik ediyorum...
yayincilik hayatimda kiskandigim tek çizgiromandir walking dead...
6 ay pazarlik yaptiktan sonra çok para istediklerinden anlasamadigimiz ve görüsmeleri sonlandirdigimiz bir çr'dir...
senaryolar, çizimler harikadir...
ben ingiilzcesinden takip ettim...
insallah bu kadar uzun araliklarla olmaz da türkçesini de okuruz...
erdem'e bir daha tebrik...

Açikcasi inanilmaz güzel bir seri. Bende tebrik ederim. Ama Marmara Yayinevinden çikmasina pek memnun kalmadim. Düzensizliklerinden ve ne yazikki ciddiyetsiz bir yayin politikasindan dolayi.

hanac

Evet, AzAzEL in verdigi bilgiye gore 2. sayi cikmis.

Fuara yetistirmisler, iyi olmus.

Vallahi korkmaya baslamistim.

Demek ki 3 aylik periyotlar ile yayinlayacaklar.

BAHADIR

Bu ay ve gelecek ay bütçe dengesini ayarlamak bayagi zor olacaga benziyor...Conan,Walking Dead,Star Wars,Tex zaten 15 günde bir,Laller,Hemen pesine Hozlar...Ve aklima gelmeyen digerleri...Acil kaynak lazim...112 acili arasam bir faydasi olur mu?... :-\ ???

Alperen

Hanac,
Bu cizgiromanin bir sayisinda ana kahraman Rick sunu diyordu " Bu dunya da biz artik olduk sayilir. Biz artik Yuruyen Oluleriz." Iste o nokta da ciZgiromanin isminin bu zombili dunyada yasamaya calisan insanlardan almis oldugunu anladim. Yazar Kirkman bu cizgiromani senelerce yazabilecegini soyluyor. Ve Rick dahil hic bir karakterin hayatta kalmasinin garantisi olmadigini soyluyor. Hosca kalin!

hanac

Yürüyen Ölüler Sayi 2 nin kapagi asagidadir.

s.b

Yürüyen Ölüler'in 2. sayisini da bir solukta okudum. Heyecan hiç düsmüyor. Hangi tür çizgiroman severseniz sevin, Yürüyen Ölüler sizin için cok farkli tatlar bulacaginiz bir çr dir. Alin okuyun pisman olmayacaksiniz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Gambit

Katiliyorum

Bu cizgi roman i Turkiye ye kazandiran Marmara Cizgi ye ne kadar tesekkur etsem azdir.

Mutlaka alin, okuyun derim. Kemiklesmis fumetti okuyucusu degil, super kahraman sevmeyen birisi iseniz ve degisik cizgi romanlara da aciksaniz, begeneceginizi teyit ederim 

hanac

Ben de Sami dostum gibi 2. sayiyi bir solukta okudum.

Bu sayi ile birlikte yeni bir cizer seriyi devralmis, ama bu beni hic rahatsiz etmedi.

En sevdigim CR lar arasina girdigini rahatlikla soyleyebilirim.

Eylul de en sevdigimiz 10 CR nedir diye sormustuk bkz.

http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,1043.0.html

O sirada "Yuruyen Oluler" in sadece 1. sayisini okumustum.

Simdi 2. sayidan sonra rahatlikla Top 10 listeme aliyorum.

Zaten bir bos yerim varmis, hayirli olsun.  :)

Alperen

Arkadaslar Kirkman'in yazdigi image comicsin bastigi Invincible'i da okuyun. Seversiniz. Orumcek adami seven kesin sever. Tavsiye ederim bol bol.

Lami Tiryaki

Superman&Supergirl kitabim daha okumadan dagildigindan ve bir daha toparlayamadigimdan bu yana, prensip olarak yayinlarina sayfa sayisi konmamis hiç bir çizgi romani para verip almiyorum. Kadiköy toplantisinda arkadaslarin israrla almami ve çok begenecegimi beilrtmeleri üzerine Yürüyen Ölüler'in ilk sayisi için bir istisna yaptim ilk sayiyi aldim.

Ilk sayi itibariyle konu bana oldukça tanidik geldi. 1997 yilinda yazdigim ve önce Atilgan bilim kurgu dergisinde sonra da Türk Bilisim Dernegi'nin bilim kurgu öykü yarismasinda derece alip Iletisim'den çikan derleme kitabinda yer alan bir öykümü ( http://lamininyeri.blogspot.com/ ) hemen hemen benzer bir arkaplan üzerine kurmustum. Yillar sonra neredeyse benim öykünün birebir aynisini Will Smith'in oynadigi I'm Legend isimli filmde de gördüm. Eh, dünyada kalan son adam(lar)la ilgili kurgular sözkonusu olunca aklin yolu bir oluyor demekki. Neyse demem oki Yürüyen Ölüler'de anlatilan konunun benzerlerini çok fazla okuyup, izleyip, yazdigim için öykü bana çok fazla orijinal gelmedi. Hatta ilk bölümlerini oldukça siradan buldum. Ancak ikinci yarida insan iliskilerine odaklanmis bir kurguya geçince benim için anlam kazanmaya basladi. Kitap boyunca daha ikinci sayfadan bodoslama öykünün içine dalip, "neden?" sorusunun yanitina bir nebze olsun deginmeden anlatilan  öykü bana göre bir miktar soyut kalmis. Umarim ilerideki sayilarda isin bu tarafi da gelistirilmistir. Çizimlere gelecek olursak. April yayinciliktan çikan kitaptakilere benzer son dönem Leman çizimlerini animsatan bu tarzi maalesef sevemiyorum. Amerikan süper kahraman harici çizerler maalesef Italyan veya Fransiz-Belçika çizerlerinin yakaladigi ayagi yere basan çizim kalitesini tutturamiyorlar. Çizimleri begenmedim. Böylesine düzgün kotarilmis bir öykü daha karanlik, daha içerikli hani Mister No'nun Dehset Ormani'ndaki gibi çizimleri hakediyor. Çizimlerde öylesine bir seffaflik ve agir hava varki karakterlere odaklanmakta zorlaniyor insan. Kisilerin yüzlerindeki farklari algilamakta zorlaniyorsunuz, üç sarisin kizin hangisi hangisidir birbirine karisiyor. Okuma zevkine gelirsek, sayfa sayisi olmadigi için araya ayraç koyup çizgi roman okumak gerçek bir iskence. Buna bir daha katlanmak nasip olmaz umarim...

Selamlar
Lami 

s.b

Lami bey desenize biz tereciye tere satmaya kalkmisiz. Fakat nerden bilelim sizin buna benzer öykü çalismalarinizin oldugunu.
Dediginiz gibi "neden" sorusuna simdilik bir cevap yok. Ilerde bu zombilerin nerden türedigini ögrenecegiz mutlaka.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN