Yürüyen Ölüler - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 27 Eylül, 2009, 22:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Spoiler diye düşünmemiştim. Her 3 karakterin ölümünden baya bir geçti.

Tüh neyse artık. Ras'ın gazına geldik. :)
They drew first blood...

kalidor

Yüruyej Ölülerde o kadar çok adam ölüyor, o kadar çok karakter girip çıkıyor ki karakterlerin çoğunu unuttum bile ::)
Crom! Ölüleri Say...

dean

Çok fazla ölümün olmasının iyi olup olmaması. Bence belli ölçüde kişisel zevklerle de alakalı. Benim için uzun soluklu bir hikayede önemli olan karakterlerin gelişimi. Mesela Breaking Bad'de Walter'a bir ilk sezon bakın bir de son sezon. İşte benim için aradaki olay mühim. Ya da Buffy'de ki tüm karakterlere bakın 7 sezonda ne derece değişmiş ve gelişmişler.

Hikayelerde bu derece ölüm olması da benim gibi karakterlere önem veren bir kişi için itici oluyor. Ama biri çıkar derse The Walking Dead gibi bir evrende zombilerin tehlikesini hissettirmek için o kadar ölüm olmak zorunda. Herkes her saldırıdan kurtulursa işin ciddiyeti kaçar. Süper kahraman gibi olur. Bu kadar ölüm olması hikayenin doğasına daha uygun. Karşı çıkmam. Haklı çünkü. Dediğim gibi bu kişisel zevk.

Aynı şekilde son 2 yılda Game of Thrones'dan da inanılmaz derecede rahatsız oldum. İşlenecek onca kaliteli karakter harcandı gitti. 4. kitaptayım ama elim bile varmıyor kitaba. Diziyide izlemiş olmak için izliyorum. Keyif alma faktörünü 65.874. ölümde bıraktım.

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben daha 19. cildi yeni bitirdim. Şimdiye kadar okuduğum en iyi ciltlerden biriydi. Sadece bu seri kapsamında değil tüm çizgi romanlar içinde okuduğum en iyi çizgi roman ciltlerinden biriydi. Eksik olan hiçbir şey yoktu. 2 sayı okuyayım diye oturdum. Tüm cildi okudum bir oturuşta. 10/10 bana göre.

panthei

2 sayı geriden gidiyoruz sanırım, yetişme planı var mı yoksa fark korunacak mı bu şekilde?

emre ozdamarlar

Marmara'dan Invincible bekliyorum ben.

Ahmet Oktay

Amerika'da 24. cilt ağustos sonunda yayınlanacak, yaz bitmeden Marmara 23'ü yayınlar herhalde :)

Sakızlı Ohannes Paşa

Marmara galiba en son 22 için anlaşma yapmıştı. 23 için anlaşmadılar sanırım daha.

tulgan

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 22 Temmuz, 2015, 16:23:19
Marmara galiba en son 22 için anlaşma yapmıştı. 23 için anlaşmadılar sanırım daha.

23. cilt çevriliyor şu an :)

nicholaihel

22'yi alıp okuduktan sonra comixology'de ciddi bir indirim görünce (hiç adetim olmadığı üzere) 23 dijital olarak alıp okudum. Hala dolu dizgin devam ediyor. 23 acayip olmuş, 22 ile giden yükselişi devam ettirmiş.

Solomon Kane

21 ve 22 yi almadım pintiliğin dibine vuruyorum bu aralar :/
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

baba alsana

Sonunda seriye baslayabildim. Ama nedense icine giremedim birtulu. Olaylarin cok hizli gelistigini dusunuyorum, sanki bazi kareler atlanmis hissi uyandiriyor. Bir bolumde karakterler zorlma hizlica bi tanitalim aradan ciksin demisler sanki. Benden kaynaklanan bir sorun mu yoksa ilerki sayilarda mi guzellesiyor. Cok buyuk beklentiyle okudugum icin ufak bir hayal kirikligina ugramis olabilirim. Simdilik 7/10

baba alsana

Bugun ikinci cildi aldin ve azonce bitirdim. Kendimi olayin icinde hissettim busefer. diziyle arasindaki farkliliklar hosuma gidiyor . Bir sure once diziyi  izlemeyi birakmistim sanirim sonraki ciltle biraktigim yeri gecmis olacagim ve seri benim icin cok daha heycanli bir hal alacak. Uzun zamandir baslayacak surukleyici bir seri ariyordum, bulmus oldum. Uzun soluklu olmasindan dolayida bitecek korkusuyla okumuyorim :)
Ayrica Seriyi bana sakizli ohanes pasa onermisti kendisine burdan tesekkur ediyorum :)

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: baba alsana - 05 Ekim, 2015, 01:43:40
Bugun ikinci cildi aldin ve azonce bitirdim. Kendimi olayin icinde hissettim busefer. diziyle arasindaki farkliliklar hosuma gidiyor . Bir sure once diziyi  izlemeyi birakmistim sanirim sonraki ciltle biraktigim yeri gecmis olacagim ve seri benim icin cok daha heycanli bir hal alacak. Uzun zamandir baslayacak surukleyici bir seri ariyordum, bulmus oldum. Uzun soluklu olmasindan dolayida bitecek korkusuyla okumuyorim :)
Ayrica Seriyi bana sakizli ohanes pasa onermisti kendisine burdan tesekkur ediyorum :)

Rica ederim. Ozellikle 4. ciltten itibaren heyecan düzeyi aşırı artıyor.  :)

baba alsana

3. Cilt bitti. Seriye tamamen alismis bulunmaktayim :) sonu ile beni cezbetti. Dedigin gibi 4. Cok heyecanli olacaga benziyor. Bu hafta icersinde sonraki cildi alir okurum.