Low

Başlatan emre ozdamarlar, 16 Şubat, 2016, 11:37:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Rick Remender ve Greg Tocchini'nin Image'dan cikan serisi. Temmuz 2014'de baslayip su ana dek 10 sayisi cikmis, ilk 6 sayiyi iceren 1. cildi okudum, notum 10 uzerinden en az 8, 9 veya 10'a kadar da yolu var :)

Hikaye post apocalyptic. Gunesin ilerde buyuyup dunyayi yutacagi bilinen bir gercek, artik yeryuzu yasanamaz hale gelmis, insanlar Mariana Cukuru gibi okyanusun en derin noktalarinda saklanmaktadir. Bir yandan yasanilabilir bir gezegen arayisi surse de neredeyse tum insanlik umudunu yitirmistir. Ana kahramanimiz 3 cocuk annesi Stel Caine ise gelecege ve insanoglunun hayatta kalmasina dair hayallerinin pesini birakmamistir.

Yazar Rick Remender kitabin basinda cocuklugundan beri pesimist kötumser bir karakter oldugundan bahsediyor, kendi gittigi terapiden, yavas yavas hayata ve insanlara iyimser bakabilmeyi nasil basardigindan bahsediyor ve bu surecin sonunda Stel Caine karakterini yarattigini itiraf ediyor.

Hikaye derli toplu, yazarin diger serisi Black Science gibi fazla dallanip budaklanmiyor, okumasi rahat. (sözum sana Umar Abi, Remender bu kitapta yeni bir sansi hakediyor ;) )

Greg Tocchini'nin cizimleri delirtici guzellikte, sayfalara, ortam ve karakter tasarimlarina bakmaya doyamadim.

nicholaihel

Bu tanıtımı atlamışım. ferzan'ın Black Science sayfasında yaptığı yorumla görmüş oldum. Çizimleri çok beğendim. Konu da ilginç. Olsa yok demem, okurum :)

hanac

Bu başlık benimde gözümden kaçmış.

Bu güzel tanıtım için Emre'ye çok teşekkürler.

darkwood

Paravanlı ilk kapak ve Conanvari 2.kapak ile ilgi çekici kareler oldukça merak uyandırıcı görünüyor, tanıtım için Emre'ye teşekkürler.
Darkwood Sakinleri..

Nightrain

Bassinlar direk alirim. Dark Horse, Vertigo ve Image Comics e paralarim feda olsun
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pearl jam

Arka bahçedekiler yeni gelen kitapları tanıttıları bir video da bu seriyi çok beğendiklerini söylemişlerdi. Belki Black Science dan sonra bunu da yayımlarlar.

bugraltu

Merak edip ilk sayisini alip okudugum serilerden biriydi Low. East of West gibi cizimleri basta biraz degisik gelse de tam anlamiyla nereye bakacagimi ogrenip hayran kaldim diyebilirim:) konusu da cok hosuma gitti, kesinlikle okuyacagim cizgi romanlardan biri. Elinize saglik, cok guzel bir tanitim olmus. Remender'in de hayal gucune diyecek bir sey yok masallah, hem Low hem Black Science ile sci-fi da dokturmus.