Ana Menü

DC Rebirth

Başlatan Animvader, 19 Şubat, 2016, 02:26:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İnancomic

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederım abone oldum tüm serilere inşallah kısa sürede kavuşuruz :)

dean

Bakın kim geri döndü;

Nightrain

Yalnız DC Wally West olayı ile sağlam gol attı. Barry ile bir sahnesi var, ağlamalık resmen. :'(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 26 Mayıs, 2016, 12:55:18
Yalnız DC Wally West olayı ile sağlam gol attı. Barry ile bir sahnesi var, ağlamalık resmen. :'(

Wally'nin dönmesi çok iyi oldu. New 52'nin Wally'si, Pre52'nin Wally'si ile kıyaslanamaz bence. Rebirth oluşumu hiç fena durmuyor. Bu sayede New 52'nin işleyen kısımlarını tutuyorlar. İşlemeyenleri ise Pre52 ile destekliyorlar. Fikri beğendim. Direktman baktığında yer yer kafa karıştırıcı gibi duruyor. Lakin iyi bir geri dönüş olabilir gibi. Biraz Secret Wars'a da benzetiyorum. Secret Wars'da Ultimate evreninin iyi kısımlarını almış Earth-616'ya koymuştu. Bunda da Pre52'nin en iyi taraflarını alıyorlar.

dean

SPOILER:

Bence Watchmen mevzusu Dc'nin ana sürekliliğine olabilecek en iyi şekilde bağlandı. Başta Geoff Johns ve bu kararın arkasındaki herkesi tebrik ediyorum. Normal şartlar altında Watchmen'ın Dc ana sürekliliğine bağlanmasını istemezdim. Ama aynı şekilde Bucky'nin dönmesini de istemezdim. Nasıl ki Bucky muhteşem bir şekilde geri döndüyse, Watchmen'da muhteşeme yakın bir şekilde döndü. Devamı da yükselttikleri beklentiye uygun şekilde giderse Watchmen'ın gelişi içinde muhteşem diyebiliriz diye düşünüyorum.

Nightrain

SPOILER

Wally daha büyük bir tehdit geliyor derken, Dr. Manhattan'ı mı kastediyordu acaba?

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 27 Mayıs, 2016, 17:17:35
SPOILER

Wally daha büyük bir tehdit geliyor derken, Dr. Manhattan'ı mı kastediyordu acaba?

Başka bir Twist gelmezse bence onu kastediyor. Bi'de hep "They" diye bahsediyor. Dr. Manhattan tek olmayabilir. Bence işi baya merak uyandırıcı hale getirdiler.

Nightrain

Geoff Johns ne yazmış arkadaş. Bu arada Rebirth fasikülleri tükenmiş bile. Tahmini 300 bin kopya satmıştır.

xmenac

Beklediğimden çok daha iyi bir başlangıç oldu.

bugraltu

Şimdi benim DC evrenini iyi bilen arkadaşlara bir iki sorum olacak.

Yaz için planımda, önceden başladığım Geoff Johns GL'yi bitirip, sonrasında Rebirth'e geçmeden önce çok fazla bilmediğim New 52 öncesi dönemi tekrar okumak vardı. Yalnız GL serisini takip ederken, malum aynı anda olan pek çok şeyden haberim olmadığı için bazı yerlerde ???? oluyorum. GL okumayı durdurup, önce aşağıda kopyaladığım, Pre 52 listemi mi okuyayım, yoksa böyle devam mı edeyim bilemedim.

Crisis on Infinite Earths
Zero Hour
Final Night
Identity Crisis
Rann-Thanagar War
Day of Vengeance
Villains United
O.M.A.C. Project
Superman: Sacrifice
Infinite Crisis
52
Countdown to Final Crisis
Death of the New Gods
Final Crisis

İkinci sorum, Grant Morrison'un JSA ve Batman'ini, ek olarak da Geoff Johns'un JSA'sını okumam gerekir mi? Sonra ki planlarımda var, ancak şuanlık araya katmamıştım.

Şimdiden teşekkür ederim.

dean

Alıntı yapılan: bugraltu - 17 Haziran, 2016, 20:54:31
Şimdi benim DC evrenini iyi bilen arkadaşlara bir iki sorum olacak.

Yaz için planımda, önceden başladığım Geoff Johns GL'yi bitirip, sonrasında Rebirth'e geçmeden önce çok fazla bilmediğim New 52 öncesi dönemi tekrar okumak vardı. Yalnız GL serisini takip ederken, malum aynı anda olan pek çok şeyden haberim olmadığı için bazı yerlerde ???? oluyorum. GL okumayı durdurup, önce aşağıda kopyaladığım, Pre 52 listemi mi okuyayım, yoksa böyle devam mı edeyim bilemedim.

Crisis on Infinite Earths
Zero Hour
Final Night
Identity Crisis
Rann-Thanagar War
Day of Vengeance
Villains United
O.M.A.C. Project
Superman: Sacrifice
Infinite Crisis
52
Countdown to Final Crisis
Death of the New Gods
Final Crisis

İkinci sorum, Grant Morrison'un JSA ve Batman'ini, ek olarak da Geoff Johns'un JSA'sını okumam gerekir mi? Sonra ki planlarımda var, ancak şuanlık araya katmamıştım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Bence ilk önce listedekileri oku. Ben Dc'yi daha sıkı takip etmeye Green Lantern ile başlamıştım. Geoff Johns'un run'ını okudum. Ama şimdi başlasam ilk önce eventları okurdum. O listede özellikle Crisis on Infinite Earths, Zero Hour, Final Night, Identity Crisis, Infinite Crisis, 52, Countdown to Final Crisis, Death of the New Gods ve Final Crisis gibi Dc okumak isteyen herkesin istisnasız okuması gereken maceralar var. Dc evrenini komple kavramak için bu maceralar şart. Bence bu maceralar ile Dc evreninin genel gidişatı kavranıp solo maceralar ardından okunabilir.

Yalnız şöyle bi'şeyde var. Hep event hep event biraz sıkabilir. Green Lantern'de okumak istiyorsan bi' event, bi' Green Lantern şeklinde de okuyup ilerleyebilirsin. Çok karmaşık değil neticede.

JSA konusunda ise bence sonraya bırakılabilir. Dönemin en önemli maceraları oradan çıkmadı. Lakin "ben JSA ekibini çok seviyorum", "Geoff Johns'u da yazar olarak çok beğeniyorum" diyorsan paralel okuyarak keyifli bir okuma yapılabilir tabi.

bugraltu

Cevabın için çok teşekkür ederim.

O zaman önce listeyi okuyayım, event okumaktan pek sıkılacağımı düşünmüyorum, genelde aralara başka çizgi romanlar serpiştirmeye çalışıyorum çünkü. Liste bittikten sonra dönüp GL'yi bitiririm o halde. Allahtan GL'de çok ilerlememiştim :)

pizagor

DC Rebirth serilerinin yeraldığı DC Previews dergisinden dikkatimi çeken dört ayrıntı:

1. Luthor Action Comics ile birlikte Superman logosunu taşımaya başlıyor...

2. Film gerçek oldu. Superman baba olmuş, hem de bayağıdır. Bu çocuk ne zaman oldu, büyüdü de Superman serisinde ergenlik sorunlarıyla da uğraşan bir Clark yer alacak?

3. Superwoman karakteri ortaya çıkıyor ve inanamadım ama Lois Lane'in alteregosu olarak. Soru şu ki bu hangi Lois Lane? Çünkü bu Lois yeni güçleri sebebiyle ölüyor aslında. Bir diğer Lois (herhalde bir diğer olmalı) ise Clark ile birlikte çocuğunu büyütüyor.

4. Supersons geçmişten bir denemeydi, şimdi Damien ve Jonathan ile tekrar ortaya çıkıyor.

Üstünkörü baktığım sayfalar, ayrıntılandıranlar çıkarsa memnun oluruz :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Bu da ilk supersons...

pizagor

DC Rebirth sayılarını okuyanlardan yorumlarını alabilir miyiz? Nasıl bir dönüşüm söz konusu, keyifli mi? Hangi sayıları alalım, mutlaka okuyalım?