Ana Menü

DC Rebirth

Başlatan Animvader, 19 Şubat, 2016, 02:26:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

DC Rebirth'ü ilk çıktığı zaman dijitalden okumuştum olaya uzak kalmamak için. Şimdi ise raftan aldım sayıyı şöyle sakin bir kafayla keyifli bir okuma yaptım. Öncelikle Rebirth'ün New 52'deki sorunları çok doğru tespit ettiği ve bunu düzeltmeye başladığını söyleyebiliriz. Hatta çizgi roman içerisinde de bu sorunlardan bahsedilmesi New 52'nin kahramanları zayıflatmak için dışardan müdahale ile oluşturulduğunun anlatılması hem gerçekle hem de çizgi roman açısından muhteşem bir uyum sağlamış.

New 52'yi başlatan olayın Flash ile olması ve Rebirth'ün ana olayının yine bir Flash ile alakalı olması çemberi tamamlamak açısından yine çok iyi bir fikir. Bu sayede çok sevilen Wally'nin gelmesi de güzel bir sürpriz. Genel olarak son derece başarılı bir başlangıç. Olumsuz söylenecek bi'şey yok.

Yukarıda New 52'deki sorun demiştim. O sorun biraz ruh eksikliği ifadesi ile anlatılabilir. Aynı sorun zaten film evreninde de var. Çizgi roman evrenindeki ruh eksikliğini Geoff Johns gidermeye başlamış görünüyor. Kendisinden aynı performansı filmlerde de bekliyoruz.

rumar80

Ama Geoff Johns zaten DC'de önemli bir pozisyonda değil mi?  New 52'de de yazmadı mı?  Yani aslında o da biraz suçlu değil mi?

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 08 Kasım, 2016, 15:49:20
Ama Geoff Johns zaten DC'de önemli bir pozisyonda değil mi?  New 52'de de yazmadı mı?  Yani aslında o da biraz suçlu değil mi?

Evet, çok doğru bir bakış açısı. O zaman şunu diyebiliriz. Hatalardan ders alındı. Bir çok güzelliği olsa da ilerleyen zamanda New 52 bazı okuyucular tarafından DC ruhunu yansıtamadığı yüzünden suçlandı. Ki 2014 yılındaki DC YOU bence korkunç bi'şeydi. Bu noktada New 52'nin doğru tarafları ve insanların New 52'den önce neleri sevdiği iyi analiz edildi. Sonuç olarak Rebirth'e geçildi. Bence bu da bir başarı.

ghostrider

Watchmen bu seriye nasıl bağlanacak bileniniz var mı?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

dean

Alıntı yapılan: ghostrider - 06 Aralık, 2016, 23:54:34
Watchmen bu seriye nasıl bağlanacak bileniniz var mı?

Çok net bilgi yok. Lakin 2017 yılı içerisinde kesinleşecekmiş. Titans serisinde ufak ufak tease'ler varmış. Ama o seriyi henüz okumadığım için bilmiyorum.

berkuralcan

Ben şu ana kadar ima edilen şeyleri söyleyeyim.

Malum New 52 DC evrenini sıfırlamıştı, Rebirth de eski düzenden bazı şeyleri geri getirdi. Bu geri gelenlerin başında 90'ların Flash'i Wally West yer alıyor.

Wally West diyor ki; evren kendi kendine böyle sıfırlanmadı, bunu birisi bilinçli olarak yapıyor, bizim hayatlarımızı çalıyor, şimdi ben geri gelmeyi başardım ama bu "güç" hala devrede, sinsi sinsi bizi yok etmeye çalışıyor. 

DC bize bu "birisi"nin kim olduğunu göstermedi. Ancak dean'in dediği gibi ufak "tease"ler ile bunun Dr. Manhattan olduğu ima ediliyor. New 52'yu sembolize eden karakterlerden biri olan Pandora atomlarına ayrılarak (Dr. Manhattan'ın Rorschach'i öldürdüğü gibi) öldürüldü. Wally West geri dönüp yaşadıklarını Batman'e anlattıktan sonra Batman Batcave'de sarı, kanlı bir gülen yüz buldu, ayda Owlman yine benzer şekilde öldürüldü, vesaire vesaire.

Şu an bize açık açık ima edilen, New 52'yu başlatanın, bu karakterlere musallat olanın Dr. Manhattan olduğu gerçeği. Dr. Manhattan'ı ve Watchmen'i ya bu şekilde bağlayacaklar, ya da, böyle ima durumlarında sık sık olabildiği gibi, ters köşe yapıp Dr. Manhattan'ın bu durumu aslında durdurmaya çalıştığını falan gösterecekler.

ghostrider

Dc Evreninde süper kahramanlardan yada başka birisi Dr.Manhattan'ı yenebilecek bir kişi var mı?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nightrain

Wally West geri döndü, peki Impulse nerede?

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

lemazmatik

Titans #6 'dan. Bakalım öylesine, okuyucuyla kafa bulmak için mi yoksa ana konu için ufak bi reveal mı?
Sıradaki arc'ın adının made in Manhattan olması maalesef bana ilk ihtimali daha olası gördürüyor.

Mrtekin

Satışlar açısından; "Rebirth" girişiminin "New 52" girişiminden %29 oranında daha başarılı olduğuna ilişkin makale için buyrun;

http://www.latimes.com/entertainment/herocomplex/la-et-hc-dc-comics-rebirth-numbers-20160831-snap-story.html

Dc, Reboot işini biliyor demek ki...
They drew first blood...

Nightrain

Titans çok güzel gidiyor. Son sayı duygusaldı. :'(

lemazmatik

Batman #22 kapağında Flashpoint'teki Batman'i görüyoruz.

Nightrain

The Button hikayesi bayağı iyi olacak. Hikayenin kurgusunu Jeoff Johns yapmış zaten.

Nightrain

DC Rebirth'in ilk büyük eventi yaz sonunda başlacak.

dean

The Button'ın ilk iki sayısı çıktı. Var mı okuyan ?