Ana Menü

DC Rebirth

Başlatan Animvader, 19 Şubat, 2016, 02:26:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Ben okudum. Oldukça beğendim.

-SPOILER-

Batman'in RF'i oyalarken hunharca dayak yemesine içerledim. Nerede senin yedek planın Batsy? Reverse Flash ölmedi sanırım çünkü Button hikayesinden sonra Flash'ın baş düşmanı RF olacakmış. Flash ve Batman'in tekrar zamanda geriye gitmesi hem de Thomas Wayne'in Batman olduğu zamana gitmeleri heyecanlandırdı. Zamanda geriye giderken, orijinal Justice League'in kurulduğu anı görünce Flash'ın "JL böyle kurulmadı ki!" tepkisi çok iyiydi. 

-SPOILER-
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

-SPOILER-

Reverse-Flash'in Batman'i dövmesinden rahatsız olmadım. Zaten olması gereken buydu. Arada Batman'in ona vurabilmesi bile mucize. Keza bıçakla yaptığı hareketle yine zekasını gösterdi. Batman'in kişilik özelliği her zaman hazır olması ama bırakalım da Reverse-Flash'ten dayak yesin yani. Adam Batman'in bütün villainlarının toplamından daha güçlü.

Genel olarak hikaye son derece güzel. Merak uyandırıcı. Batman 21 tam hazırlık sayısıydı. The Flash 21 ise çok daha etkileyiciydi tabi ki. Dediğin gibi Justice League kısmı benim de çok hoşuma gitti.

-SPOILER-

lemazmatik

Nightrain

Omen Tonrem! Bekliyoruz!

dean

Heyecan verici bir haber. Batman/The Flash crossover'ının ardından hikayenin Superman'e sıçraması güzel olmuş. Hem de Doomsday ile. DC, Watchmen mevzusunu güzel idare etmeye devam ediyor.

lemazmatik

Button okurken eğlendirdi ama sonuç olarak hikayede gerçek bir ilerleme kaydedemememiz üzdü. Bi el görebildik sadece :(

Nightrain

Button bitti!

-SPOILER-

Thomas Wayne'in Bruce'a "Batman olma. Oğluna baba ol" demesi üzdü. Jay Garrick'in tekrar ortaya çıkması çok iyi oldu. Önümüzdeki aylarda geri dönecektir. Sonunda tüm bu olayların arkasında Dr. Manhattan'in olduğu ortaya çıktı. Asıl düğüm Kasım da gelecek Doomsday Clock hikayesinde çözülecek.

-SPOILER-

dean

Button benimde beklentimin altında kaldı. Aslında kötü bir hikaye değil. Ama Batman ve Flash, Watchmen gizemini araştırıyor deyince insan haliyle daha etkileyici bir kurgu bekliyor. Button esas olarak Doomsday Clock'a zemin hazırlama görevini gördü o kadar. Umarım Bruce Wayne, Batman olmayı bırakmaz. Kendi adıma Batman kostümünü başkasının giymesinden nefret ediyorum. Farklı Batfamily karakterlerine açığım ama o kostüm Bruce Wayne'nin. Bunu zorlamamak lazım.

Barmen Minik

"YKY, Çizgi Düşler, Arkabahçe Yayıncılık ve JBC Yayıncılık bir ilke imza atarak aynı anda eş zamanlı bir periyodda DC Comics'in hemen hemen 20 yayınını birden basmaya hazırlanıyorlar. " böyle bir dedikoduya denk geldim bilgisi olan var mı

Nightrain

Geçen bunun haberini biri Facebook'ta paylaşmıştı. Linke tıklayınca haberin kaldırıldığını gördüm.

Barmen Minik

ümit kireççi adlı arkadaş paylaşmış. http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com.tr/ sitesinde yayınevleri ile ilişki kurarak çizgiroman tanıtımları incelemelerini yapan birisi olarak tanıyor ve takip ediyorum. an itibariyle "Ani gelişmelerden dolayı bu haberin içeriği genişletilerek paylaşılmak üzere kaldırılmıştır..." yazısını paylaşmış

Nightrain

Bugün yayınlanan Action Comics'te, meşhur Mr.Oz'un gerçek kimliği ortaya çıktı.

-SPOILER-

Henüz okumamadım ama, internetten yediğim spoilerler sonucu kendisinin Jor-El olduğu ortaya çıktı!

Evet, Superman'in biyolojik, öz be öz babası Jor-El!

-SPOILER-

Seri 4 sayı sürecek. DC gümbür gümbür ilerliyor.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 13 Eylül, 2017, 18:30:53
Bugün yayınlanan Action Comics'te, meşhur Mr.Oz'un gerçek kimliği ortaya çıktı.

-SPOILER-

Henüz okumamadım ama, internetten yediğim spoilerler sonucu kendisinin Jor-El olduğu ortaya çıktı!

Evet, Superman'in biyolojik, öz be öz babası Jor-El!

-SPOILER-

Seri 4 sayı sürecek. DC gümbür gümbür ilerliyor.

Bazı karakterler var. Bu karakterlerin birincil tanımları ölü olmak. Ben Amca gibi, Jor-el ve Bucky gibi. Bunlar bağlantılı oldukları ana karakterin bütün karekterizasyonunu şekillendiren ölüler. Genelde bu ölüleri ölü bırakmak daha hayırlı. Lakin bunlar arasında Bucky belki de en önemli istisna. Bu derece ölü kalıp dönüp bu derece kaliteli hikayesi olan belki de başka karakter yok.

DC, Jor-El hareketiyle aşırı derecede cesur davrandı. Bence çok tehlikeli bir viraja girdiler. Umuyorum ki sağ salim atlatıp en az Bucky kadar kaliteli bir hikaye anlatabilirler. Jor-El'in dönüşü dün planlanan bi'şey değil belli ki. Uzun zamandır bunun altyapısı hazırlandı. Bu derece önemli bir hareket için belki de en doğru yazar görevde. Heyecan verici. Merakla devamını bekliyorum

Nightrain

NEFİSSS! Dan Jurgens harika bir yazar.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları