Karakarga Yayınevi Sohbet Odası

Başlatan Nightrain, 19 Şubat, 2016, 22:13:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Karakarga yada ayri bir başlık şart.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 19 Şubat, 2016, 22:13:17
Karakarga yada ayri bir başlık şart.

Açalım ama başka hangi çizgiromanları yayınladı ?

Ya da yayınlamayı düşündüğü çizgiromanlar var mı ?

darkwood

Alıntı yapılan: hanac - 19 Şubat, 2016, 22:24:42

M.K. Perker in kendi yayınevi bakalım neler çıkaracak.
Darkwood Sakinleri..

Nightrain

Alıntı yapılan: hanac - 19 Şubat, 2016, 22:24:42

Daniel Clowes in cizgi romanlarinida basacaklarmis. Anladigim kadariyla yeralti denilen işlere yönelmişler.

pearl jam

Aslında ben ne zamandır başlığını açayım diyordum da olmadı bir türlü  ::)

Kuzey Kore yle ilgili bir çizgi roman haberini de verdiler. Flaneurdan sonra alternatif işler yayımlayan bir yayınevi daha oldu, işin içinde  perker in de olması beklentilerimi arttırıyor. Umarım çok başarılı olurlar.

hanac

Nightrain

Karakarga'nın facebook'ta paylaştığı görsellerden birinde, basılacaklar arasında şu çizgi romanda gözüküyor:

Amerika'da ön sipariş alınıyor. Belki bizde de Amerika ile aynı anda yayınlanır.

nicholaihel

Guy Delisle'nin kitaplarını çok merak ediyordum. Defalarca orijinal dilinde almanın eşiğinden döndüm. İyi oldu bu haber.

Flaneur'un seçkisi benim için "daha" underground, daha sıkıcı geliyordu. Karakarga'nın başlangıç tercihlerini beğendim. Hayırlı olsun.

Ekleme:

Mottoları da bir o kadar iddialı ve tahrik edici olmuş  :) Bu konuda Türkiye'de bir boşluk olduğu kesindi.

pearl jam

Alıntı yapılan: nicholaihel - 26 Şubat, 2016, 22:51:10

Flaneur'un seçkisi benim için "daha" underground, daha sıkıcı geliyordu. Karakarga'nın başlangıç tercihlerini beğendim. Hayırlı olsun.

Bu tespite katılıyorum ama flaneur un çizgisinden de gayet memnunum. Karakarga nın da flaneur la Marmara nın arasındaki boşluğu doldurduğunu söyleyebiliriz sanırım.

Mottolarını da sevdim. Bazılarının yaptığı gibi Grafik roman elitistliğine gitmeden, çizgi roman ifadesinin arkasında durarak dertlerini   anlatmaları, kitaplarının köşelerine inadına "çizgi roman" yazmaları özellikle takdir edilesi..

kedidiro

Pek fazla seri takip etmeyen bir çizgi roman okuru olarak bana en çok hitap eden yayınevi marmara çizgi. Ancak karakarga'ya 2de2 ile giriş yaptık. Yolları acık olsun. Sanırım değerli çizgi romanlar okuyacağız sayelerinde...

OZAN BALIM

Ben de iki yayını da sipariş ettim. Umarım uzun yıllar başarılı olurlar.

Nightrain

hanac

Nightrain

Perker röportaj vermiş.

http://egoistokur.com/m-k-perkerle-cizgi-roman-sanatini-ve-karakargayi-konustuk/

Anladığım kadarıyla çizgi roman dergisi çıkartacak. Umarım Hortlak gibi olmaz.