Kaptan Venüs Macera Listesi

Başlatan hanac, 01 Ekim, 2009, 17:57:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Arkadaslar Kaptan Venüs'ün toplam kaç macerasi / sayisi vardir ?

Bu maceralar sadece 1 kere mi basilmistir ?

Bunlari yeniden okuyabilme ihtimalimiz yok mu ?

Bu diziler zamanla yok olup gidecek mi ?

Yaziktir, günahtir. Kendi degerlerimize sahip çikmaliyiz.

Lami Tiryaki

Hasan Kaptanimiz Venüs'ümüz 1979'da fasikül olarak yayin hayatina basladi. Toplam 27 fasikül yayinlandi. Sonra bunlari 9 muhtesem ciltte topladilar. 27. fasikülün sonunda kagit zammi ve sikintisi nedeniyle 98 sayfa formatina geçeceklerini yazmalarina ragmen 66 sayfa edisyonda devam ettiler. 9. ciltten sonra hizli bir kalite düsüsü yasandi. Son maceralari hakikaten kötüdür. 20'li sayilarda yarisi Venüs yarisi baska kahramanlar sekline döndüler. Bende en son 28. cilt var. Sonralari Tam Mecerali Özel Ciltleri de çikti güzel kaptanimizin. Ancak bu ciltlerde edisyon farklari var. Örnegin 1. sayidaki Uzayda Kaybolan Kadin macerasi Tam Macerali Özel Ciltte ilk sayfalari kesilmis olarak Venüs'ün aracinin düstügü gezegenden kurtulduktan sonraki karelerinden baslatilmstir. Macera listesini aksam yollarim sana. Toplam 30 civari macera kataloglamistim. 5. ciltteki Venüs-Volkan öpüsmesi-her ne kadar Orion az bi sey boynuzlanmis olsada:))- unutulmazdir.

Venüs  hakkinda detayli-ve simdilik ülkemizdeki tek inceleme-Çizgili Hayat Kilavuzu kitabinda tarafimdan yazilmis Venüs bölümünde mevcuttur. Iletisimden çikan bu kitap halen kitabevlerinde bulunuyor. Bu arada Venüs hakkinda internette benim kitaptaki yazim sayisiz yerde kullaniliyor ve altina adimi yazmaya gerek görmüyorlar. Su telif meselesi hakikaten önemli vesselam!..

Selamlar
Lami 

kalidor

Kaptan Venüs'ün kapağında Conan'ın ne işi var, gerçi Kaptan Venüs kapaklarında bayağı tanıdık adam var da bir bilimkurgu romanında abes olmuş:) Bu arada kapak Yalçın Dağlı'nın mı?

Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Kapak imzasi yalcin dagli ama kapak cizimden cok kolaj

Conan cizimi yalcin dagli degil yani, sadece venus ve sandalye illustratore ait

yunusmeyra

amerikan korku ,bilim kurgu ve fantezi dergileri kapaklarındaki renk,figür,karakter,kompozisyonlarından yararlanma ve kolajlara sık rastlanmaktadır..kolajlar başroldedir.. 
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

BAHADIR

Alıntı yapılan: hanac - 01 Ekim, 2009, 17:57:32

Yaziktir, günahtir. Kendi degerlerimize sahip çikmaliyiz.

Hasan yıllar önce yazdığın bu başlığı hortlattım ama bazı değerler zamanında güzeldi ve zamanında kalmalı diye düşünüyorum...

Kalkıp birisi de Venüsü basmaya kalkmasın şimdi...

Bu ülke de Gibrat, Jadorowski , Moibus, Bilal, ve bilumum özgün sanatçının eserlerinin basılması gerekirken, miadını doldurmuş yayınlarla uğraşmanın, küçük olan piyasayı daha da küçültmenin kimseye bir faydası olmayacaktır...

s.b

Venüs'ü istiyorum arkadaş. Yok olmadı böyle yazarsam yanlış anlaşılabilir. En iyisi "Venüs'ün yayınlanmasını istiyorum" diyeyim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tunaorhun

Alıntı yapılan: BAHADIR - 07 Aralık, 2012, 16:05:57
Hasan yıllar önce yazdığın bu başlığı hortlattım ama bazı değerler zamanında güzeldi ve zamanında kalmalı diye düşünüyorum...

Kalkıp birisi de Venüsü basmaya kalkmasın şimdi...

Bu ülke de Gibrat, Jadorowski , Moibus, Bilal, ve bilumum özgün sanatçının eserlerinin basılması gerekirken, miadını doldurmuş yayınlarla uğraşmanın, küçük olan piyasayı daha da küçültmenin kimseye bir faydası olmayacaktır...
İnşallah kalkıp birisi Venüs basar da miadını doldurup doldurmadığını görürüz.

haysat

Alıntı yapılan: s.b - 07 Aralık, 2012, 17:49:09
En iyisi "Venüs'ün yayınlanmasını istiyorum" diyeyim.

Bende Venüs'ün yayınlanmasını istiyorum.

Hoz Comics saolsun. Bizi bir çok eski denilen ve bölük pörçük serilerden düzenli  olarak çıkardığı yayınlarla elimizde tam takım serilere kavuşturdu.

Bu yüzden düzgün,temiz ve doğru bir sıralama ile Kaptan Venüs'ün yayınlanmasını istiyorum.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

BAHADIR

Abi nerden hortlattım başlığı....Dursaydı durduğu yerde...Biz neye gönderme yapalım dedik başımıza ne geldi... :)  La havle...

rumar80

Ben Bahadır'a hak veriyorum. Her şey tadında ve zamanında güzel. Venüs te öyle. Bırakalım anılarımızda ve sahaflarda güzel güzel dursun.  ;)
   Bu arada sevgili Bahadır, başka hortlatacağın bölüm varsa önce bir düşün istersen.  ;) ;D

s.b

Bahadır dostumuzun sayesinde belki Venüs yayınlanır. ;D ;D
Eski veya miadı dolmuş diye tabir edilen çizgiromanların çok ilgi gördüğü biliniyor. Hoz, Demirbaş ve Lal bu eski serileri yayınlayan başlıca yayınevleridirler. Yeni çizgiromanlar yayınlanmasın demiyorum. Yenide olsun eskide.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

connyapku

Bende cok merak ediyorum bu cizgiromani yayinlanirsa alirim  :) cizimleri nasil acaba?

BAHADIR

Alıntı yapılan: connyapku - 11 Aralık, 2012, 13:13:36
Bende cok merak ediyorum bu cizgiromani yayinlanirsa alirim  :) cizimleri nasil acaba?

İşte mesele de o görmeden "yayınlanırsa alırım" yanlış...

Sahaflarda kesin vardır...Gidin alın derim... :)

hanac

Alıntı yapılan: connyapku - 11 Aralık, 2012, 13:13:36

Bir çok çizimin başka çr lerden araklama olduğunu hatırlar gibiyim.

Doğru mu hatırlıyorum ?

Yayınlansa alır mıyım, tabii ki almam.  :)