Kaptan Venüs Macera Listesi

Başlatan hanac, 01 Ekim, 2009, 17:57:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: hanac - 11 Aralık, 2012, 15:56:50
Bir çok çizimin başka çr lerden araklama olduğunu hatırlar gibiyim.

Doğru mu hatırlıyorum ?

Yayınlansa alır mıyım, tabii ki almam.  :)

Aynı şeyi Volkan'danda hatırlıyorum ben. Hatta o dönemde kare kare kıyaslama yaptığımı bilirim ;)

rumar80

Benim hatırladığım bir maceranın Uzay Ajanı Valerian'dan "esinlenme" olduğudur.

darkwood

Benim bildiğim bu esinlemelerin bizim bazı kapak ve çizgiroman çizerlerimiz için iyi bir ilham kaynağı olduğudur.  :D  ;D
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Yahu beyler Venüs'ü gündemden düşürelim lütfen :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

tunaorhun

pizagor

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 11 Aralık, 2012, 19:43:20
Niye ki... ???

Fasit daire, girersek bu tartışmadan ne çıkmak ne de kimin haklı olduğuna karar vermek mümkün... Ama şu kadarını söyleyeyim bazı şeyler zamanında güzeldi görüşüne katılıyorum... Mesela Venüs, hatta Volkan deyince aklıma taramaların pek olmadığı, adeta aceleye getirilmiş, günümüzün fersah fersah gerisindeki basit çizimler geliyor...Tabi bugün bunlar hakkında böyle düşünüyorum, zamanında bayıla bayıla okurdum...

pearl jam

Lütfen birileri de groo yayımlasın.  nostaljiyse nostalji komiklikse komiklik barbarlıksa barbarlık hepsi groo da fazlasıyla var. çok rica ediyorum birileri sesimi duysun  :D

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 11 Aralık, 2012, 20:45:10
Fasit daire, girersek bu tartışmadan ne çıkmak ne de kimin haklı olduğuna karar vermek mümkün... Ama şu kadarını söyleyeyim bazı şeyler zamanında güzeldi görüşüne katılıyorum... Mesela Venüs, hatta Volkan deyince aklıma taramaların pek olmadığı, adeta aceleye getirilmiş, günümüzün fersah fersah gerisindeki basit çizimler geliyor...Tabi bugün bunlar hakkında böyle düşünüyorum, zamanında bayıla bayıla okurdum...

Şunu da ekleyeyim: Volkan için farklı birşey düşünülseydi, mesela güzel bir renklendirme yapılsaydı o zaman gündemime girerdi bu yeni basım...

altay1944

Daha onlarca sayısı olan bu çizgiroman zamanında; bırakın esin kaynağı olmayı birebir kopya olmuştur meşhur kaptan venüsümüze.Rahmetli Ali Recan yüzbaşı volkanın tutması üzerine sanırım o zamanın piyasası onu gerektiriyordu bir kadın kahraman için kolları sıvadı.Ve işte düşüncede değilse bile zamanla böyle bir kahraman(!) ortaya çıkıverdi.İç sayfalar birebir venüs ile aynıdır.Venüsü basmaktansa orjinal çizgiromanı basmak daha yeğdir.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Mrtekin

Ne guzel ablamizdin sen, venus abla  :)
They drew first blood...

Mrtekin

Bu Venüs'ün zamanında kısıtlı imkanlarla da olsa, filmi çekilse idi, ortalığı sallardı.

Nerden geldi şimdi aklıma? Töbe, töbe... :)
They drew first blood...

devrimk

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 20 Ekim, 2014, 19:40:14
Bu Venüs'ün zamanında kısıtlı imkanlarla da olsa, filmi çekilse idi, ortalığı sallardı.

Nerden geldi şimdi aklıma? Töbe, töbe... :)

Barbarella var.
http://www.imdb.com/title/tt0062711/

Mrtekin

Evet, Barbarella, orgazmatrondan  :) (excessive
Machine) sağ çıkıyordu :)
They drew first blood...

Mrtekin

Abi, kapaktaki mekan uzay ve eldeki de makineli tufek di mi? :)
They drew first blood...