Teks Özel Seri (Dev Albümler 25.Cilt sonrası)- Çizgi Düşler

Başlatan köstebek, 26 Şubat, 2016, 11:14:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Evet, bu pek de coşkuyla yapmadığım bir iş, ama konu başlığını açmak gerekiyor.

Teks "Özel Seri", ülkemizde başlıyor.

Manfredi yazmış, Gomez çizmiş; konusu çok eskilere, yazılı, hatta yazılmamış tarihin başlangıç günlerine dek uzanıyor: Kendisini tamamlayacak parçayı, karşı cinsini arayan insanlar...

caretta

Köstebek Bey "Teks Özel Seri" dev albümler serisi. 25.sayı demek ki "pişmeye"başladı.

"Verso L"Oregon"ile 25.sayıya başlıyoruz. inşallah bu serinin başında olan birkaç sayfa açıklamayı kesmezsiniz.

Boyunun ufalmasına tamam dedik ama başka yerleri kesilmesin lütfen!

köstebek

Tam on altı sayfa yazı var, abi; kesmeyelim de ne yapalım. İtalyanlar giriş kısmını tam bir formaya oturtmuş; kuzu gibi yatıyordu, karşımızda...

Şaka abi, şaka; eksik gedik, kesinti falan yok...

caretta

Köstebek Bey kısmetse haftaya (4-5 mart) Teks Aylık 24 ,Teks Klasik 20 ve Teks Özel 1 için rezervasyonu yapıyorum.

köstebek

Abi teks KM20 ve Özel seri 1 için rezervazyonunu yap, onların benimle işi bitti, matbaa yolundalar.

Ama Teks yeni 24 henüz bana gelmedi, gelir, yakındır.

Listenden teks yeni 20 yerine bu haftalık zagor maxi 9 koyabilirsin. Bence...

caretta

Eddie Morton adlı genç bir ranger Fletcher adlı birisi tarafından vurularak öldürülür.

Austin'deki ranger karargahındaki rangerler büyük bir infial halindedirler. Onları sakinleştirmek Teks ve Karson'a düşer.

Macera yanılmıyorsam böyle başlıyor. Gerisini (fazla spoiler vermeden) Köstebek Bey'den okuyalım....

köstebek

Abi macerayı Manfredi yazdığı için biraz insani durumlar meselesini öne çıkarmış... Evet, çok kısaca ve kabaca özetlersek, bir katilin peşinde iz sürme durumu var. Lakin arada epeyce psikolojik mevzu geçiyor. Manfredi dönemin insanlarını biraz yansıtmaya çalışmış, asıl olarak gündelik sıkıntılarını, hayat gailelerini, o dönemde Vahşi Batı'da yaşayanların nasıl incecik bir bıçağın üzerinde dengede durmaya çalıştıklarını, suçlu ile masum arasında çok keskin ve ince bir engelin durduğunu anlatıyor.  İnsanların öldürülmesinin gündelik hayatın bir parçası olduğu, "aaa, Charlie'yi de vurdular" sözünün pek de büyük fırtınalar çıkarmadığı göstermeye uğraşıyor. "Charlie, lokanta yemek yiyor" ile "Charlie'yi dün vurmuşlar" cümlesinin yakın bir sakinlikle söylendiği günler.

Mrtekin

İyi; İtalyan'larda yoktu; Teks'in Özel Seri'sini de biz icat etmiş olduk. :)

They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 26 Şubat, 2016, 15:00:12
İyi; İtalyan'larda yoktu; Teks'in Özel Seri'sini de biz icat etmiş olduk. :)

Vardı, Mehmet Bey, vardı, hep vardı; lakin bizdeki eski adı "Dev albüm"dü... :)
İşte bu da kanıtı: http://www.sergiobonelli.it/sezioni/2440/speciale-tex

altay1944

İçimiz dışımız tex doldu 5 sayılık yeni bir serimiz oldu...Sonrasında italyayı yetişiriz.Şimdi merak ediyorum...Şu texler zagorlar italyayı yetişince  neler olacak.Dilerim sıra benim nathanlara julialara brendonlara gelir.Neyse tex severler için sevindim.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Mrtekin

Teks aylığın İtalya'ya yetişmesi çok kötü bir darbe oldu.
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 26 Şubat, 2016, 15:32:10
Teks aylığın İtalya'ya yetişmesi çok kötü bir darbe oldu.

Aslında Teks için henüz o kadar büyük bir daralma yok: Senede 6 sayı yeni (bizdeki haliyle) + 2 sayı renkli + 1 sayı maxi ve 1 sayı özel var. Artı bol miktarda "klasik" macera... Klasik okumayacağım diye ısrar edersen, yine de sana ortalama ayda bir teks kalıyor. Daha bunun almanağı, dergisi kılı tüyü var...

Mrtekin

Alıntı yapılan: köstebek - 26 Şubat, 2016, 15:43:04
Aslında Teks için henüz o kadar büyük bir daralma yok: Senede 6 sayı yeni (bizdeki haliyle) + 2 sayı renkli + 1 sayı maxi ve 1 sayı özel var. Artı bol miktarda "klasik" macera... Klasik okumayacağım diye ısrar edersen, yine de sana ortalama ayda bir teks kalıyor. Daha bunun almanağı, dergisi kılı tüyü var...

Daha önceki Tex planlama mesajında, 1 tane Renkli var demiştiniz, şimdi 2 diyorsunuz. 1 mi, 2 mi?

Almanağı; dergiyi kim basıyo? Lal'mı?
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 26 Şubat, 2016, 16:21:04
Daha önceki Tex planlama mesajında, 1 tane Renkli var demiştiniz, şimdi 2 diyorsunuz. 1 mi, 2 mi?

Almanağı; dergiyi kim basıyo? Lal'mı?

Bilmiyorum abi, ben yalnızca gâvurda basılanları saydım, bir gün eninde sonunda ülkemizde de basılır diyorum.
Ayrıca rakamlara takılma, çizgidüşler 1 demişse 1'dir, seneye belki 3 olur...

Mrtekin

Sorun yok Çetin Abicim; ben kendimi yavaştan Klasiğe alıştırıyorum zaten; kader utansın. :)
They drew first blood...